Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Fiftis

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom. ()

C0r0ner

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

Colonist

Je to sice nejslabší parodie, kterou Z-A-Z dohromady vytvořili, je to krok zpět oproti výbornému "Připoutejte se, prosím!", ale i tak je to taková porce gagů a zábavy, že to slůvko "slabší" vůbec neznamená slabý. Jen prostě hoši nastavili laťku příliš vysoko, takže se tento film takovým Bláznivým střelám prostě rovnat nemůže. Ale geniální rukopis této trojky se prostě pozná na první pohled a i v tomto filmu je spousta nečekaných a ujetých vtipů a hlášek, že to člověka naprosto odrovná. Bohužel se ale tentokrát několik vtipů nepovedlo a pár bylo i docela trapných, naštěstí jich nebylo mnoho. Začátek filmu je trochu slabší, ale pak se to rozjede a s příchodem odboje jsem se smál téměř každou chvíli. Tvůrci zajímavě smíchali dohromady fašistický stát, parodii na špionážní a válečné filmy, westerny a já nevím co ještě. Jenže dějově to trochu skřípalo. Já vím, ani jejich ostatní parodie nejsou ukázky excelentního příběhu, vždyť o to v bláznivých parodiích ani nejde, ale tady to na mě tak nějak působilo divně, jako takový slepenec scén obsahující všechno možné. Každopádně pokud máte trio Z-A-Z rádi, u tohoto filmu se dobře pobavíte, tak jako u těch ostatních! ()

MarekT

I u tohoto filmu tria ZAZ mě sice nepotěšily různé fyzické či tělesné gagy, nicméně jejich podání není tak zjizvující jako například u animovaného a stylem humoru podobného seriálu Family Guy. Navíc tyto momenty nejsou nijak výraznou přítěží snímku, jelikož se objevují nanejvýš v průměru každou desátou minutu. Zbylé situace nezapírají tvůrčí rukopis Zuckerů a Abrahamse a názor na ně se mi nemění i přesto, že v podstatě pro všechny své nápady využívají pouze dvou věcí - nečekané pointy (telefonát z nemocnice) či totální absurdity (scény s krbem, přestřelka na motivy piškvorek). Narozdíl od Oskara si nemyslím, že by větší rozvrstvenost jednotlivých situací byla na škodu, díky víceru úhlů pohledu například na jednotlivé charaktery - charakter Nicka se dá brát jednak jako parodie na Elvise, ale také na Deena Reeda či Beach Boys (titulní skladba jako kdyby z oka vypadla legendární "Surfin' USA"). Val Klimer sice nemá takové komediální charisma, jako například Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jeho výkon mi nepřišel vůbec rušivý. Sice částečné opakování předchozího počinu "Airplane", ale komedie je to sama o sobě výborná. "Můj strýc byl jedním z těch šťastných. Během funkčního období Jimmyho Cartera se mu povedlo uprchnout v balónu." ()

Thomick

Tak, a mám komplet zhlédnuté všechny filmové skvosty z dílny ZAZ (ještě zbývá seriálový Police Squad). Škoda že tihle tři spolu už asi nic nevytvoří, věčná škoda. Jejich studnice nápadů se totiž zdá být bezednou. Nápady jako tady pizza, piškvorky, holínky nebo tunel - na něco podobného už nikdy nikdo nemůže přijít, to mi neříkejte! Pro mě spolu s dvojkou Žhavých výstřelů král svého žánru. :) ()

• „Němčina“, kterou se Nick (Val Kilmer) učí ve vlaku, není vůbec reálným jazykem. (HellFire)
  • Při Nickově (Val Kilmer) cestě do Berlína vidíme na mapě pouze Paříž, Berlín a Pinewood. Právě v britských studiích Pinewood byl snímek realizován. (HellFire)
  • Průvodčí ve vlaku cituje židovské rčení: „Nechť rosteš jako cibule s hlavou v zemi.“ (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí