Utero

Musím říct, že na české filmy prozatím moc nejsem. O Babím létu jsem dopředu věděl jen, že to je film o stáří a proto jsem toho moc nečekal. Mám na staří svůj názor, ale režizér to pojal způsobem, který mě chvílemi opravdu rosekával na kousky. Má to své chyby, ale film mi přesně ukázal ten pravý pohled na stáří. ()

Al44...

Kvalitní film s výborným hereckým obsazením. Neokoukané, místy humorné, místy smutné téma stárnutí. Vše působí naprosto reálně a hlavně se film divákovi nepodbízí. Takto nějak si představují skvělý novodobý český film - a že je jich pomálo. ()

Biopler

Brodského majstrovský epitaf. Myslím, že to viac žil ako hral. Osobne mám Zázvorkovú rád, ale jej výkon bol akýsi umelý. Rád by som sa Michálka opýtal, že čo tam robila Fialová. Strašný výber aj keď sa len občas mihla. Príbeh je tragikomický a jednoduchý, oddychový, vtipný a robí si srandu zo staroby, resp. núka iný pohľad, nie opúšťajúci sa a preto si ma získal. ()

Drom

Kterak do filmu Catch Me If You Can obsadili namísto akčního vykutáleného mladíka DiCapria důchodcovsky akčního gentlemana Brodského. Poetický a příjemně plynoucí film s několika důchodcovskými skoroakčními scénami o stárnutí a co s ním, když se pořád cítíte na 20 let. Nemám moc rád Stellu Zázvorkovou, Stanislava Zindulku ani Ondřeje Vetchého, ale výkony všech byly skvělé, o panu Brodském nemluvě, ten byl výborný, jako vždy. ()

P. J. D.

Přemýšlel jsem, že dám i pět, ale jednu hvězdičku si nechávám do zálohy pro další shlédnutí, abych se v hodnocení utvrdil. Nicméně tak či tak, snímek je opravdu zajímavým počinem. Po herecké stránce je super, ale spíš než to mne zaujal scénář svým narativem. Téma je to totiž opravdu závažné a ve snímku spatřujeme určitou hloubku i zaobírání se tématy, o nichž se nelehce mluví, natož se poslouchá. Staří, umírání a mnohé jiné spjaté s pokročilejším věku si jistě vybírá svou daň, přitom zde tyto témata nepůsobí lacině a béčkově (jako v každém druhém americkém snímku), ale mají svá opodstatnění a hloubku. Místy si tak i pro toto kladu otázku, do jaké míry zde herci hráli a do jaké byli sami sebou. V nedávném rozhovoru Zindulky (pár měsíců před jeho smrtí) v časopise "ČD pro Vás" (listopadovém čísle) Zindulka přiznává, že zde skutečně byl v lecčems sám sebou. U Brodského lze jen hádat, ale tuším, že svým způsobem se už tehdy chystal rozloučit a vypověděl tak, jak se vlastně cítil (ale to jsou jen moje spekulace). Každopádně s ohledem na vše uvedené dávám 4/5 (zatím mám tu zmíněnou jednu hvezdičku v záloze). ()

FeriusParfax

Myslím, že pánové mají dar z nebes. A to nebrat téměř nic vážně. Nepřemýšlet nonstop nad blbostmi a brát prostě život a čas tak, jak je. Tady se to krásně ukazuje. Jak jsem se bála stáří, tak se ho bojím ještě víc.  Film na mě působil zvláštně depresivně. Celé to bylo laděno do ponurých tónů. Od pána v okně, vypočítavého syna, až po sychravé, šedé všední dny.  Naštěstí se tu našla i troška černého humoru, kdy jsem se hlasitě smála – viz obrázek pro dědečka. Vůbec nejlepší ale bylo soudní stání, které bylo prostě krásné. Tak krásnou scénu už jsem dlouho neviděla. Skvělí herci, kteří své role ani nemusí hrát dodávají celému filmu autenticitu. Paní Zázvorková a její zaujetí smrtí bylo excelentní. Film představuje život v celé jeho „parádě.“ Myslím, že ve většině lidí tento snímek nějakou chvíli zůstane. Alespoň ve mně ano. ()

POMÍK

Výborný film co si na nic nehraje, protože narozdíl od jiných "novějších" čr filmů ani nemusí. (Dokonalé herecké výkony jsou bez diskuze.) ()

