Epizody(3)

Malé městečko Little Tall Island ležící u pobřeží Maine čekají krušné chvíle. Jeho obyvatelé se důkladně připravují na mohutnou sněhovou bouři, která má být nejhorší za posledních sto let. V nejvypjatějším okamžiku se však z vánice vynoří zlo mnohem děsivější, tajemný cizinec, který si říká Andre Linoge. Zná i ta nejtajnější temná tajemství každého obyvatele městečka a využívá je k tomu, aby některé z nich přinutil k sebevraždě, jiné pro změnu k vraždě. Pokaždé přitom předává obyvatelům velmi jednoduchý požadavek. Tvrdí: "Dejte mi co chci a já půjdu." Andre je ve skutečnosti ďáblův posel a to, co chce, je jedno z dětí Little Tall Islandu. Dítě, které by vychoval jako nástupce, tak, aby mohlo časem převzít jeho pozemské povinnosti. Přestože je totiž jeho život mnohonásobně delší, než život lidský, není Linoge nesmrtelný a tak za sebe musí vycvičit nějakou vhodnou náhradu. Jeho moc je veliká. Nejenže zná tajemství každého člověka ve městě a může všem udělat za života skutečné peklo, ale může dokonce zničit celé město. A v městečku je jen jediný člověk, který má dost síly, aby se mu postavil. Šerif Mike Anderson, který se snaží uchránit obyvatele nejen před bouří, ale také před zlem v podobě Andrého.

Trojdílný americký horor vznikl v roce 1999, kdy ho jako televizní minisérii natočil režisér Craig R. Baxley (Action Jackson, Temný anděl) podle námětu a scénáře Stephena Kinga, jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů. Bouře století je první námět, který nevychází z knižní předlohy, ale King ho napsal přímo pro televizní minisérii. Přestože původně chtěl napsat pouze scénář, nakonec příběh zpracoval také jako klasický román, který vyšel krátce poté, co byla třídílná minisérie v premiéře uvedena na obrazovkách. (oficiální text distributora)

fooggyy7

It´s America. To se mu to píše Kingovi, když žije mezi primitivama, co usínaj s Biblí pod hlavou. Nemusí mít vůbec žádnou fantazii, stačí se podívat z okna ()

Sakashi

Průměrný televizní projekt, hodnotila bych ho stejně jako Rose Red ale scénář je mi mnohem mnohem bližší. Scénářem jsem doslova nadšená. Poutavý, napínavý děj (i když je jasné jakým směrem se ubírá), ale i přesto má v sobě dávku tajemna, která doslova mrazí. Postava "ďáblova posla"..oo jak já byla touto postavou fascinovaná a po letech stále jsem..výborný herecký výkon Colma Feora. Třetí díl je pro mě osobním favoritem, hlavně kvůli psychicky vypjatému konci, které mám ráda. Samotné díly mohli být kratší o pár minutek, přeci jen jsem si už po hodině říkala..tak dál dál..ale na konci třetího dílu jsem byla i ráda za to, že byl každý o trochu delší a toho napětí bylo víc, protože to stálo za to. ()

migl

Nudné,uťahané a extrémne zbytočne dlhé.Stačí si pozrieť prvý diel(aj tomu by stačila polovičná minutáž) a posledných cca 30 minút záverečného dielu ()

revere

Zhruba od dvacáté minuty filmu až do konce mi odněkud z dálky zněla písnička hříšné "Kočky ze Záběhlic". "Von porád čekal, že něco přijde, von porád čekal, nepřišlo vůbec nic!" ()

tribican

"Dejte mi co chci a já odejdu." Ačkoliv chápu snahu vybudovat potřebnou atmosféru, série je podle mě příliš, řekl bych až nevhodně, dlouhá (na jedno shlédnutí příliš dlouhé, na 3 příliš krátké). I v roce 1999 bych očekával rozumnější chování jednotlivých osob - jsou to zkrátka až příliš jednoduší lidé, nevěřím, že by se takto opravdu chovali (např. starosta). Velmi dobře jsem poznal velkou část obyvatel ostrova, navzdory tomu je závěr trochu rozpačitý - ačkoliv jde zdánlivě o "maličkost" (když to přeženu), po 3,5 hodinách vás žádost Linoge vyděsí. Filmu dávám tři hvězdičky, ale možná by si zasloužil čtyři. 70 % ()

