Reklama

Reklama

Příroda pod ochranou

(seriál)
  • Francie Paradis naturels retrouvés (více)
Francie / Německo, 2019, 4 h 22 min (Minutáž: 52–53 min, Alternativní 5x10 min)

Epizody(5)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (4)

Kongo (2019) (E01) 

Jeden z největších budoucích problémů je současný exponenciální růst obyvatel v rovníkové Africe. Místní jsou staletí zvyklí spotřebovat zdroje v okolí a přesunout se jinam. Dnes už není kam se přesunout. "My les nekácíme, je to jen sklizeň" říká na kameru lesní dělník. Snad si nenašetří dost na cestu do demograficky vymírající  Evropy. ()

Ekvádor – Mlžné lesy (2019) (E02) 

Pohádka o tom jak katolický farář zachránil před krvežíznivými  zemědělci zbytek pralesa. Zde by spíš pomohla rad "Přestaňte tolik souložit a exponenciálně se množit. Příroda vám nepatří" ()

Německo (2019) (E03) 

Jako vystudovaný sociální a kulturní ekolog jsem byl na dokument zvědavý. Německo mám projeté na kole. Je zde perfektní síť  dobře značených cyklostezek, skoro dvojnásobně větší hustota obyvatel na kilometr čtvereční  a ještě větší množství aut. Jsou všude. Minulé léto jsem jezdil po Schwartzwaldu a jezdili hromadně i do lesa. Je tam sice zákaz, ale výjimka platí pro rezidenty a nikdo to nekontroluje. Tedy příroda maximálně vytlačena. V ekologicky nemocné krajině podlehli desítky tisíc drozdů smrtícímu viru. Do okolí Bodamského jezera se chystám na workcamp. Dokument ukazuje, že bohatí Němci zde pro návrat živočichů do zemědělské krajiny dělají co mohou. Říkají tomu oázy přírody. Vytvořený rybníček za 300 tisíc eur, krmení čápů, který v krajině nenachází dostatek potravy malými kohoutky z farmy, umělá hnízdiště pro rorýse uprostřed rybníků, návrat rákosníka apod. O školení ibisů skalních pomocí rogala přeletět Alpy byly natočeny i jiné dokumenty. Celkově je dokument obrazově i informačně moc pěkný. ()

Norsko - souostroví Vega (2019) (E05) 

Tento díl je milý podporou roztomilých kafek lidmi na norském ostrově na severu. Končí pozitivně. Opečovávatelé sice nemají generační náhradu , ale na příkladu 22 leté studentky je vidět, že funguje peníze věnované na ochranu přírody. ()

Reklama

Reklama