Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o vášnivé lásce se odehrává v Havaně, která byla kdysi označována za "nejerotičtější místo na světě". Před revolucí roku 1958 bylo toto město rájem pro ty, kteří ráj hledali. Profesionální hráč pokeru Jack Weil přijíždí na Kubu, aby v Havaně sehrál jeden z největších pokerových zápasů ve svém životě. Ve hře chce získat balík, ale jeho plán nepočítá s krásnou Robertou, tajemnou ženou revolucionáře Artura Durana, do které se bláznivě zamiluje. Artur je na ulici policií zastřelen a Roberta je uvězněna a týrána. Jackovi se podaří dostat Robertu opět na svobodu, ale není schopen ji zastavit před podporováním revoluce. K městu se blíží Fidel Castro se svými revolucionáři a Jackova osudová žena věří, že změní svět. (TV Nova)

(více)

Recenze (37)

Historik 

všechny recenze uživatele

Skutečně to není dobrý film. Námět sám není špatný (podobnost s Casablankou mi nevadí), ale v samotné realizaci je něco špatně. Soudím dle toho, že jsem se dost nudil a netrpělivě čekal, kdy už to skončí. Přesto dávám tři hvězdy, přičemž poctivě přiznávám, že kdyby to natočil někdo jiný a s někým jiným v hlavní roli, dal bych možná jen dvě. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Překvapivě vyvážený a snesitelný mix romantiky a dramatu ve výtečném vizuálním hávu. Především z výpravy těží tento scénáristicky relativně jednoduchý kousek jinak dosti průměrného a stereotypního Sydneyho Pollacka. Havana je nádherné místo a děj odehrávající se před převratem (50. léta) má doslova magické kouzlo. Vhodně sekundující hudba a vyletněný Redford jsou jen a pouze ty správné doplňky. O herectví tu nemůže být příliš řeč, nicméně Lena Olin zaujme. SIlnější scény (moc jich tu věru nenajdeme) zvládá výtečně. Postavy se při relativně dlouhé stopáži tak trochu pletou, avšak konec je ucházející a romantika jako taková je vyslověně dospělácká, takže proč ne. ()

Reklama

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Robert Redford v roli amerického karetního hráče, který je uprostřed politického převratu na Kubě a nepřímo, zpočátku mimo vědomí podporuje revoluci a její stěžejní lidi skrze krásnou dámu, do které se bezmezně zamiluje... Dílko skýtá zajímavý pohled a politické drama s dobrým tématem, přesto však splňuje stěží průměr kvalitou. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nechodíte dlho okolo horúcej kaše.“ – „Načo byť uhladený? Žena ako vy určite pozná veľa uhladených mužov. V tom by som nemal výhodu. Ale byť brutálny...“ Sydney Pollack a Robert Redford si po SPOMIENKACH NA AFRIKU, matke romantických filmov, povedali, že by sa znova s chuťou pustili do epického milostného príbehu dvoch zrelých ľudí v tajomne atmosférickými arómami predchnutej exotickej krajine, na pozadí nepokojných politických situácií. A holá hop, výsledkom je 140 minútová, do noci jagavo svietiaca hemingwayovská HAVANA. Atmosféra a lesklé herecké obsadenie však nie sú všetko a tak nečudo, že je výsledkom krásne nakrútená nuda (ale Richard Farnsworth bol frajer). ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabší než jsem čekal. Očekávaná variace na Casablancu se v několika málo detailech potvrdila, ale kvalitou originálu nešahá ani po kotníky. Obsazení zní dobře a Lena Olin svou krásu nezapře stejně jako Redford umění hrát, ale jako by právě on zůstal někde na půl cesty a z jeho hraní nic nevyřazovalo (konkurence Bogartovi ani zdaleka:)). Ani Sidney Pollack se nepředvádí jak by mohl a vizuální stránka je až na několik záběrů naprosto obyčejná. Je škoda, že hlavně příběh, zasazený do jinak velmi známého období na pokraji revoluce na Kubě není nijak chytrý ani zajímavý a celých (dliuhýýýých) 140 minut se hodně vleče. To má vliv i na atmosféru, která se každých 5 minut mění a není příliš zvládnutá. Sestříhat a dalo by se na to koukat bez zavřených očí:). Jako první film Pollacka po úspěchu se Vzpomínkami na Afriku působí Havana jako zahozená šance na velmi kvalitní "comeback". ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Velká část komparsistů, kteří se ve filmu objevili, byly vyhoštěnci z Kuby, přestěhovaní do Dominikánské republiky. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Dominikánské republice. (Terva)
  • Ve filmu bylo použito přes dva tisíce dobových kostýmů a skoro stejné množství doplňků, jako jsou klobouky, šperky nebo rukavice. Vše bylo do Dominikánské republiky přivezeno z Los Angeles a Anglie. (Terva)

Reklama

Reklama