Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

korbitch22

Celý život se béčkového Andersona zastávám a pořád si říkám, kdy se tenhle kdysi bez pochyby nadějný režisér krvavých béček stal režisérem videoklipů bez děje. Když si vzpomenu jak příšerně dojebal AvP a Resident Evil, chtěl bych ho umlátit lopatou. Na druhou stránku mě třeba úplně v pohodě bavil svými třemi mušketýry a lahůdkové Pompeje jsem si dokonce vychutnal. Jako by ztrácel svůj vlastní styl a točil slušně jen když má náladu. Když posere čtvrtý a pátý díl Residentu příšernými zpomalovačkami, vyšperkuje šestku dobrým scénářem a vizuální stránkou, aby mu to pro změnu dojebal White naprosto kreténským rychlo střihem, ze kterého by dostal epileptický záchvat i asistenční pes. Monster Hunter nemá sebemenší děj ani scénář. Anderson který uměl za malý peníz vykouzlit skvělé efekty si evidentně nechal všechny své peníze na finální souboj s drakem který je perfektní, svižný a vizuálně podmanivý. Ale všechno předtím je digitální humus jak od SyFy. Začátek vypadá jako porno Piráti s Janine Lindemulder a Tommym Gunnem, to jsem nevěřil vlastním očím. Stejně tak škorpióni i jejich hnízda. Chvilku jsem si myslel, jestli nesleduju nějakou ukradenou verzi ze střižny, která ještě nemá hotové CGI. Takhle hnusný to je. Proto je posledních dvacet minut jak z jinýho filmu. Nicméně scénář respektive asi tak 30 vět co ve filmu padne je monumentálně debilních, Tony Jaa stále hraje jako retardované miminko a pokud nevíte co se stalo se zaostalým neandrtálským chlapcem z Šíleného Maxe 2, tak se z něj stal Ron Perlman. Ultra debilní píčovina s příšernými efekty, kterou zachraňuje poledních 20 minut jak našroubovaných z jiného filmu. Aspoň že ta Milla vypadá pořád dobře a její souboje s Tonym vypadají skvěle a výjimečně mají i slušný střih. Že se ale Anderson definitivně degradoval na člověka co utopil svůj režijní talent v céčkové žumpě je smutné. 30%. Jeho nejhorší film. ()

JFL

Největší hračička žánrové kinematografie zase přišel s rozverně dětinskou a okázale formalistickou jízdou. Andersonovy filmy dokáží navodit bezelstné pobavení a úžas, jaké jsme zažívali v dětství při prvním kontaktu s žánrovou podívanou. To ale neznamená, že by pracoval s nostalgií. Naopak jeho tvorba - co do celkového stylu i formálního zpracování jednotlivých sekvencí a záběrů - až avantgardně předhání většinu konvenčně usedlých hollywoodských blockbusterů. Zatímco ty svým pochlebováním fanouškům, rádoby vážností a blafováním hloubky jsou dětinsky nedospělé, Anderson zůstává svébytně dětsky hravý a nevážný. Škarohlídi budou vždy nad jeho filmy povýšeně funět nozdrami, ale také nikdy nenahlédnou pravou rozkoš těchto bijáků. "Monster Hunter" je typicky andersonovská čirá akční fantazie, kde se přímočarost, efektnost a nerealističnost stávají superlativy. Jak je pro mistra typické, součástí radosti také zůstává, jak Anderson pracuje s videoherními elementy a hledá pro ně formální i narativní ekvivalenty, nebo jak Mila Jovovich dokonale zosobňuje étos jeho filmů. Navíc oproti předchozím projektům vidíme potěšující pokrok ve slučování fyzických a digitálních atrakcí, které stvrzují, že Anderson sice kráčí v rámci spektakulární kinematografie vlastní cestou, ale současně reflektuje dobové trendy. ()

