Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

castor

Za mě tak trochu projekt á la „splněno, ale nepotřebuju nikdy víc“. Dva ve volném potápění soupeřící borci si žijí své sny, smrt pro ně nemá stejnou hodnotu jako pro ostatní, a tak nějak vytvářejí základ příběhu Luca Bessona, který vyrůstal na pobřeží Středozemního moře, sám má k potápění vřelý vztah a podvodní snímky ho už v dětství uchvátily. Modrá krása plná ticha je místy úchvatná, celkově ale z vizuálu do stropu neskáču. Poetická záležitost s palcem nahoru pro Erica Serru. Délka ovšem extrémní. ()

igi B.

Krásný film. Krásná hudba. Dokonalá koláž. K těm čtyřem prosím přidat půl hvězdičky za toto spojení. K úchvatnosti mi ale přece jen něco chybí. - - - I když vlastně - - - Ne, ten film je úchvatný. Jen jsem ho viděl už moc dávno a to okouzlení trochu vyprchalo. Moje chyba. Opravuji: Za pět! A rychle někam do hlubin... ()

Frajer42

Zajímavý a lehce poeticky laděný snímek z dílny Luca Bessona. Nesmírně mě bavila charismatická postava, kterou skvěle zahrál Jean Reno. O něco méně mě bavil Jean-Marc Barr, který hrál v tomto filmu rybu v lidském těle. Ačkoli nejsem vyloženě fanouškem moře, tak jsem měl po sledování na nějaké to potápění chuť. Po dějové lince je film opravdu zajímavý, dokáže divákům skvěle předat svoji lásku ke sportu i k moři jako takovému. Docela se mi zamlouvaly i občasné humorné vsuvky. Taktéž ze snímky vyplynulo ponaučení pro všechny ženy, že by se neměly pokoušet o soužití s potápěčem, protože láska k moři je leckdy několikanásobně intenzivnější než láska k ženám, což by ve vztahu mohlo představovat malou překážku. Zásadní nedostatky filmu spatřuji ve stopáži. Režisérská verze vznikla úplně zbytečně, film se v závěru nevyhnul fázi nudění. Taktéž mě úplně neokouzlila hudební složka. Měli si kluci zaplatit Johna Williamse. Jsem přesvědčen, že i vizuál mohl být na rok 1988 podstatně lepší. Jinak kvalitní záležitost a po delší době opět koukatelný Besson. ()

Exkvizitor

Baví mě Bessonovy výtvory. Specifikem tohoto je mimořádně povedená audiovizuální poezie popisující lásku k moři tak silnou, že je až silnější než touha žít. Nejlepším hercem je zde podle mě Reno, který se opět zabydlel v typu sobě oblíbeném - drsném chlapíkovi se svérázným smyslem pro humor. A pak už jsou to samé krásné záběry nad i pod hladinou, meditativní hudba, delfíni a příběh o přátelsví a citech různých odstínů a typů. ()

Xmilden

Nečekám, že by ještě nějaký režisér dokázal krásněji natočit neskutečnou nádheru oceánu. Magická hlubina připomíná film jen tak mimochodem, protože hlavní roli zde hraje nekonečný a hluboký oceán. Celé to na mě působilo spíše jako dokument, ve kterém zní krásná hudba Erica Serry. Moře je zároveň tichým svědkem příběhu přátelství, rivality a lásky. Krásný zážitek, jenž nemá ve svém žánru konkurenci. ()

• Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)
  • Originální hudbu k filmu složil Bessonův dvorní skladatel Eric Serra. Pro americkou verzi byl však hudební doprovod vypracován znovu, a to Billem Contim. (ČSFD)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“