Likemeback

(festivalový název)
  • Itálie Likemeback

Lavinia, Carla a Danila mají po maturitě a vyrážejí na prázdniny na jachtu. Všechno, co zažívají, posílají na sociální sítě. Jenže potom jedné z hrdinek spadne telefon do moře. Ironická komedie o závislosti na mobilech vyniká bezprostřední atmosférou a též hudbou od Alvy Nota. (Dny evropského filmu)

vyfuk

Dnešní doba nabízí hodně zajímavé možnosti jak pojmout film. Hlavně tématem. Přeci jen není moc filmů, které se zabývaly tímto tématem a nebyly navíc dělané z pohledu samotného telefonu. Což o to, nějaká ta vize v tom je a relativně funguje. Asi z mnoha situací šlo vyždímat více, ale film přeci jen občas dělá dojem náběhu na soft-core porno a občas na silné sociální drama dnešní doby. Občas jsem se modlil za nějaký ten ten záběr v celku, jinak bych tu mořskou nemoc asi chytil taky. Určitý občasný chaos ve vyprávění je další věc. Nic to nemění na tom, že film asi v celku splňuje mé očekávání a v dnešním prostředí místo má. Po scénáři ve výsledku taky funguje. Za mě v podstatě v pořádku. ()

mira007

Italský film s letní sexy atmosférou, která by se dala krájet, je sice prostinký o čtyřech ( hlavně o třech ) mladých lidech na jedné jachtě, ale má dvě zajímavé věci: 1) námět sociálních sítí a snahou být prostě slavný ve stylu, když už nic nemám, nic jsem nevyhrála, nic nedokázala tak budu plkat nesmysly a svlíkat se 2) prostě když devadesát procent filmu tři hezký osmnácky blbnou, rajzujou na jachtě z pláže na pláž , opalují se nahoře bez nebo bez plavek , tak si to zapamatuje asi každej . Tomu prvnímu jsem moc neuvěřil jako něčemu hlubšímu, asi proto že mi sociální sítě, kde se člověk sám prezentuje, jsou hodně vzdálené a mám k nim averzi a tomu druhému jsem rozuměl jako geniální relaxační reklama na léto, na kterou se hezky kouká. Hezky za tři hvězdy. ()