Clarita

ricci.s

Démoni, posadnutosť, exorcizmus. Mladá Clarita sedí za mrežami a spočiatku ju pokladajú za duševne chorú, lenže keď sa to okolo nej začne hemžiť mŕtvolami lekárov a psychiatrov, je nutné povolať radšej kňazov. Síce žiadne prekvapenia a inovácie, ale v rámci tohto žánru mi tu rovnako nič nechýbalo, preto je moje hodnotenie relatívne štedré. Trochu to súvisí aj s tým, že Ázia pre mňa nikdy nebola v hororoch o exorcizme nejako extra dobrá. Aj keď väčšinou za to môžu krajiny ako Thajsko či Kórea, ktoré z toho robia akčné predigitalizované kraviny. Som teda rád, že Filipíny to zobrali aspoň o trochu vážnejšie a nakrútili regulérny horor z prostredia väznice, ktorý má atmosféru a snaží sa byť aspoň trochu desivý. ()

EvilPhoEniX

V zahraničí chválený horor z Filipín o Exorcismu z vězení. Pro mne osobně je exorcismus asi nejnudnější a nejméně zajímavé téma v hororu, tady se prostě nedá nic zajímavého vymyslet. Kněz v černém hábitu drží kříž a cáká svatou vodu na všechny strany, to jsme viděli 100x. Naštěstí Clarita je alespoň trochu zajímavá díky prostředí věznice, které úplně typické pro žánr není. Potěší slušné masky, párkrát došlo na celkem brutální scénu ( Ukousnutí prstu či pěkné zkroucení kloubů ženy ve sprše, kde jsem si vzpomněl na legendární scénu ze Suspirie). Natočeno hezky a herecky to taky není špatný, atmosféra místy slušná, akorát scény mimo věznici mě příliš nebavily a ztrácely na tempu, ale jako první letošní novinka slušné. Fanoušci vymítání by mohli být ještě spokojenější. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6/10. ()