Evropa z výšky - Série 1 (2019) (série)

Itálie (S01E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Italy
Velká Británie, 2019, 45 min

Julian Barratt (vypravěč)

Během fascinujícího letu nad Itálií budeme obdivovat benátské gondoly, nejlepší rybáře na Sicílii i zimní školu pro superauta. (National Geographic)

Phietros

Benátky, Colloseum, Vatikán nejmenší země na světě, jižní pobřeží, messinsky průliv dělí Sicílii, tam lovení mečounu z lodě z jeřáby pomoci harpun, sopky vesuv, Etna, ovlivníky, Carra a mramorové lomy, Modena - Ferrari Maserrati, Paganini, v Livigno závodní dráha z ledu a Lamborghini na sněhu. 95% ()

Marze

Zpocatku same klise - Rim, Benatky, Mesinska uzina, kde jsem jel trajektem na Sicilii dvakrat asi jako vetsina Cechu.Pak turisticky  proflaknuty Vesuv a Etnou. Oziveni prinesla Puglia neboli Apulie, kde prave ted travim tyden nedaleko Bari. Krajina je stale zelena olivovymi haji. V dokumentu se dozvite , ze odtud pochazi polovina italske produkce olivoveho oleje. Kratce je zmineno Toskansko ,kde jsou na jiznich svazich kopcu vinice a na severnich lesiky. A dokument konci vzdy atraktivnimi Dolomity. Z Alp se soustredi jen na vyrobu aut a skolu smyku. ()