Reklama

Reklama

Epizody(22)

Obsahy(1)

Dlouho předtím, než se Liu Kang, Sonya Blade a Johnny Cage utkali s Shang Tsungem a jeho přisluhovači v turnaji Mortal Kombat, bojoval mnich Kung Lao (Paolo Montalban), zlodějka Taja (Kristanna Loken) a bývalý strážce Siro (Daniel Bernhardt) proti krvelačnému imperátorovi Shao Kahnovi, jeho mágovi Shang Tsungovi (Bruce Locke), jed plivajícímu Reptilovi (Jon Valera), čaroději Quan Chimu (Adoni Marapis) a jeho trojici nemrtvých vražedkyň (Dana Hee, Jamie Pressly, Renee Tenison), královně Kreeye (Fabiana Udenio) a její prvorozené dceři Vorpax (Tracy Douglas) či Scorpionovi (Chris Casamassa). Za podpory ochránce pozemské říše lorda Raydena (Jeffrey Meek) a princezny Kitany (Audie England) bojují o osud lidstva, rozhodnuti chránit ho za každou cenu, i kdyby jí měl být jejich vlastní život... (Chen)

(více)

Recenze (60)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Sice se celý seriál odehrává v cca 4 papundeklových kulisách (a jednom lese) a zápletky jednotlivých dílů jsou dosti schematické a banální, ale to nejdůležitější se povedlo: postavy z videohry jsou ztvárněné dobře a hlavně souboje (v každé epizodě minimálně 3) dokáží příjemně překvapit energičností, choreografií i akrobacií (různé výskoky, salta, přemety). Jinak jsou ale charaktery naprosto ploché (což je kompenzováno navlečením veškerých ženských postav do minimalistických kostýmů maximálně zvýrazňujících jejich přednosti :-)) a nezajímavé, snad s výjimkou Raydena, s nadhledem a ironií glosujícího okolní dění. A samozřejmě musím zmínit závěrečný díl, který je opravdu nekompromisní. Pro mne klasické "guilty pleasure". ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Zapomenutý seriál, který si k mé velké radosti bere z herní mytologie opravdu hodně a vše rozvádí do místy překvapivých rovin. Jenže časem ustupuje ústřední linie stranou a trojice poněkud mělkých hrdinů upadne do stereotypních epizod typu "dívka je nalákána do pasti halucinací svého zemřelého otce", které jako by vypadly z laciností typu seriálového Pána šelem. O to větší překvapení bylo pak finálové zakončení, které kromě silně duchovní linie přidává i téměř neustálou akci a hlavně konec, u kterého budete přemýšlet, jak je možné, že vám nedošlo, že zkrátka přijít musel. ()

Reklama

stub 

všechny recenze uživatele

Na tohle jsem se začal kdysi dívat úplně omylem, když jsem večer usínal u televize. Možná jsem blázen, ale tohle je podle mě jednoznačně nejlepší adaptace světa MK na obrazovku. Totální béčko, se všemi šílenostmi a půvaby, co má pořádný brak mít - až se nechce věřit, že je to až z roku `98. Parádně temné prostředí, slušná akce, komiksová stylizace postav, až nevysvětlitelná chytlavost a hlavně (byť to už mnohokrát padlo, nelze to nezdůraznit) našlapaný, nečekaný a hvězdu navíc zasluhující konec! ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Hodnotí se to opravdu těžko. Na jednu stranu jsem býval fanda, pro kterého byl Mortal Kombat život a který znal mytologii a příběhy nazpaměť. Před 8-9 lety na Nově by to pro mě bylo za 5 hvězdiček bez váhání. Jenže člověk stárne, mění se. Když jsem viděl po letech pilot, bylo to na odpad. I prvních pár dílů mě moc nepřesvědčilo, ale pak se přidávají další a další postavy, uzavírají se spojenectví, kujou se pikle, zrazuje se a vše veme brutální a nečekaný konec ve finále. Něco takového se jen tak nevidí. Některé postavy a jejich příběhy jsou geniální - Shang Tsung, vznik nepřátelství mezi Sub Zerem a Scorpionem, ironický Raiden, a hlavně sexy mrcha Vorpax, pro kterou by člověk udělal cokoliv. Hlavní hrdinové mi oproti tomu přišli jako totální zoufalci, navíc Kung Lao si nebyl ani vzdáleně podobný. Chápu že udělat hrdinu z chlápka, co má sadomaso obleček a vrhá vražedné klobouky je asi těžký, ale stejně... Efekty jsou... prostě tu jsou, a radši je nekomentuji, hudba odpovídá filmům a asi i době vzniku, ale poslouchat to je celkem hrůza, a pak jsou tu boje. S perfektní choreografií, což o to, jenže je to totálně mimo když hrdinové dostanou hrůzostražné komba a stejně vstanou, protože scénář... to moc napětí nepřidá. Jinak ten konec, jsem moc nepobral. Pořád jsem to bral jako takový prequel k tomu, co známe z her a filmů, ale když "POZOR SPOILER" na konci Shao Kahn vybije prakticky všechny postavy a to i včetně těch, kteří jsou ve filmech živí, tak mi to moc smysl nedává. KONEC SPOILERU. Takže suma sumárum by to za pár dobrých postav, pěknou i když totálně nereálnou choreografii bylo na dvě hvězdy. Z nostalgie a proto, že by to dnes už nikdo nenatočil přidávám ještě jednu. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Zápletky jsou někdy vycucané z prstu a vymyšlené během ranní stolice, ale ty souboje jsou o několik tříd výš než v prvním filmu a to nemluvím o filmu druhém. Je zde rapidně více postav než ve všech filmech dohromady. Bohužel, malej rozpočet na tom jde vidět úplně všude, seriál je spíš opravdu pro fanoušky MK, kteří znají příběh, protože tomu se zde tak trochu seriál věnuje. Nejlepší je vyvraždovací poslední díl, nebejt těch propracovanejch soubojů, bylo by to na stejný úrovni jako druhý film, ale díky bohu není. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Postavy Siro, Taja, Vorpax, Qali, Kreeya, Omegis a Master Cho neboli súčasťou videohier, ale boli vytvorené len pre seriál. (jdavid)
  • V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)

Reklama

Reklama