24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu

claudel

Nejdokonalejší a nejlepší seriál na světě. Přestože Nově nefandím, tak heslo, které zvolila při mediální upoutávce před nasazením první série, bylo pravdivé. Nejlepší seriál všech dob. Kiefer Sutherland chytil druhý dech ve své kariéře a Jack Bauer se stal nesmrtelnou postavou, superagenta. A velký klad tohoto seriálu spočívá v tom, že čím vyšší číslo série, tím lepší a napínavější. Tvůrci jsou si vědomi, že aby udrželi vysokou sledovanost, musejí vymýšlet čím dál lepší zápletky plné napětí a zvratů. Jen je škoda, že umírá hodně hlavních postav. Nepopírám, že místy je děj až přehnaný, ale je to přece jen seriál a jak nám na úvod vždy zdůrazňují, divák si má zachovat odstup :) Nemohu se dočkat 7.série, jejíž start byl zabržděn stávkou scénaristů. ()

T2

___24: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $48,725,520 //počet predaných kusov 1,228,448 ║ ___24: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $44,340,947 //počet predaných kusov 1,177,351 ║ ___24: 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $21,352,884 //počet predaných kusov 697,715 ║ ___24: 8.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $17,108,471 //počet predaných kusov 450,360 ()

Legas

Děj v reálném čase (téměř), občas zobrazený pomocí několika filmových okének? Zajímavý nápad, ovšem pouze pro první epizodu, potom už to není tak cool a jednotlivá okénka mi přijdou často nevyužitá. Spíš jsou dělaná ne efekt. Navíc je dění okolo atentátu na senátora Palmera hodně „seriálové“. Já bych dal přednost raději něčemu reálnějšímu – jako od Clancyho. ()

ARI50

Seriál co nemá snad chybu protože tak jak plynou minuty a hodiny je seriál čím dál tím víc napínavý je sice pravda že časem klesá na kvalitě ale pořád je to pořádná bomba která je slušně dobře provedená, nejlepší je první série a druhá ostatní jsou kvalitní a pak trošku zaostávají ale já jsem nad míru spokojen s celým příběhem a hlavně herci. ()

Psema

Jack Bauer je prostě borec. Už minimálně šest let loví teroristy po L.A. i Washingtonu, bojuje za svobodnou a nepokořenou Ameriku a ve své podstatě žije poněkud zvrácený americký sen všech mladých hochů nastupujících na dráhu federálních agentů. Všichni víme, že to takhle ve skutečnosti nechodí, všichni víme, že hackovat internet je v reálu poněkud...ehm... nereálné, jenže Kieferu Sutherlandovi odkapává s každou vteřinou z tváře tolik charismatického potu, že prostě musíte tyhle drobné nesrovnalosti a nelogičnosti překousnout. Navíc, který seriál před vás položí legendární otázku, jestli Jack někdy chodí na záchod? Dovolím si tvrdit, že nejen v tomhle bodu je Dvacetčtyřka pěkně originální. Go, Jack, Go! ()

• Když Jack osvobozuje Audrey a jejího otce ze zajetí teroristů, přilétají mu na pomoc helikoptérami skuteční mariňáci. (CrypzzXD)
  • Hodiny signalizující začátek a konec reklamní přestávky a konec epizody vydávají tóny C a D. Několikrát jsou však použiny "tiché" hodiny, zejména po smrti důležitých postav. (L_O_U_S)
  • Zbraně, které Jack Bauer zatím použil k likvidaci svých protivníků: Sig Sauer P228/P229, Glock 17, nůž Microtech HALO, Beretta M92FS, S&W mod. 59, IMI UZI 9mm, HK MP5A4, HK USP; SW Model 60, Beretta M92FS Inox, Mossberg 590, HK P2A1, Colt M4A1 Carbine, Ingram MAC-10, Beretta 9000, HK USP Tactical, HK MSG90A1, Walther PPK; HK USP Compact, Remington 870, obušek, S&W Model 66, Smith & Wesson SW99, Walther PPK, Glock 26, požární sekyra; Glock 19, Sig-Pro 2340, Accuracy International AE, Kalashnikov AKM, Glock 20, Remington 870, Ruger Mini-14/GB, Benelli M3 Super 90; Sig Sauer P225, FN Browning BDA9, Glock 21, HK SL8, HK P2000, S&W Mod. 4506; Sig Sauer P225R, Makarov PM/PMM, Beretta Px4 Storm, HK G36C, HK MP7A1 PDW, Colt Gov't/M1911 Series 80. (3DD!3)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)