Doktorka Quinnová

• USA Dr. Quinn, Medicine Woman (více)
Drama / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (více)

Série(6) / Epizody(149)

Doktorka Quinnová se ničeho nezalekne. Nejenže se musí sama postarat o děti, hlavně však musí jako lékařka bojovat o důvěru občanů osady... (TV Prima)

Marek1991

Si robíte srandu? Toto? Naivita a detinskosť vysokého kalibru. Dosť podobné Vtákom v tŕní a Dallasu. Hviezdu dám aspoň za tých pár ideálov správania, ktoré by v dnešnom svete často, ako sa vraví, bodli. V niečom je to ľudské, citlivé, rozumné, ale opakujem prihlúple, že mám často nutkanie, keď na to narazím, hneď prepnúť na iný televízny kanál alebo vypnúť televíziu. Možno by sa k hodnoteniu k tomuto dalo použiť aj spojenie tuctový gýč, aj keď neviem, či to presne vystihuje. To by som mal použiť skôr na niečo moderné ako tie príbehy o upíroch, čím kŕmia dnes ľudí, ale aj na tú dobu bol tento seriál pre mňa debilizmus, tak sladké až jedovaté. Prirovnanie hlavnej hrdinky k Matke Tereze skoro vystihuje túto absurdnosť. Mám rád ak je niečo poučné, rozumné, berie ohľad na city a je to kresťanské, ale toto je typ veci, ktorá ma odradzuje od sledovania takýchto seriálov, nuž niekde sa stala chyba, že to, čo chcem a čo mám rád, ma vie odpudzovať. Žeby to bolo tým USA duchom a štýlom, neviem prečo u mňa vzniká tento paradox a bije sa to u mňa so všetkým, na čo poukazujem v komentároch, asi to bude tou povrchnosťou, absurdnosťou, či jednoduchosťou. To si radšej pustím nejaký praktický dokument o Matke Tereze. ()

heyda

Když jsem ještě chodíval na základní školu a sem tam jsem měl tu angínu a ležel doma, tak doktorka Quinnová byla každodenní součástí mého léčení :-D. Sledoval jsem to a obdivoval nádhernou vizuální stránku. Dnes se už an to nedívám, protože mi to přijde nudné, ale kdysi jsem si to docela užíval, tak si dovolím dát 3 hvězdičky. ()

MM_Ramone

Okato zidealizovaný pohľad na kolonizáciu Nového sveta. Romantický nezmysel z obdobia osídľovania severnej Ameriky. Keby som nepoznal "Doktorku Quinnovú", tak si veru ani nedokážem predstaviť pohľadné, čisté mestečko uprostred prérie, kde si spokojne nažíva komunita osadníkov. Vládne tam vzájomné porozumenie, demokracia, všetci dodržujú pravidlá a keď sa náhodou niečo zomelie, tak to vždy dokáže vyriešiť sebavedomá doktorka Quinnová. Slobodná matka, ktorá žije s akýmsi poloindiánom. Tak toto by určite na Divokom Západe nebolo možné. No ako poobedňajší, televízny seriál je to celkom v pohode. ** ()

haWranka

Je to vlastně docela legrační. Jako dítě jsem se na tenhle seriál moc ráda koukala, aniž bych vlastně chápala, o čem to je. Nedávno jsem měla tu čest vidět první epizodu a pak pár dalších. To mi teprve došlo, že jde vlastně o červenou knihovnu! Každopádně k žehlení, když to zrovna běží v televizi... ()

Skeevee

Nemuzu za to, tenhle serial me naprosto dostal =) jsou herci, kteri maji skatulku : To je ten a ten z Doktorky Quinnove, a tim zustanou navzdy =) Mam slabost pro Briana, i kdyz byl obcas na prestlamu a Matt byl proste kus =D A Hank s Horacem byli naprosto bozi, takze mi serial doktorky - ochranitelky mi nepripadl az tak tuctovej=D ()

• V několika epizodách se jako Kid Cole objevil i legendární zpěvák Johnny Cash. (Hermi14)