Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

Bauer

Jednička byla o proti tomuhle super.Ice Cube není vůbec cool jako Vin Diesel, Ice Cube neumí moc hrát ( i když malinko jo )..........spíš by měl hrát v Hip-Hopovechj videoklipech ale ne ve filmu.Jediný pozitivum co je na tomto filmu je hudba,auta.......ale že bych to musel třeba za rok vidět znova, to teda ani náhodou,možná tak za 5 let. ()

sharky

Dobrá komedie. Nepřekonatelný superagent skáče jako laňka ze střechy na střechu, i když má metrák nadváhu a při prvním skoku by se v reálu propadl až do sklepa. Tamahori opět vsadil na nevydařené počítačové triky, nakreslený finální vláček je opravdu hodně špatný. Škoda, že si ze sé předchozí bondovky nevypůjčil taky scénáristy a nepředvedl nějaké další vizuální vychytávky jako v Dnes neumírej. Takhle je to jen chaotická akční řež, nemající hlavu a patu s mimořádně nevhodným představitelem hlavní role. Jedý zajímavý na celém filmu je jako vždy skvělý Dafoe. Ale stále mám dojem, že je to určitě lepší než příšerný první dí.l ()

Adman

Aspoň máme zase o jeden "animační akčňák" víc. Co se týče trikového zpracování filmu, tak tady by se toho dalo vytknout pramálo (ať žije 3D Studio Max, Maya, Cinema 4D atd ;)), ale to ja asi tak všechno dobré. Ostatní stojí za prd. Uniklo mi spoustu věcí, počínaje proč dali xXx jako černocha (ale budiž), proč už je zase v sázce celá Země kvuli 4. světové válce, proč se zase všecno motá okolo jenvyšších hlav USA (prezident atd.), prostě proč se děje to co už snad ani dál zajít nemůže. Je to rozhodně klišé, nic nového, ohrané... zkrátka kýč. ()

3DD!3

Co to s tím XXXem proboha udělali? Věděl jsem do čeho jdu ale místy to už nebylo ani k smíchu, ale spíš k pláči. I když pravda je že takovou šílenost jste už pravděpodobně hodně dlouho neviděli. Připomíná to futuristickou partii šachů - na jedné straně "hodní" černí na druhé straně "zlí" bílí. "O boj za mír v matičce americe." ;-) ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Ne. Tohle vážně ne. Všechno co bylo zábavné na jedničce tady prostě není. Místo další porce zvrácené trikařské akce a mlácení charismatem Vina Diesela po hlavě celou metráž filmu jsem dostal jen totální výplach z trubek, kde ani překvapivě Jackson nefunguje ani trochu. Obsazení Ice Cube jako nástupce Vina Diesela, považuji za fail roku 2005. ()

• Vojáci, kteří na začátku filmu vniknou do tajného sídla NSA, používají útočné pušky zn. Heckler & Koch XM8. (JohnSmith)
  • Herec z prvého filmu, Vin Diesel (Xander Cage), mal pôvodne hrať aj v tomto pokračovaní. Avšak počas príprav z projektu vypadol. V roku 2003 uviedol dôvod, že nechcel točiť dve pokračovania v jeden rok (Riddick: Kronika temna, 2004). O pár rokov neskôr uviedol, že nebol spokojný s tým, ako bola napísaná jeho rola. (Shakers)
  • Když na konci filmu nový agent odjíždí z garáže, nemá na krku nic. Když ale z garáží vyjede, je možné všimnout si tetování xXx. (Terva)

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)