Mr.Apache

Tahle "punková epizoda" se mi při dnešním (celkově už asi třetím) sledování zpočátku jevila jako trochu moc křečovitá. Z Daniela uděláme pankáče a Neal se bude chtít stát břichomluvcem - to nezní úplně přirozeně. A tak jsem si byl nějakou chvíli téměř jist, že mám před sebou druhý tříhvězdičkový díl seriálu. Jenomźe...! Jenomže ono se to v průběhu tak nějak rozsvítí. Nejdříve se blýskne na časy, když se Ken přidá v klubu k pogujícímu davu a pak, když Neal na party u Schweiberů spustí svou show a podnapilý otec Weir se stane jeho jediným nadšeným fanouškem, je náhle jasno. Celý zbytek epizody pak už jede tak, jak se na tenhle seriál sluší a patří. (Bill: Vidíš, říkal jsem ti, že ho ta věc ovládne.) A aby toho nebylo málo, tak to v závěru ještě chytí takový lehce woodyallenovský vibe a člověk má z toho zase jednou skvělý pocit... Nakonec i ta Nealova loutka pobaví. (Je náhoda, že se ten panák jmenuje Morty, stejně jako v epizodě Ventriloquist Dummy z horrorových Tales from the Crypt? Nebo je prostě Morty běžné jméno pro břichomluveckou loutku?) Jen ten Danielův "punkový" účes zůstane strašný navźdycky. Ještě štěstí, že se k němu už nevrátil. ()