Němý svědek

• USA Silent Fall (více)

Jake Rainer patří ke špičkovým psychiatrům ve službách zákona. Přesto je v jeho minulosti stín, který ho nutí se předčasně uchýlit do ústraní a předstírat spokojený rodinný život po boku milované ženy Karen. Když ho šerif Mitch požádá o pomoc ve zvláště komplikovaném případě, Jake dlouho váhá. Ve hře je chlapec, autistické dítě, které se stalo doma pravděpodobně svědkem brutální vraždy vlastních rodičů. Nikdo z vyšetřovatelů s ním neumí jednat a malý Tim propadá záchvatům zuřivosti. Uklidnit ho umí pouze jeho sestra Sylvie. Jake se snaží proniknout za Timovo mlčení a postupně se začíná do případu citově angažovat, tak jako za starých časů. Myslí si, že má k Timovi blíž a blíž, ale svědek stále mlčí a nedá ani nejmenší znamení. Anebo znamení dává, ale okolí je neumí přečíst. (oficiální text distributora)

Lukoye

Film mě příjemně překvapil. Je od začátku neodhadnutelný a směr filmu napínavě posouvají plody práce a experimenty stárnoucího dětského psychologa, který se zabívá autistickým svědkem vraždy. Devítiletým chlapcem, svědkem vraždy svých rodičů. Psycholog společně s šerifem postupně rozplétají klubko nejasností a lží. Nepatřičně a nedotaženě působí psychologovo trauma z jeho minulé kariéry a nezdar u jeho jiného dětského pacienta. Jinak poměrně povedená skoro detektivka, která odhaluje svoje tajemství ve správných dávkách a konec je jasným a logickým vyvrcholením. ()

dessa

Podle mě po Stealing Beauty druhý nejlepší film Liv Tyler, solidní Richard Dreyfuss, ale přesto jen lehce nadprůměrnej thriller... ()

darthhokro

Na film jsem chtěl kouknout hlavně kvůli Lindě, ale tady prostě excelovala mladá nymfička Liv. Jinak docela průměrný trhiller. Tož slabší 4. ()

kubilov

Hrozně divnej film si vybrala Liv Tyler za svůj debut. Nejhorší na tom ale je, že právě Liv, pro kterou to bylo vůbec první představení za filmovou kamerou, byla jednoznačně nejlepším článkem celého filmu. Richard Dreyfuss, Linda Hamilton, John Lithgow a hlavně ten malej skrček Ben Faulkner byli úplně mimo. Hrozně nepříjemnej a špatnej film. 1,5* ()

Luccy007

75% Pro někoho průměrný film, pro mě má v sobě prostě víc..Nemohla jsem si roky vzpomenou na název, ale chtěla jsem ho ještě vidět, protože mě jako teenagera nadchl. Teď už samozřejmě vidím i nedostaky, ale nadšení přetrvává. ()

AlBertzap

No jo, jak už tady bylo několikrát napsáno, průměrný thriller zajímavý snad jen tím konečným rozuzlením a poměrně dobrým hereckým výkonem toho kluka. Stejně, já mít takové děcko, tak už je pod drnem dávno:D ()

NikiVai

Kdo je zločinec jsem odhalila v prvních minutách filmu, takže závěr pro mě nebyl překvapení. Jen jsem nevěděla proč ke zločinu došlo, takže to bylo mé "napětí" ve filmu. Nejvíc mě ale bavilo sledovat práci psychologa s autistickým chlapcem i když i to mohli mít trochu detailněji zpracované. Ale jinak v pohodě film. ()