1. července 1981 odpoledne reaguje losangeleská policie na volání o pomoc. Odhalí hrůznou čtyřnásobnou vraždu, podobnou jatkám v rodině Tateových, která měl před 10 lety na svědomí bestiální Charles Manson. Policejní vyšetřování vedou otrlí detektivové, kteří objeví zvrácený svět drog a násilí, v němž se pohybovala parta lidí z Los Angeles včetně bývalého odsouzence Davida Linda (DYLAN McDERMOTT), impresária nočního klubu Eddieho Nashe (ERIC BOGOSIAN), americké pornolegendy Johna Holmese (VAL KILMER), Holmesovy ženy Sharon (LISA KUDROW) a jeho mladé milenky Dawn Shiller (KATE BOSWORTH). V ten den se ulice WONDERLAND stala jednou provždy slavnou ... (oficiální text distributora)

lennyd

Vyšetřovatelé Los Angelské policie pátrají po vrahovi, který brutálně "vybílil" dům na ulici Wonderland (odtud název). Vzhledem k tomu, že tento dům byl místním opiovým doupětem (a nejen opiovým), a mezi svědky (a podezřelými) jsou povětšinou feťáci (a jeden feťák zkříženej s pornohercem), stává se jejich pátrání hledáním jehly (injekční) v kupce sena (trávy)... Filmu vévodí (kromě všudypřítomných drog, sexu a násilí) Val Kilmer, v roli Johna Holmese (právě onoho pornoherce), kterýžto je s hárem a plnovousem takřka k nepoznání (na míle daleko od milého mladíka z např. Přísně tajné). Bohužel jinak film nic ojevného nepřináší, a ani hlavnímu hrdinovi se nedá jeho pokání moc věřit. Ale aspoň na mladičkou Kate Bosworth se dá docela koukat :) ()

evilmind

Obal dvd i česky "vylepšený" název (Wonderland masakr) slibuje senzační příběh pornolegendy Johna Holmese, který se na sklonku kariéry stal čtyřnásobným vrahem. Bohužel John "Klacek" Holmes byl očividně mnohem zajímavější jako pornoherec než jako vrah, a tak z jeho příběhu vznikla jen taková nemastná neslaná, a chvílemi dost nudná kriminálka. Z pohledu různých zúčastněných postav sledujete různé verze toho, co se té noci stalo, a já osobne jsem si odnesl především předsevzetí, že už se nikdy nebudu dívat na filmy o feťácích. ()

Bauer

Ve škole mi spolužák říkal, že má doma super film! Zeptal sem se ho, jak se ten film jmenuje a on prý Wonderland Masakr. Tak jsem mu řekl, ať druhý den přinese. 3 měsíce jsem to měl uložené v PC. A dneska jsem se na to konečně podíval. Teda nevím, ale nepovažuji to za takový zázrak jaký jsem čekal! Je to průměrný, možná lehce nadrůměrný film! Rekonstrukce čtyřnásobné vraždy, kde si vyslechneme a zhlédneme celkem dvě výpovědi na tento masakr. Jediné čím mně film opravdu uchvátil, tak byli herecké výkony a docela se mi líbila písničky. Takové ty písničky, co jsou nejvíc na pohodu. Herecké výkony jsou opravdu prvotřídní. Val Kilmer je Johnnu "Klackovi" Holmeseovi docela podobný, což je velké plus. Kate Bosworth byla docela i hezká narozdíl od její role v Superman se vrací. Perfektní výkon rovněž podal Josh Lucas, ale všichni podali skvělé výkony. Film ve kterém se o sto šest fetuje si zaslouží 3,5*! ()

Radiq

Škoda, že více nevyužili potenciálu čišícího ze zajímavé postavy legendárního Johna Holmese (tady z něho udělali hlavně smažku místo pornoherce). Jeho životní osudy byly sice do Wonderlandského masakru zajímavě prolnuty, ale jeho život před a po téhle šlamastyce by mě taky celkem zajímal. No, třeba z toho někdy někdo natočí další film (a jestli Val Kilmer shodí, tak si ho třeba klidně ještě zahraje jednou). Co se týká toho, o čem byl tento film: chápu, že je to nechvalně známej americkej případ a režisér nám na něj dá nakouknout z několika pohledů. Je vlastně na divákovi, aby se rozhodl nebo si domyslel, jak to vlastně bylo. Ale ve mě to zůstalo trčet tak, že je mi to celkem jedno, protože toho nevím o moc víc, než před filmem. Respektive vím, ale pořád si nemůžu vybrat, která pravda byla pravdivá. Ale třeba to byl záměr, protože to nikdo pořádně neví. Každopádně s hereckým obsazením jsem byl celkem spokojenej a nejvíc mě asi zaujal věčně sjetej Josh Lucas, kterýho jsem v takové dobré roli ještě neviděl. Val Kilmer nebyl špatnej, no řekněme, že byl natolik dobrej, co mu dovoloval scénář. Takže nic moc. ()

kingik

Byla doba, kdy Val Kilmer platil za herce vysokých kvalit a kritika si ho cenila. Přišel pád až do céčkových produkcí, kde se setkává s herci typu Luke Goss a spol., ale ještě než se tak stalo, stihl natočit dobré filmy. Snímek o pornoherci, který padne do bahna zločinu, je natočený podle skutečných událostí. Drogy, násilí a sex, toho je tenhle film plný, ale vedle toho velmi sugestivně navozuje atmosféru počátku osmdesátých let minulého století za podpory velmi pestrého hereckého ansámblu, kterému vévodí nepřehlédnutelný Kilmer, ale z filmu si lze zapamatovat i jiné, jako třeba Kate Bosworth, Dylana McDermotta, Erica Bogosiana a další. Na slabý herecký výkon jsem v pestré paletě násilí a bezútěšné atmosféry nenarazil. Zajímavý film. Nezískal žádná ocenění, tak ho zdejší chytráci, co by nenatočili ani reklamu na vložky, poslali ke dnu. Ovšem kdyby film k smrti nudil, a dostal padesát tisíc (porno) oskarů, byl by v červených číslech. 100% ()

• K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)