Zorg pracuje ve Francii jako řemeslník stará se o plážové domky a udržuje je. Žije si svůj klidný a tichý život, svou práci vykonává pečlivě a ve volném čase píše. Dokud do jeho života nevstoupí Betty, mladá žena, stejně tak krásná, jako nespoutaná a nepředvídatelná. Náhle se však Bettyino divoké chování zcela vymkne kontrole a Zorg sleduje, jak žena, kterou miluje, pomalu přichází o rozum. Může jeho láska zachránit rozpadající se vztah? (oficiální text distributora)

kajda.l

Krásný film o mrazivé chorobě. (jen škoda, že spousta zdejších trubek nerozezná hysterii od psychózy) Francouzské veledílo a jeden z nejlepších snímků 80'. A strhující filmový debut Béatrice Dalle. Director's Cut nutností, film pro trpělivé. TOP 10 ()

Padme_Anakin

Vzájemná přitažlivost, sex, vášeň, všudypřítomná nahota, no.. a byla z toho láska jako trám.. Jen Betty se od začátku chová tak, že bych měla oči na stopkách, to Zorg ne, byl lapen do tenat.. Smutný film o křehkosti duševního zdraví. Výborný Jean-Hugues Anglade a neméně přesvědčivá Béatrice Dalle, moc pěkně natočené. ()

kareen

Já čekala tříhodinové melodrama a přitom jsem se dočkala moc příjemného filmu, se spoustou nevtíravě vtipných scén, který mi nakonec utekl jako voda. Víc než Betty na mě udělal dojem Zorg, líbilo se mi jak bral všechno s klidným odevzdáním a nadhledem, ale když šlo o jeho lásku k Betty, byl ochotný i riskovat a hnát se pro ní i do úplně šílených akcí. Co se týká Bettiny psychózy, nemám s tím žádné zkušenosti, ale vím, že podobná duševní onemocnění jsou peklem nejen pro nemocného, ale i pro všechny kolem, takže jsem i chápala proč nakonec Zorg udělal to, co udělal, i když musím přiznat, že jsem takový závěr absolutně nečekala. A moc smutná scéna byla, jak Zorg přišel domů a přiklopil víka od všech klavírů. Filmová výzva 2016 ()

garmon

Director's cut je zbytečně dlouhý a plete do příběhu řadu neústrojností. Jinak jako l'amour fou na osmdesátkový způsob příběh dodnes funguje a příjemná je i civilnost, otevřenost a novo-novovlnná atmosféra. Béatrice Dalle byla překrásná, i to drží 3/4 filmu pozornost. Zvláštní, co se s ní později stalo - stáří, drogy, démoni. Pěkný je ve fillmu soundtrack, byť i zde už jsou léta znát. ()

kaylin

Nevěřil jsem tomu, že by mě tříhodinový film mohl zaujmout, ale tahle dvojice, která se nám zde představuje, je natolik šílená, až jsem jim neodolal. Zorg a Betty mezi sebou mají destruktivní vztah. Ona je blázen a projevuje se to na ní, on ji nedovede odpustit. Právě proto prožívají normální, i když vyhrocený život, který ale může vést jedině k tragédii, která je ve finále velmi dobře podána a souzní s postavami a jejich charakteristikami. Tady mi evropský přístup hodně sedl. ()

Eldrick

Menší, ale neškodný spoiler na začátek - film začíná úplně stejně jako Mexický jízda, ale nic víc spol. s ní nemá. Film to byl bezesporu krásný, ale uvítal bych tu kratší verzi - 3 hodiny na mě byli přeci jen moc. ()

d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1986 - 1. cena Grand Prix des Amériques, Cena divákov ◘◘◘◘ Oscar 1987 - Nominácia na najlepší zahraničný film ()

Martin741

Francuzsku kinematografiu mam rad, a tento film je francuzsky predsa? Vyborny scenar o vztahu, ktory nemohol dopadnut dobre, presne to je 37,2 po ranu. Beatrice Dalle svojimi hysterickymi scenkami pobavi, a kto ma chut na erotiku, najde ju aj tu. 78 % ()

kusper

35. LFŠ Rozhodně ani director´s cut neutahal. Netradiční a vizuálné vytříbený. Dokazuje, že reklamní estetika není nadávka. ()

zette

Od tohoto filmu jsem ocekaval uplne neco jineho, v zadnem pripade ale nemohu rict, ze bych byl zklamany. Velmi dobre vykresleni obou hlavnich postav, technicky a po herecke strance take vse na jednicku. Film nabidne spoustu malych a hlavne vtipnych epizod, ktere pobavi. Jinak klobouk dolu pred Zorgem a jemu podobnym, kteri maji tolik trpelivosti. Videl jsem reziserskou verzi. ()

Cushing

Obyčejný příběh, kteý zas až tak obyčejný není, spalující láska, která dokáže ničit. Viděl jsem dvakrát a chci vidět znova. Štve mě, že někdo má tu potřebu a dá si tu práci to prostříhat. Beatrice Dalle je ošklivě krásná a jde z ní strach. Jak bych obstál já, kdybych na její hrdinku narazil? Pět hvězd? Možná i tak. ()

Sipora

Director's cut only. Betty patří k těm nespoutaným hrdinkám jako je třeba Cathy z Bouřných výšin nebo Sally v Kabaretu a nebo další Francouzka Jana z Arku v jiném příběhu. Marně si lámu hlavu s tím, co dělá z filmu pětihvězdičkový skvost, když mnohé filmové projekty měly stejnou ambici i příhodné výchozí podmíky a přesto ztroskotaly. Je to dáno genialitou režiséra? Sehraností pracovního týmu? Střihem, který dá vší té změti natočeného materiálu výsledný tvar? Vojtěch Jasný volil u Všech dobrých rodáků natáčecí dny podle horoskopu a natočil skvělý film, ale jaktože mu to tak nevyšlo pokaždé? Zdá se, že všechno tohle nestačí. Musí v tom být ještě něco, s čím nelze nikdy předem počítat. Je to jako pára nad hrncem. ()

DannyBoy80

Slabé. Vizuálně ok, herecky taky dobře zvládnuto. Ale mínus je asi to, že jsem koukal na Director Cut a to je neůměrně dlouhé a nudé. Zpočátku to začíná dobře, pak příjde asi hodinu a půl hluchá monotóní pasáž, závěr už je taky docela o něčem. Ale sledovat 3 hodiny hysterickou piču je fakt moc. S regulérní délkou bych možná přidla ještě hvězdu. Spíš to ale vypadá na rádoby hezky a umělecky natočený škvár, kde tomu chybí hlavně aspoň špetka příběhu, za 3 hodiny se toho moc nestane. ()

Pafl

Jedna věc, kterou nemám rád: když sleduju hrdiny na plátně, jak žijí život tak, jak bychom si třeba někdy přáli my nehrdinové, ale "podvádí" přitom: mají neomezený přísun peněz, nemusí pracovat, vždycky nějakou šťastnou náhodou potkají někoho, kdo jim pomůže ... V realitě, když se rozhlédnete kolem sebe, tak to je často spíš naopak. Ale nebudu závistivý. Totiž, jsem trochu závistivý, ale nechci být. Tohle je dobrý film, hezky natočený, a nezaslouží si to. S jedinou (teda druhou) chybou, a to je hysterická a afektovaná postava Betty. Ale pokud se zvládnete jenom dívat bez nějakého velkého ztotožňování, tak se můžete těšit. ()

megajalec

To iba mne liezla Betty totálne na nervy? Pochvala pre Zorga, Bettyno telo, ústredný klavírny motív a koniec. Videné nekonečné DC. ()