Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (328)

honajz 

všechny recenze uživatele

Dávno před Skládačkou a mnoha a mnoha filmovými díly Saw tu byly Noční můry z Jilmové ulice. První díly by se daly označit za hororovou teenagerovskou vyvražďovačku, jakých tehdy bylo povícero (třeba Pátek třináctého), jenže Wes Craven vše posunul do oblasti snu, resp. nočních můr. Což byl geniální tah, jenž nejen zajistil Nočním můrám originalitu, ale ve snu se dalo hezky vyhrát s triky, prostředím, atmosférou, barvami, a že nápady tvůrci nešetřili. Jestliže první díly byly spíše strašidelně atmosférické, další dva díly byly akčněji laděné a mladí studenti dokonce získali určité schopnosti a síly, aby mohli adekvátně s Freddym ve snu bojovat. Zvláště čtvrtý díl je v tomto ohledu dobře natočen, také jej režíroval Renny Harlin a naštěstí do hlavní role Alice neobsadil Geenu Davis jako v Ostrovu hrdlořezů. Zajímavostí je, že v prvním filmu se mihne mladičký Johnny Depp, ve třetím Laurence Fishburne. Nebo že ústřední hrdinka z prvního dílu se vrací ve třetím jako doktorka psychologie. Svět nočních můr Freddieho Kruegera vedl ke své vlastní subkultuře. Kromě filmů vznikly i dva televizní seriály, mimofilmových a mimotelevizních aktivit je mnohem víc. A to vše jen proto, že Wes Craven využil do té doby známé klišé, avšak dokázal vymyslet originální způsob pojetí. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

"Jakou víru vyznáváte?" "Vědu, nejspíš." "Nešťastná volba." Tímto vynikajícím dílem se podařilo přímo navázat na skvostnou jedničku. Zatímco první film byl ještě čistým horrorem, díky využití všech možností, jež téma skýtá, posunul Chuck Russell (ve spolupráci s Frankem Darabontem) příběh do oblasti fantasy. Znalcům netřeba připomínat, že tento režisér odvedl dobrou práci také na remaku The Blob - dle některých „definitivním horroru 80. let". Třetí Noční můra (která je vlastně prvním regulérním pokračováním původního filmu) dotáhne osudy přeživších až do samého konce. Vymačká z daného tématu (téměř) všechny nevyužité možnosti a příběh v podstatě uzavírá. Velkým překvapením pro dnešního diváka bude skutečnost, že tento film svým způsobem o mnoho let předstihl některé myšlenky, využité později ve známém trháku Matrix. Možná právě proto se z Maxe (Laurence Fishburne) stane dvanáct let poté Morpheus... Kromě toho, že v případě NOES 3 jde (společně s „jedničkou") o nejlepší film série, je hodně příjemné i zjištění, že na rozdíl od mnoha teenagerských vyvražďovaček té doby, jsou zde mladí hrdinové většinou inteligentní a opravdu sympatičtí. Divák se tak má o koho bát. Díky tomuto faktu vzniká ne zrovna obvyklý a originální paradox: I když ve vás samotný Freddy vzbuzuje jistou (lehce zvrhlou) libost, jeho protivníci („dream warriors" z názvu filmu) mají vaše sympatie také. Jednou z těchto sympatických obětí je i mladičká Patricia Arquette. Tehdy zhruba 19letá budoucí hvězda se zde představuje ve své první hlavní roli, a po Johnnym Deppovi z původních Nočních můr je to už druhá pozdější hollywoodská star v této sérii. Rád bych též vyzdvihl výkon Priscilly Pointer, jejíž role nedá nevzpomenout na Velkou sestru z Přeletu přes kukaččí hnízdo. Ostatně už díky prostředí, v němž se NOES 3 odehrává, to není jediný odkaz na slavný Formanův film. ()

