Killing Michael Jackson

Režie:

Sam Eastall

Michael Jackson (a.z.)

Real Tom Hardy

Nejakej treťotriednej britskej produkčnej firme sa podarilo do svojho dokumentu prizvať všetkých troch amerických detektívov, ktorí vyšetrovali smrť Michaela Jacksona. A toto malo za následok pre diváka veľmi príjemný výsledok – nielen zaujímavé a relevantné výpovede prítomných, pohľady na dôkazové predmety z prvej ruky (videl si napríklad, ako det. rozstriháva pôvodný evidenčný box), ale najmä fotografické materiály vo vysokej kvalite priamo z "miesta činu" a rovno tonu, nie iba pár kúskov v tom čase neustále prepieraných médiami. Zo 45 minút sa nakoniec vykľuli takmer dve hodiny, pretože som každú chvíľu zastavoval a očami prezeral každý jeden centimeter zobrazovaných fotografií. Z niektorých zimomriavky, z niektorých zlá nálada. --- Tiež cením, že sa doku držal svojej témy a tendenčne neschádzal do kktín, o ktorých by nemal pojednávať, čo dnešní dokumentaristi veľmi radi robia. --- Počin padol nesmierne vhod, nakoľko som dnes opäť zjazdil celú majstrovskú diskografiu Kráľa popu. A aj samotná téma (opioidné analgetiká/anestetiká) je v hľadáčiku môjho vyššieho záujmu, takže dve muchy jednou ranou x) (x) ♪♫ ()

ChArLeNe

Dokument obsahuje výpovede detektívov, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní a ukazuje, akú vinu nesie Conrad Murray za smrť Michaela Jacksona. To je ale len časť toho, prečo bol Michael zabitý - viac informácií je v tomto dokumente, a hlavne v druhej časti. ()