Archer a posádka se snaží odrážet Silikovy násilné intriky a výslechy. (SkyShowtime)

sirien

Yeah... MacGyverovat ze zastaralý vysílačky, trikodéru a... měděný naběračky? Doctor Who style hologram-comm volající zpátky v čase napříč prostorem, sure, why not, sypte to tam :D A Doctor Who Vortex Manipulator přibalenej jako +1 zdarma k tomu :D A Daniels "tohle sestavoval v laborkách na střední", sure. Flawless. A ty ventilační prolejzačky napříč celou lodí dost široký pro dva lidi sou fakt takticky boží, zvlášť když to nikoho kromě lidí nikdy nenapadlo takže s nima nikdy nikdo nepočítá (a ani si jich nevšimne na senzorech nebo při průzkumu) Ale jako OK, bitching stranou, tohle byl konečně díl co měl nejen nápoad, ale co byl i udělanej i dobře dramaticky a akčně. Jakože - k dokonalosti to mělo daleko a šlo by pitvat jak tam zas jedna ze dvou storyline byla zbytečná protože přebitá tou druhou nijak neovlivnila závěr a jiný "drobný detaily", ale čert to vem, bylo to konečně fun. (když budeme ignorovat těch posledních pět minut trapnejch inspiračních proslovů a křečovitejch dialogů kdy si scénáristi mysleli že sou vypsanější než byli a věřili hercům že sou charismatičtější než sou, ale whatever.) ()

noriaki

Dvojdíl na pomezí první a druhé sezóny se točí okolo Časové studené války. Ani dostatek prostoru a zabrouzdání do hlubší mytologie mě nepřesvědčilo, že jde o nosnou vyprávěčskou linii, tím méně že by Enterprise vůbec nějakou potřebovala. Xindi stačí. ()