silentname

Tak toto teda nie. Takto sa vianočné filmy podľa mňa naozaj robiť nemajú. Možno môžem "Christmas Coupon" oceniť za to, že nevybrali asi všetky klišé, ktoré ma na jednotlivé scénky napadli, no technicky, herecky a vianočne je toto maximálne nezvládnuté. Daniel Knudsen mal asi svoj vlastný "passion project", no žiadna vášeň sa z neho nepreniesla na mňa ako diváka. Viac to len ukazuje, že nie je dobré, keď sa rozhodne jeden človek postarať o všetko. Lebo myslím si, že okrem réžie, scenára, kamery a hereckej role sa musel podieľať aj na produkcii a castingu. Výsledok? Absolútna nula bodov. Ak decká vo filme podávajú lepšie herecké výkony než dospelí herci, tak sa niečo jednoducho nepodarilo. Chémia medzi hercami dokopy nefunguje, postavy nie sú zaujímavé, dialógom chýba akákoľvek chuť a dynamika a herecké výkony sú maximálne neprirodzené a umelé. Okrem toho kamera vo filme nie je kvalitná, zvuk vo filme mal byť spracovaný o niečo lepšie a silnejšie a čo sa týka výzdoby a atmosféry, tak to maximálne kríva ako náš hlavný hrdina Ivan. Neviem čo viac úprimne dodať, toto je momentálne najhorší vianočný film, ktorý som si za tento rok pozrel. Pôsobí lacno a umelo. A ja verím tomu, že to nebola vízia, ktorú Daniel Knudsen mal. Ale mal sa rozhodne spojiť s inými ľuďmi, ktorí by mu pomohli jeho dielo vytvoriť. Lebo ak chce jeden človek urobiť všetko, na niečom to pohorí. A toto je potom výsledok. Ak si nechcete pokaziť tohtoročné Vianoce, tento film zvysoka obíďte a nájdite si čokoľvek iné. Hodnotenie: D- ()