Anderton

Monster- Robinson Crusoe- Hunter je poctivé osemdesiatkové béčko, ktoré sa sem dostalo vďaka pôsobeniu temnej veže z paralelného sveta a cestou sa zabalilo do digitálnych trikov. Neviem, čo je hra zač, ale asi všetky vykrádačky treba pripísať na jej vrub. Mila a Tony bojujú proti monštrám čisto v Legolasovskom štýle vo svete Pitch Black, aby sa dostali cez Pandoru až do Mordoru. No a keďže sa musí niečo odohrávať aj v našom svete, tak si na záver spomenieme aj na Kráľovstvo ohňa. Nebyť tej ultradementnej mačky, táto trojka z piatich by bola myslená relatívne pozitívne. ()

pornogrind

Monster Hunter je pro mě důkaz toho kam až může klesnout kdysi nadějnej scénárista a režisér. Škoda, že se na jeho pádu podílí i jeho ženuška(má oblíbenkyně) Milla Jovovich. Kurvadrát tohle bylo (pro mě) hodně špatný. Hned úvod mi naznačil, že to nebude nic pro mě ale když už jsem začal koukat (z boje se neutíká) tak jsem to chtěl dokoukat. Ale trpěl jsem. Trpěl jsem rozhodně víc než postavy co umřou v tomhle filmu. Příběh je naprosto triviální. Jestli se to teda dá nazvat příběhem. Charaktery postav jsou propracovaný asi tak na stejné úrovni jako scénář, takže vůbec. Naštěstí celá jednotka do půl hodiny chcípne.  Přežije jen Jovovich(jak jinak, že ?). Následuje setkání s Tonym Jaa a následná bitka, která je otřesně sestříhaná. Ke konci ještě dostává prostor Ron Perlman a to už pro mě nastává úplný utrpení. Myslel jsem si, že horší už to být nemůže. Opak byl ale pravdou. Film se mění v naprostou Fantazmagorii. Vše korunuje 74 minuta a WTF scéna s "kočičákem". Na závěr ještě přichází dráček mráček a to už pro mě byl ten poslední hřebík do rakve. Navíc je tenhle skvost prachsprostou vykradačkou všeho možnýho. Někdy je ku prospěchu věci když člověk o filmu ví co nejmíň. V tomhle případě to je ale opak a já jsem se šeredně spálil. Kdybych věděl že jde o Fantasy podle videohry ani bych si tohohle kousku nevšiml. A hlavně jsem se mohl vyhnout toho utrpení při jeho sledování. Líto mi je jen Tonyho Jaa a Milly jovovich(ikdyž u ní je to pochopitelný), že se podíleli na tomhle MONSTER SHITu. Případný pokračování už rozhodně riskovat nebudu. Nejsem masochista.  Za mě je to 1 hodně slabá hvězda. Přiznám se ale, že mám velký nutkání dát odpad. ()

EvilPhoEniX

Já jsem spokojen. Dostal jsem to, co sliboval Trailer. Tedy hodinu a půl dlouhou epickou řežbu mezi Millou Jovovovich, Tony Jaa a Monstry. Akce je od začátku do konce, vizuál paráda, soundtrack intenzivní, monstra vypadají skvěle ( Dost možná nejlépe zfilmovaný drak vůbec), došlo i na nějaké to craftění a 2 drsnější scény ( pavouci!). Zajímavější Příběh mi zde nechyběl jen by zpomaloval tempo. Dramat výjde týdně 10, ale tak epicky natočená řežba s monstry jednou za rok a rozhodně je mi sympatičtější a milejší sledovat tohle než do sebe zahleděnou artovou sračku. Možná by nebylo špatné změnit lokaci pouště za džungli, ale jinak opravdu nevím, co jiného by měla nabídnout adaptace hry, kde nejde o nic jiného než jen o akci a monstra, v tomhle ohledu film rozhodně nezklamává a aby měl jen o 12 procent víc než ultra levná sračka Sharknado je naprosto k smíchu. Kdo rád monstra, akci a rád se u filmů baví nemůže být zklamaný. Příběh**, Akce****, Humor** Násilí**, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

• V čase okolo 1:00:20 se mění pozice „Diabla“ vůči převrácenému HMMWV. Když se z něj Artemis (Milla Jovovich) plazí, „Diablo“ je hned z druhé strany a dotýká se ho, v dalším stihu je ale asi 30 m daleko. (Globus_Jirka)
  • V čase 0:10:30 stojí Hummer na kolech a Bugina leží na boku. V čase 0:10:56 je vidět, jak Hummer i buggina stojí na kolech, a na buggině je i kulomet připevněný šikmo do vzduchu, jako by byla ready. V čase 0:11:54 už buggina zase leží na boku a jsou z ní vyspané věci, jako po dopadu. (Ace.A.T.L.)
  • Natáčelo se v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (BMW12)

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)