Lavran

Audiovizuálněherecké obžerství na pomezí sebestředného nadfilmu, tentokráte poněkud hazardního charakteru. S přihlédnutím k jednoznačně čitelnému materiálnímu podtextu spatřuji v Casinu ideální film (čti: místo, kde se plní neuskutečnitelná přání) pro každého pravověrného Čecha - ráj cinkající, vonící, šustící a lákající Mamonem nesčetných podob. Scorsese uměl, umí a bude umět. A netvrďte mi, prosím, opak. ()

tron

Scorsese znova vo svete gangsterov. Opäť sa potvrdzuje, že to nie je môj obľúbený režisér, žiadna srdcovka, ale filmy robí dobré. Kasíno je každopádne pridlhé, takže občas ustúpi dej ligotavej atmosfére a na scénu prichádza nuda a zbytočne naťahované scény/scenár. Ale i tak je výsledkom kvalitná, drsná a nadpriemerná zločinecká dráma. Vtipná, surová, smutná, nebezpečná. Stávkou na istotu sú výborné dialógy, atmosféra Las Vegas a samozrejme herecké výkony. To posledné sa netýka len De Nira a jedovitého Joea Pesciho (ktorého fakt nie je múdre naštvať), ale aj podporných rolí (Crenna, L.Q.Jones, Pollak, Woods, Stone). ()

Mahalik

Obr radost!!!! Já prostě věděl, že když si počkám, tak se dočkám. V televizi bohužel běželo Casino s dabingem tak otřesným, až nám praskali doma okenní tabulky, takže nemělo smysl dodívat film až do konce, protože by to akorát ztratilo na působivosti.___ Podle mě je Casino vrcholem tvorby Scorseseho & De Nira, je tu všechno, co dobrý film potřebuje a navíc je okořeněn geniálním prostředím hazardních her. Ve světě, kdy během jediné minutky ztratíte vše co máte nebo naopak přijdete k milionům (i když je to jedna ku miliardě...). A nad tím vším stojí na balkůnku De Niro ve slušivém sáčku s kamenným úsměvem, který napovídá, že ON je tady king a všichni mu můžou akorát **. A je div, že mi ze všech těch barevných cingrlátek, gigantických sfing a nápisů Night Club nebolela hlava a že to vlastně podpořilo všechnu tu atmosféru. Ke konci jsem byl napjatý jak struna a nebudu vám lhát, když napíšu, že jsem měl takovou tu náladu všehoschopnosti. Jako bych najednou mohl udělat roznožku na rozpálené asfaltce :D____ De Niro na Olymp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! YEAH ()

Davies182

Nepochybuji o tom, že až se na tento snímek podívám (?) vícekrát, a nebude mi - doufám - vadit jeho délka, jako postupem času např. Civalovi, potom hodnocení o hvězdičku stoupne. Skvělé herecké výkony (Sharon Stone hodně překvapila, její uřvaná zfetovaná ježibaba neměla ke konci chybu) a Scorseseho umění samotné zde totiž zabraňují tomu, jít pod 80%. Ale ta stopáž... nenudil jsem se tak hlavně díky skvělému uřvanému přisprostlému Pescimu, a vypilovanému režijními artu, ale jinak bych Casino po prvním shlédnutí o nějakých 20-25 minut klidně střihnul. Jak ale říkám: mimo to jsou bezchybné kvality tohoto snímku přímo hmatatelné, a myslím, že se za několik let jistě po právu zařadí mezi kultovní filmy, stejně jako mnoho dalších skvělých Scorseseových perel s Robertem De Nirem. P.S. Už si brousím zuby na Taxikáře blu-ray, a nemůžu se dočkat! ()

pan Hnědý

Jakmile Martin Scorsese přestane točit, na tohohle filmového tvůrce budeme čekat dalších sto let. Martin Scorsese předvádí v režijním křesle opravdové umění. CASINO má sofistikované dějové limity, které se vyústí v dech beroucím závěru, který diváka zaráží do sedadel. Zavede do naprosté blízkosti mafiánského prostředí, kdy se divák stane jeho součástí - během tří hodin se naprosto vžije do všech postav, znamenitého děje a po dlouhých, ale krásných minut jeho divák nestačí vstřebat všechny detaily, které se odehrávají před jeho očima. Herecké obsazení je dokonalé a všichni herci na plátně dokazují své herecké limity. Hlavní trojice jsou herecké diamanty: fenomenální Robert De Niro: výborná hlavní postava (ve své době jednička v Hollywoodu), ďábelský Joe Pesci geniální (skvělý vývoj postavy - nezapomenutelné) a skvělá Sharon Stone servíruje emoce a vášeň. CASINO je má krevní skupina, a mluví mi z duše. Drsný námět v podsvětí mafie, devastujících scén, geniálních hereckých představení a naprosto působivé přenesení knihového původu Nicholase Pilegga na filmové plátno. Miluju ten pocit, když někomu doporučím CASINO a jsem ve velkém očekávaní na jeho kritiku. Nejlepší je sledovat diváka, který CASINO vidí poprvé a je skvělé sledovat, co s ním dokáže udělat. Scorseseho tvorba je ve svém žánru stále nedostižná. Když jsem po dlouhých, ale krásných minut při závěrečných titulcích mrknul víčky a ohlédl se kolem sebe, byl jsem v jiném světě. ()

• Vo filme niekoľkokrát zaznie ústredná melódia z filmu Pohŕdanie (1963), ktorý je v podstate o nefunkčnosti a zlyhávajúcej komunikácie vzťahu muža a ženy. (Patrik729)
  • Celý film je postavený na skutečném příběhu šéfa kasina Franka "Leftyho" Rosenthala. Toho ve filmu představuje Robert De Niro coby Sam "Ace" Rothstein. (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011