Shadwell

Zaplatím cokoliv - dokonce více než královské výkupné - sedm třínožek na oheň, deset zlatých prutů, dvacet třpytivých kotlů, tucet hřebců, sedm krásných žen a nevzpomínám si, co ještě - možná vrabce na střeše, ale ať mi nikdo netvrdí, že Casino nejsou doslova zkopírovaní Mafiáni. Se vším všudy. Opět tu máme sociální atributy privilegované společnosti (tzv. vydělení lidské polis na ty, co maj koule, a na ty, co jezděj po ránu metrem do fachby), stejné herce, voice-over, preciznost, zlom uprostřed notoricky plujícího děje a podobně a tak dále. Krom toho se zde spojily dvě nepříjemnosti - neochota Scorseseho střihat (už na projekcích Mafiánů se diváci ošívali, proto bylo třeba editováním děj popohnat) a slabší příběh (chtělo připsat další postavu typu Ray Liotta, nebo předepnout betonářskou výztuží dramatický oblouk). ()

kinej

Film je postaven na podobné herecké sestavě jako předcházející Goodfellas. Filmová dvojčata De Niro a Pesci jsou i v tomto filmu "hustí." K tomu jim výborně asistuje Sharon Stone. Film je natočený velmi svižně. Za doprovodu hudby divák propluje téměř třemi hodinami, jako by to byla hodina jedna. Úžasný střih a kamera tomu silně napomáhají. Je zde pár opravdu úžasných scén, třeba hádky ožralé Stoneové a De Nira atp. Scorsese rád točí filmy o pravých drsňácích a i tentokrát mu to vyšlo. ()

Renton

Scénář: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese .. „When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had“ - Sam Rothstein, Las Vegas, 1983. 95%. ()

berg.12

Mafiáni - Casino. Pro mě osobně taková Scorseseho gangsterská dvojčata. Sice se tu lehce opakuje, ale tohleto má alespoň trochu šmrnc a jistou špetku sympatie navíc. Jinak podle Wikipedie film drží solidní 3. příčku v četnosti výskytu slovíčka "fuck" a v množství voice-overu by ho předběhl už snad jen nějaký dokument. ()

Jara.Cimrman.jr

""Federální agenti sledovali Nickyho tak dlouho, až jim došel benzin." Nějaký ten fórek se v ruletě občas objevil, ale jinak se Capo di tutti capi Scorsese tradičně vykašlal na mé filmové choutky a aby mě naštval, tak vytvořil film, který milují všichni ostatní a já v něm tu auru výjimečnosti nedokážu objevit. Mě totiž mafiánské praktiky nikdy nijak zvlášť nezpříjemňovaly život, komentování děje přes rozhovory postav mi připadalo poněkud nepřehledné a za obětování tří hodin svého života jsem očekával mimořádný zážitek. Ten se nedostavil, i když jsem ho toužebně vyhlížel - tedy minimálně ve formě sexu s Ginger. ()

• Sam 'Ace' Rothstein (Robert De Niro) má příjmení podle židovského Newyorčana Arnolda Rothsteina, který měl rád hazard, což se mu nakonec stalo osudným. Také byl známý korupčními aférami v různých sportovních odvětvích. (Itar)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011