Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

becki_tu

Na tohle dílko z dílny Ridleyho Scotta jsem čekal dlouho. A dočkal jsem se. A neuvěřitelně mi sedlo. Parádní kriminálka s potemnělou a ponurou atmosférou nočních ulic japonského velkoměsta, se skvělou hereckou dvojicí Douglas - Garcia a s nevyzpytatelnou japonskou mafií. Je pravda, že scénář je asi tou neslabší stránkou filmu. Hans Zimmer však složil Ridleymu parádní elekro-orientální soundtrack a i díky "exotickému" prostředí Japonska se tohle krimi může směle zařadit do solidního nadprůměru. ()

Derek

absolútne priemerný krimi-thriller. od prepadu do nižšieho hodnotenia ho zachraňuje scott a jeho nesporný vizuálny talent (hlavne v druhej polovici filmu, väčšina záberov vyzerá ako pohladnice). filmu ani príliš nepomáha douglas, ktorý tu je dosť nesympatický a pôsobý dojmom strašne namysleného frajera. ()

Mol

SOMETIMES, YOU JUST GOT TO GO FOR IT! Film měl parádní filtr díky kterému všechny ulice města Osaky vypadaly prvotřídně. Ridley Scott umí a tady je to vidět. Detaily některých scén jsou vynikající. Efektní záběry, jako když Sato jede proti Charlimu na motorce a cestou k němu táhne katanu po asfaltu, která hází jiskry do kamery, nebo mafiánský boss s černou naleštěnou károu a bílou šálou uprostřed bahnitých vinic, to je to oč tu jde. Film přeci jenom trošku sráží příběh, ale co. Já se bavil. ()

sud

Občas je fajn si jako kontrast k bezbřehému množství moderních ultrakorektních snímků, připomenout něco z dob, kdy bílý heterosexuální muž vládl světu, rány bolely a zápach střelného prachu byl cítit až k divákovi do křesla. Černý déšť sice nepatří mezi žánrovou špičku, ani do žánru nepřináší nic nového, je to však stále velmi dobrý thriller s parádní atmosférou, krásnou kamerou a zručnou režií Ridleyho Scotta. Hrdinové navíc nejsou neprůstřelní a o jejich život se skutečně bojíte. Michael Douglas se zde nachází ve vrcholné herecké formě a v  podobných rolích přímých zásadových chlapů jsem ho měl vždycky nejraději. 80%. ()

Roman.Ticka

Akční film působí poněkud ohraně, protože podobný děj, skoro stejnou zápletku a její způsob řešení, už bylo x krát viděno a v různých kvalitách. Bohužel je pak těžké si uvědomit, že tento fílm patří k těm průkopnickým poplatným své době vzniku. Jako fanoušek akčního žánru a pánů Douglase i Garcii nemůžu jít níž a ani nechci.:-) "Doufám, že aspoň jeden šikmookej umí blafnout anglicky." A ještě mě zaujala vizionářská věta, která o dvacet let předešla dobu: "Teď je v Americe dobrá jen hudba a filmy." Musím jedině souhlasit, není nad bezkonkurenční továrnu na sny! ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)