Opeření přátelé

(TV film)
  • Rakousko Universum: Gefiederte Nachbarn - die bunte Welt der Gartenvögel (více)
Rakousko, 2019, 46 min (Alternativní 52 min)

Prostorná zahrada na okraji města je útočištěm desítek druhů malých zpěvných ptáků. Ti na jaře vyvádějí mladé, v létě čelí úpornému suchu a na podzim se snaží nabrat sílu, aby přežili těžkou zimu... Utajená dramata, propracované strategie přežití a silné osobnosti. To všechno najdeme mezi ptáky v idylickém prostředí typické evropské zahrady. V průběhu všech čtyř ročních období pěvci soutěží a zápasí o zdroje potravy a přitom se snaží za všech okolností dávat pozor, jestli po nich nejdou jejich nebezpeční úhlavní nepřátelé: kočka, která se nenápadně plíží po hromadě suti, nebo krahujec, který hladově vykukuje zpoza plotu. A pak jsou tady ještě hadi. Stačí jen chvilka nepozornosti a rychle se zmocní nehlídaných ptačích vajec. Červenky, kvíčaly, sýkory modřinky, kosi, vlaštovky, čížci a špačci jsou hlavními hvězdami tohoto okouzlujícího přírodovědného filmu, který zaručeně změní váš pohled na jen zdánlivě dobře známé prostředí „obyčejné” zahrady za domem. (TV Prima)

Autogram

Krásne a detailne natočené aj tie najmenšie druhy záhradných vtáčikov. Len ma tam srala tá mačka, ktorá stále niečo našla a vyžrala hniezdo, ()