Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

Marze

Krvavé zkoumání zla, které si klestí cestu na náš svět? Jako fanoušek sci-fi jsem byl zvědavý co je to superhrdinský horror a koukám, že film přitáhl zástupy lidí. Ale tvůrci mohli udělat mnohem víc. Je to jednoduché a ve výsledném dojmu takové srdeční vakuum. Je zde vybalancovaný poměr mezi horrorem a dramatem a na sci-fi nic nezbylo. Film doporučím zde babičce, která nikdy neviděla film o superhrdinech. ()

classic

Z tohto nepodareného chlapčiska - Brandona Breyera asi nikdy nebude (okuliarnik indický) Clark Kent, alias Superman ? Nespomínam ho nadarmo, pretože má takmer navlas rovnaké schopnosti, ako chlapec s miestom pôvodu - Krypton. _ Manželia Tori a Kyle Breyerovci nemohli mať dlho deti, až pokiaľ jednej noci nespadol tesne vedľa ich farmy meteorit s pachuťou menšieho „vesmírneho korábu” . Konečne dôvod na radosť, však, keď sa v jeho útrobách nachádza malé bábo ? Alebo, ani nie ? Prvých cca. 10 a niečo naviac rokov to vyzeralo, že všetci môžu byť maximálne spokojní, až pokiaľ “temné hlasy” nezačali vyvolávať Brandona, aby p-o-v-s-t-a-l, a stal sa tým vyvoleným, temným, ANTI-hrdinom, ktorým je už dávno predurčený... ? Rodinný klan Gunnovcov (medzi ktorými je aj vizionársky tvorca Strážcov galaxie, James) ešte nemusí znamenať 100. % záruku = filmovej kvality, že keď sa zídu tzv. talentovaní scenáristi, nemusí sa zákonite nakrútiť i pozoruhodný mix : sci-fi, thrilleru a hororu. Som si istý, že rež. s poľsky znejúcim priezviskom - Yarovesky, neukočíroval tento film tak, akoby sa patrilo, i keď úplne záverečná sekvencia s lietadlom mala niečo do seba + so záverečnými titulkami sa moje pocity len umocňovali, že v tom momente bol film skrátka najlepší. A predtým ? Trochu viac predvídateľný ! Niektoré scény sú kruté a surové, ale dali sa už dopredu očakávať, a tak tým pádom je réžia veľmi plytká a nezáživná ! _ Títo tvorcovia chceli prísť s myšlienkou, čo by sa stalo, ak by Kal-El zišiel na zlé chodníčky ? Je to určite zaujímavé na zamyslenie, ale z ich strany to bolo strašne málo rozvinuté ! Občas som mával stiesnené dojmy, k tomu som zhliadol pár dobrých filmových momentov, ale film ako celok - bohvieako dobre nefungoval. Herecké výkony neboli nič extra, ba ani Jackson A. Dunn. Niečo medzi priemerom a POD-priemerom. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné. Překvapuje mě dost nízké hodnocení. Možná od toho byla moc vysoká očekávání. Jak by to asi vypadalo, kdyby na Zemi přistál zlý Superman? To se nám snaží ukázat tento film. Začátek je pomalejší, a pak to začne, jedna velká vyvražďovačka. Možná to není moc originální, ale minimálně si ten kluk umí dost dobře hrát na svatouška. Kromě Elizabeth Banks tu žádné hvězdy nenajdeme. Ruka Jamese Gunna tu moc patrná není. "Vždycky budeš maminčin chlapeček." ()

JASON_X

Hranice mezi šedým průměrem a nadprůměrně záživným bijákem může být docela tenká. A co by pomohlo tomuhle filmu, aby z (pod)průměru poskočil nahoru? Pár drobností: 1)Jiní herci. Snad ani jedna postava ve filmu mi nebyla sympatická. Protivně přehrávající šeredná matka, pařezovitě-balvanovitý otec, nevěrohodný kluk, teta, strejda, matka spolužačky... všichni špatně. 2)Nebát se přitlačit na pilu. Buddhova noho jaké rozkošné brutalitky a extremismy se mohly dostat do scénáře, věčná škoda. Máme tu mutujícího mimozemského Kazisvěta a dočkáme se jen propíchnutého očička a utržené čelisti. V závěru se sice blýskne na lepší časy (mámí & dédý), ale je pozdě, příliš pozdě. Nevyužitá šance, s potenciálně tak skvělým námětem. Snad bude případná dvojka lepší. ()

Anderton

Brightburn by pôsobil originálne a sviežo v osemdesiatych rokov v réžii takého Johna Carpentera alebo Wesa Cravena. Redneck horor, ktorý načrtáva viacero zaujímavých tém, ale žiadnu poriadne nerozpracováva, pretože všetko je podriadené tuctoej dramaturgickej výstavbe. Mohol to byť film o osamelosti výnimočného dieťaťa, o bezhraničnej a subjektívnej materinskej láske, o kladení opozít voči mainstreamovému poňatiu superhrdinských filmov. Nakoniec ale ide iba o tuctový, ale pozerateľný horor s priemernými scénami vrážd, kde sa začnete zamýšľať nad logickými nedostatkami typu, prečo sa mimozemšťan s neobmedzenými schopnosťami vôbec zaoberá nímandmi v nejakom zapadákove a prečo všade necháva svoj podpis, aby každý hneď vedel, odkiaľ vietor fúka. ()

• Premiéra filmu byla původně plánovaná na 30. listopadu 2018. (Varan)