Reklama

Bauer 

všechny recenze uživatele

Teenageři spojte se ve snu proti Freedymu Krugerovi. Ano, i tak by se třetí a velmi povedený díl kultovní Noční můry v Elm Street mohl jmenovat. Jako jednička je určitě nepřekonatelná, dvojku nejspíš překoná všechno a trojku? Trojku asi možná stejně jako jedničku nepřekoná nic. Celovečerní režijní debut Chucka Russella vyšvihl laťku zatraceně vysoko o čemž vypovídá i místní hodnocení. Dostal k dispozici povedený scénář a využil toho, jak nejlepé mohl. Líbíl se mi nápad natočit příběh o dětech, které straší Freedy a nikdo jim nevěří, tak je zavřou do blázince. Jenže Freedy má dlouhé prsty. Teenageři přijdou na způsob, jak Freddyho zabít a to pomocí snů, ve kterých je každý tím, čím chce být. Po debilní dvojce je tohle prostě paráda. Některé strašení a poté zabití bylo docela cool. Například udělaný si z člověka loutku. To bylo tak krasně krvavé a tak krásně originální, že jsem byl nadšen. Navíc Robert Englund jakoby se probral a opět dostal více prostoru (ne jako ve dvojce) a měl svůj styl. V menší roli mně potěšil Laurence Fishburne. Je to horor, ale ke konci přibyl i zánr fantasy. Myslel jsem, že fantasy a horor jsou dva nesloučitelné žánry, ale tady to celkem funguje slušně. Nakonec doporučení, že pokud někdo dostanete chuť na Noční můru, tak snad přeskočte druhý díl a jděte rovnou na třetí, protože to není ztráta času a rozhoodně stojí za to! ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Zasadenie pribehu do liecebne, kde sa racionalne rozmyslajuci doktori neuspesne snazia pomoct detom posadnutych nocnymi morami, bol originalny napad a fillm je tak velmi odlisny od svojich predchodcov, ktory sa klasicky odohravaju na ulici Elm Street. Taktiez mierna zmena zanru kde sa horor miesa s fantazy nieje zly, avsak scenaristi sa mohli trochu vynajs a vymysliet trochu originalsie speciality, ktorymi postavy obvplyvaju vo svojich snoch (jedna je vsak podarena a s nou aj skvela scena so zrkadlami). Z prelinania zanrov vyplyva aj dalsi problem. Fantasy prvky vyrazne uberaju hororu na posobivosti a freedy ma aj menej priestoru. Pravda vsak je ze podaktore jeho vystupy su fakt neopakovatelne - scena kde sa objavi ako babka a potom naopak ako babku pouziva svoju obet, pricom vodiace spagaty su slachy z jeho ruk a noh - to bola ozajstna chutovka. Ako mierny problem sa mi zdal aj prilis prekombinovany pribeh, kde viacero dejovych rovin zbytocne ubijalo atmosferu a znova - hororovy prvok bol utlacany do pozadia. Aj po tretom diele vsak so spokojnostou konstatujem - nebol som sklamany. A aj ked mierny odklon zanru trochu ubijal hororove prvky, ked bol na scene Freddy, zabava stupala do nebeskych vysin. (7/10) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Angelo Badalamenti: 1. Opening [1:53] ,2. Puppet Walk [3:21] ,3. Save the Children [1:24] ,4. Taryn's Deepest Fear [2:50] ,5. Deceptive Romance [2:48] ,6. Snake Attack [1:49] ,7. Magic Butterfly [1:24] ,8. The Embrace [0:43] ,9. Quiet Room/Wheelchair/Icy Bones [2:44] ,10. Rumbling Room [1:16] ,11. Dreamspace [0:48] ,12. The Dream House [2:02] ,13. Is Freddy Gone?/Trouble Starting/Prime Time TV/Icy Window [4:38] ,14. Grave Walk [1:16] ,15. Nursery Theme [2:01] ,16. Light's Out [0:59], ()

Galerie (135)

Zajímavosti (17)

  • Natáčelo se v Kalifornii. (Varan)
  • Ve scéně, kdy Freddy (Robert Englund) zabije Jennifer (Penelope Sudrow), měl Freddy říct: „Tady to máš, tvoje velké vystoupení v televizi!“ Robert Englund tuto větu zopakoval při prvních dvou pokusech, ale při třetím ji změnil na: „Vítej v hlavním vysílacím čase, děvko!“ Režisér Chuck Russell se nemohl rozhodnout kterou větu použít, a tak je zkombinoval. (HellFire)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama