Inak sa mám fajn

Slovensko, 2019, 83 min

Režie:

Dodo Gombár

Scénář:

Martina Sľuková (divadelní hra), Tereza Oľhová (divadelní hra)

Autorky Martina Sľúková a Tereza Oľhová zhmotňujú podľa svojej románovej predlohy Inak sa mám fajn ľahkým, vtipným a bystrým spôsobom na doskách Štúdia L+S určitú etapu svojho priateľstva a spriaznenosti. Nepateticky nás púšťajú do svojej korešpondencie, do svojho sveta, ktorý je poskladaný z premysleného sledu obrazov. Okrem sviežeho zachytenia podstatných udalostí vstupu do dospelosti a reality sú aj citlivou výpoveďou generácie tridsiatnikov. Mohlo by sa na prvý pohľad zdať, že ide o akýsi ženský pohľad, no nie je to tak. Je to pohľad univerzálny, sebaironický, pohľad, ktorý je vzácnou stopou našej súčasnosti. To je dôvod, prečo sa stal tento nenápadný román bestsellerom a prečo bolo logické siahnuť po ňom ako po východisku k divadelnému predstaveniu. Vzniká tak dynamická inscenácia o predsudkoch, o náraze predstáv s realitou, o neúprosnosti času, ktorý nepozná kompromisy, ale najmä o potrebe ľudskej blízkosti a lásky. A určite nie je zanedbateľným faktom, že ide o skvelú možnosť, ako predstaviť trojicu talentovaných mladých hercov. (RTVS)

mira007

Divadelný záznam hry o dvou herečkách a jednom herci s námětem dvou dívek, které se potkají na svatbě kamarádky a rozehrají komorní konverzační komedii, která ale více než komedií na mne působila pod povrchem spíše jako psychologický neveselý až zoufalý popis stavu vnitra hlavních hrdinek. Samotné hře bych dal asi slabší dvě hvězdy, ale jako celek to je za čtyři, protože oceňuji čistě technicky skvělé herecké výkony hlavních představitelek - Zuzana Porubjaková a Dominika Kavaschová. ()