Nataniel73

Búrka storočia je atmosférou nabitý psychologický horor aký sa vidí len zriedka. Stephen King ako autor sa ujal scenára a film aj napriek pomalému tempu drží diváka stále v strehu. Ten má tak možnosť naplno si vychutnať každú scénku a pochopiť charaktery jednotlivých postáv. Film sa odohráva na búrkou zmietanom zasneženom ostrove, ktorý poctí svojou návštevou diabolský Andre Linoge. Ten predstavuje stelesnené zlo a klobúk dole pred hercom, že to dokázal takto ukážkovo stvárniť. Vynikajúca kamera ešte viac podtrhuje sugestívnu atmosféru, z ktorej priam mrazí. Skvelé herecké výkony predviedli všetky deti (časté postavy v Kingových hororoch) a všetky dôchodkyne. Na tie vyziabnuté ksichty tak skoro nezabudnem. Ponurá hudba sa tiahne celým filmom, ktorý nekončí ako väčšina hororov poslednou dôležitou scénkou, ale má pokračovanie a vysvetlenie ako sa ľudské osudy ostrovanov nakoniec skončili. Oceňujem, že film bol rozdelený do troch častí a konečne som mal pri pozeraní filmu pocit ako by som čítal knihu. Všetko podstatné bolo ukázané v tej najrealistickejšej podobe s vážnym zamyslením sa nad podstatou života. Jeden z TOP 100 filmov a 85%. ()

bakda

Je to velice povedený neřekl bych přímo horor ale thriller většina herců podala dobrý výkon jako Colm Feore ten podal opravdu skvělý výkon jak se do postavy Linogeho vžil jak to sám okomentoval v dokumentu o filmu. Je pravda že o proti knižní předloze je toto procházka ružovím sadem , a to hlavně v Linogeho řádění hodně ubraly což mne trochu zklamalo ale stejně dávám plný počet. ()

fumatro

Pravdu povediac, od Kinga radšej čítam ako pozerám filmy podľa jeho kníh, no začal som to raz v TV v noci pozerať - a to keby som vedel, že budem čakať ďalšie tri týždne na koniec (keďže dávali každý týždeň jednu časť) tak by som to ani nepozeral. Ale veľmi ma zaujímalo, čo to ten "pán" asi tak môže chcieť (Dajte mi čo chcem a ja odídem). Táto moja zvedavosť ma donútila čakať až do konca - a urobil som dobre. Odvtedy patrí tento film k mojim obľúbeným. Výborná atmosféra snehovej búrky na ostrove odrezanom od okolitého sveta, tajomná osoba "nadčloveka", pútavý dej. Všetkým odporúčam -no treba sledovať pozorne každú vetu, ktorá vo filme odznie. ()

Assshack

Dávám pět. Oukej, je to předvídatelné ( pro ty, co četli / čtou Kinga ) a ano - je to dlouhé. Jenže někdo musí zvednout skore, o které se postarala skupinka lidí, co si jen potřebují nahnat body. Teď vážně: Béčkový horror, tv produkce, málo peněz, dlouhá stopáž a žádný marketing. Tohle není recept na úspěšný film. A také není. Jenže. Atmosféra tu je, herectví také a příjemný čtyřhodinový večer u čaje utekl jako voda. Pokud jde o mne, tak ta atmosféra ve mne vyvolala více pocitů, než všechny ty filmy s kašpary v pyžamu s logem Marvel Comix dohromady. Pište si, co chcete rád ,ale tohle prostě je dobrý film a z Kingovek patří mezi ty nejlepší :) ()