High.Hopes

Moc hezké. Konečně se někdo ujal tématu stárnutí a smrti, navíc se spoustou laskavosti a humoru. Příběh mladé duše zavřené ve starém těle vytváří spolu s jedním z posledních výkonu Vlastimila Brodského nezapomenutelný zážitek. ()

closed.eye

Jeden z nejkrásnějších a současně taky nejreálnějších filmů o stáří. Málokdy se mi stává, abych těžko hledala slova, kterýma chci vyjádřit svůj pozitivní dojem a děje se tak právě ted' :-). Když jsem se posledně dívala, vzpomněla jsem si na svoji osmdesátiletou babičku, která sice není až takovej odvaz jako hlavní postava tohoto filmu, ale líbí se mi její přístup k životu: už asi potřetí za sebou byla "naposledy u moře" :-) a komentuje to věcně slovy: "No, doufám, že se za rok ještě dostanu k moři, first minute vzít nemůžu, ale říkám si, že když koupím zájezd dva dny před odjezdem, mohla bych se ho dožít :-). A hodně se opaluju, protože mi sluníčko dělá dobře a nějaká rakovina kůže je mi v mým věku srdečně ukradená!" :-D ()

mirra66

Další z menšiny "nových" filmů, který snese srovnání s nejlepšími snímky. Otázky stáří, celoživotních vztahů a samoty. Skvělý film a je mi jen líto, že takových nebylo v naší nové době natočeno více. Zindulka, Zázvorková, Brodský - svatá trojice, která zde podala obdivuhodný výkon. Neprázdný film, který diváka silně obohatí. 82% ()

Psycho.R

Herecký koncert tria českých legend. Možná bych jen ocenil důraznější scénář a výraznější režii, protože jsem měl chvilkama pocit, že sleduju televizní film. ()

kukkik

Krásné herecké a lidské loučení téhle excelentní herecké generace. S těmito herci celá kinematografie vznikala a mám pocit, že s nimi i alespoň její část, která patřila právě jim, odchází.. Úžasný herecký koncert, hřejivý balzám na duši a mimo jiné krásný a skvělý film. 5/5 ()

junxi91

František a Eva Hánovi tvoří velice různorodý manželský důchodcovský pár. Zatímco František si chce užívat života, dělat si z lidí srandu, a nechat se pusinkovat krásnými mladými holkami, tak Eva pečlivě šetří peníze na pohřeb a počítá každou korunu. František a Eda jsou kamarádi a bývalí kolegové z hudebního divadla, kteří využívají své herecké umění k tomu, aby vystupovali jako vážní zájemci o koupi drahých nemovitostí, třeba zámků. Františkova manželka Emilie naopak střádá peníze na pohřeb, má dopředu připravené parte a seznam smutečních hostů. Mají syna Járu, který je majitelem kamenictví, k zaměstnancům se chová jako přísný šéf, a žije v bytě s bývalou a současnou ženskou dohromady. Jára podporuje svou matku a její zájem o stařecké záležitosti, a také by se mu hodilo šoupnout rodiče do pečovatelského domu, aby po nich zdědil již druhý byt. František ovšem udělá chybu a během prohlídky zámku, který si chce koupit jako údajný emeritní člen Metropolitní opery, předá realitnímu makléři vizitku se svou pravou identitou. Musí za klamání klienta zaplatit 20 tisíc korun. Nejprve to s Edou zkoušejí v kasinu, odkud je vyhodí, Edova neteř jim nepůjčí a nakonec je okrade falešný slepec. František musí tedy vytunelovat pohřební vkladní knížku své ženy, a když to Emilie zjistí, tak se začne vymlouvat na to, že byl okraden, ale moc mu to nepomůže. Rozhodne se tedy předstírat svou vlastní smrt, což je poslední kapka, Emilie požádá o rozvod a je z toho dojemná scéna ze soudní síně. Po soudním řízení se František rozhodne stát nudným domácím patronem, sedícím doma za oknem, jako je jeho soused o pár pater níže. Eda mezitím utrpí záchvat mozkové mrtvice a ochrne na půl těla. To se Emilii nelíbí a nakonec začne svého manžela a jeho bláznivé vtípky podporovat - zahrají si na zájemce o koupi zámku u Ostravy a také se proletí v balónu. Film, který podle mě osloví spíše lidi 70+, protože jeho hlavním tématem je stárnutí a nekonečná snaha zůstat mentálně navždy mlád. František měl také pěknou sousedku, kterou chránil před jejím žárlivým manželem, a také se mi líbila scéna, kdy si s Edou zahráli na falešné revizory a dostali pusinky od mladých holek. ()

_aandyy_

Dokonalé spojení tragiky a komiky v tomto skvělém díle. Navíc - je to český film! A neobyčejný... Postavu Vlastimila Brodského jsem si absolutně zamilovala. Oproti němu byla Stella Zázvorková velice tragická, ale rozdíly k životu prostě patří. Hodně v tomto filmu je podle mě odkoukáno ze skutečných postav a charakterových vlastností. Uvědomění si lásky k rozdílnému (nejprve ona chce, aby on byl jiný, když se ale změní, vadí jí to..), spojení odlišností do jednoho celku... jsem opravdu nadšena a po celou dobu jsem jen těžce odhlédala od obrazovky, jde skutečně o velice silný, nádherný film. ()