Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Marze

Komentator neunavne komentuje vsechno co vidite na obraze.Pribeh je to obycejny,nicim zvlastni. Proto ho asi tvurci ozvlastnuji napriklad pohledem do konecniku hrdiny.Emili je neustale empaticka az pusobi nerealne. Uvital bych vic informaci o hrdinove minulosti.Postupne se tu stridaji ruzne zanry.Teen romance,armadni a socialni satira a detektivka.Zaver je az sentimentalne prepaleni.Jestli bylo cilem zamyslet se nad soucasnou epidemii drog v USA ,tak film vyzniva dost plose naprazno. ()

silentname

Nebyť dvoch problémov, ktoré som počas sledovania s filmom mal, tak by som určite ohodnotil "Cherry" ako skvelý film. A rozoberieme si ich hneď na úvod, aby som mohol potom už len riešiť pozitíva. V prvom rade si myslím, že nie je jediný reálny dôvod na to, aby tento film trval 142 minút. Uznávam, že Anthony a Joe Russo tu nenatočili nekonečne nudný film ako nám minulý rok priniesol Olivier Megaton, no určite by sa dal film skresať na 100 minút, a mohol plynúť o niečo svižnejšie. A občas ma štve, že sa film snaží nejakým spôsobom pôsobiť realisticky, no máme tu momentky, ktoré sú absolútne odtrhnuté od reality. Ako fakt, že psychiater, ktorého Cherry navštevuje sa volá Dr. Whomever alebo ide vykradnúť banku s názvom "Bank Fucks America" a podobne. Ani raz som nemal pocit, že by to niečo pridalo a tieto momentky skôr rušia než pomáhajú. Pravdou ale je, že Tom Holland to dal v tomto filme na excelentnú. Opäť skvelý herecký výkon a musím ho pochváliť. Rovnako ma prekvapila aj Ciara Bravo, ktorá sa určite po tomto filme objaví v niečom ďalšom. Som o tom presvedčený. Natočené je to kvalitne a niektoré časti sú perfektné. Tretia kapitola z Iraku je perfektná a mnohé obrazy sú tam veľmi silné. No rovnako aj keď potom začneme vidieť ako sa jemu aj Emily postupne likviduje život kvôli jeho PTSD a hlavne drogám. Začne to s Xanaxom a Oxy až nakoniec je to heroín. A záverečný epilóg podaný skoro absolútne bez slov ma skutočne posadil. Takže výsledne som rád, že som film videl, určite je silný, jeho momentky si vychytal, no nemôžem povedať, že by to bolo výborné. Ale dobré. Hodnotenie: B ()

Jaro.Krafcik

Tretí a zároveň posledný film od produkcie apple tv. Aspoň tento týždeň, Cherry mierne prekvapil. Ale nechápem tie nizké hodnotenia od pár užívateľov. Je to celkom dosť natiahnuté. Ale mňa to bavilo. Aj vďaka tomu že ma baví pozerať na vykrádanie banky. Holland predviedol opäť skvelý výkon. Takisto aj tvorcovia Avengers. Za mňa dobrý film. Ktorý si zaslúži byť v červených číslach. Navyše jasný dôkaz toho čo drogy spravia s človekom. 4* ()

POMO

Děti, drogy jsou špatné, ano?! Zbytečně dlouhé teen drama, které se ohrané motivy snaží podávat svěží formou. Pro mě ale často špatně zvolenou, rušivou a v rámci celku nekonzistentní. Špatná režie průměrného námětu, koukatelná jenom díky opět skvělému Tomu Hollandovi. ()

somnar

Tak dlouho Russoovým Scorsese píčoval do marvelovek, až se rozhodli, že natočí "real cinema", aby se ukázalo, že to není zas taková sranda. I přes obrovské ambice tomu nějak chybí originální klíč, což se bratři vehementně snaží zakrýt všemi těmi zpomalovačkami, bouráními čtvrté stěny, nebo ironickými titulky, což ale ve výsledku působí spíš jako dvouapůlhodinový trailer, než epická výpověď o OxyAmerice. Mám pocit, že se tak velkolepá forma nehodí pro příběh, který musí unést jen dva nepříliš zajímaví lidé, z nichž jeden řekne, že šel do války, protože "byl smutný", ostatně podobný tvar skoro neunesl ani třeba velký McKayův Vice. ()

• Filmovanie snímky začalo 14. októbra 2019 a skončilo 20. januára 2020. (MikaelSVK)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Ohio, Saudské Arábii a Maroku. (Kuzmik)
  • Vo filme si zahral cameo rolu aj brat Toma Hollanda Harry (ako drogový díler). Nebolo to prvýkrát, predtým sa objavil už v cameo úlohe vo filme Spider-Man: No Way Home (2021). Rovnako je možné vo filme zazrieť aj jedného z režisérskeho dua, keďže majiteľa reštaurácie, kde pracoval hlavný aktér, stvárnil Joe Russo. (MikaelSVK)