Dr. Russell Marvin provádí běžný průzkum atmosféry pro další vesmírné lety. Sondy ale mizí! Nečekaně a překvapivě na stanici zaútočí mimozemštěné! (oficiální text distributora)

Xeelee

Triky jsou v UFO Útočí na svou dobu opravdu neuvěřitelné, ale příběh divákům předkládá jen poněkud zmatečný příběh o vzniku a průběhu sporu mezi lidmi a mimozemšťany. Zlí mimozemšťané sice měli v padesátých letech za studené války symbolizovat sovětské agresory, ale to je asi tak jediné Searsovo hlubší poselství divákovi (pro Sci-Fi z 50. let typické), které film obsahuje. Na druhou stranu je ale UFO Útočí dobře natočený napínavý a hlavně zábavný snímek, na kterém se tvůrci opravdu vyřádili. Zničených budov a památek je v tomhle snímku opravdu enormní množství :-) Zaujalo mě vysvětlení pohonu létajících talířů a pojetí mimozemšťanů jako mysli ve schránce. Spousta věcí technického rázu nevypadá na první pohled naprosto nesmyslně jako ve spoustě podobných béčkových scifáren té doby. ()

erl

Typická sci-fi z 50. let kde emzáci útočí jako vždy na naši modrou planetu. Na svou dobu velmi dobré triky a napínavý příběh který dělá z Earth vs. the Flying Saucers zábavnou podívanou ke které se určitě s chutí někdy vrátím. ()

corpsy

Už v tej dobe sa musel snímok zdať dosť naivný, ale vďaka vyhovujúcej technickej stránke filmu ( dokumentárne zábery šikovne poskladané s trikovými zábermi od tvorcu efektov Raya Harryhausena ) sa dá tento ´´trhák´´ zniesť. ()

ledzepfan

Nudařina... A rok výroby fakt není omluva.. Ve stejné době vznikaly scifíčka které byly sice o 3 levely více papundeklové a po trikové stránce tomuhle filmu nešahaly ani po kotníky, ALE byly kvalitně (a občas nadčasově) napsané. UFO útočí je jen padesátkový ekvivalent dnešních akčních výplachů podle ošoupané šablony M. Baye.. ()

MartinezZ

Nejlepší scéna filmu: Po několika minutové scéně, kdy nad autem létá fakt echt velký talíř, kterých je po světě hlášeno kvanta pozorování, a následně on i ona sledují, jak talíř odlétá pryč, oba znovu zasednou do auta a ona se zeptá: - "Russi, to byl létající talíř?" ()

PKD

Waw! Tak tohle jsem po těch 20 letech obnovené premiéry nečekal a po těch zdejších mimomísových komentech typu...70min. se zde mluví a pak je akce, se jen musím nahlas smáti. Ono, když se u toho ocucáváte s ´´kamarádkou´´ (narážka na v souč. době debilní a naprosto nesmyslné používání slova přítelkyně v romantickosexuální konotaci), tak z toho fakt moc mít nebudete, to je jasné. Perfektně vystavěný scénář, jehož 1.pol. je prototypem všech těch kvalitních SF povídek let 30.-50., je radost sledovati. Hluchá místa v podstatě neexistují, takže je jen trochu škoda, že tvůrci raději nenavlékli do nějakého toho stříbřitého overalu, lehce namaskovnaého člověka a bylo by to více účinné, než ty, jak trefně popsal kolega Lima, ´chodící kastroly´:) i když já bych to upravil na ´chodící kamna´, která si ještě pamatuji jako kluk-puk. Ty s tou rourou do zdi.;-) Talíře jsou prostě úúúúžas...a já nechápu, jak a čím, mistr Harryhausen dokázal něco tak obyč., ozvláštniti či vylepšit tak, že na to jeden kouká, jako by v životě neviděl talíř ufounů z 50tek. Neskutečné. Už to vím dávno. Ale on byl fakt totální machr numero uno. Při vší úctě k např. Willisu O´Brianovi. Ne. Nedivím se, že tento film patří právem do zlatého fondu SF filmografie a šedivákům je jasné, že tento konkrétní počin, ´´zplodil´´ Vesmírný Plán č.9, V jako vítězství, Mars Útočí (což je naprostá kopie, až na ty Marťany) a ještě třeba stupidně dementní, ale svým způsobem opulentní, Den nezávislosti, který zase bezostyšně vykrádá vše zpětně včetně toho ´V´. Sice i mě trochu ´´překvapilo´´ velmi spartánské pojetí interiéru talíře, ve srovnáním se kterým je např. vnitřek Metalunské lodi z This Island Earth, designérskými orgiemi, hehe, ale zase to vynahradí ty rozhovory s těmi z mého pohledu, podivnými agresory, kteří se neustále chtějí setkati, ale přitom nám v klidu naservírují, že je jich málo a dobytí naší planety by trvalo z tohoto důvodu, dlouho a oni by pak vládli zničené Zemi, což mě dostalo. Takto to vybaliti na férovku, ale přitom se tvářit, jako...Přicházíme v míru, to se jen tak nevidí.;-) A tak při znalosti 2.pol. děje, jsem už nenadával těm vojákům, co na ně začali téměř ihned páliti, jak přistáli na základně Sky Hook. To jejich silové pole zasahující pár metrů od lodi, je taky gut udělátko. Jen je jim dosti naprd, když z něj vyjdou, páč jak zjistíme, jsou docela snadno zastřelitelní. Jo a scéna, kdy si dr. Marvin nasadí mimozemskou helmu, byla totál na infarkt smíchy. Přitom byla vážná a šlo v ní o důl. zjištění. Pardon. To se fakt nedalo.:) No a ta závěrečná minuta? A co sní? Tak to vypnu před tím a hotovo. Hehe. Já vím, ono se mu to radí, když o ní věděl dopředu... P. s. pokud by to vzniklo v 70tkách či dnes, byl bych rozhodně proto, aby byl závěr více nihilisticky apocalyptický. Sedlo by to k tomu, jak prdel na hrnec. 95% ()

Mol

Skvělí. První mimozemšťan co vystrčí svou svraštělou prdel z talíře tak dostane salvu z dělové baterie. Tomu říkám přivítání :D Bombardujte nebe ;) ()

neoBlast

Earth vs. the Flying Saucers je naprosto přesný zástupce subžánru sci-fi z 50. let. Tudíž jestli znáte tuto dobu jen zprostředkovaně přes Edwarda Wooda, může se stát pro vás lehce i filmovým hororem. Na těchto žánrech se bohužel nejvíce podepisuje zub času a tak pokud nejste hodně tolerantní k dobovým trikům, nemá cenu ani shánět. Žádnou "nadmyšlenku" jako v Den, kdy se zastavila Země opravdu tady nenajdete. 50 % ()

noriaki

Pokud neznáte americké sci-fi padesátých let a chce je vyzkoušet, je to ideální začátek. Film je lehce přístupný, protože je zábavný, zbytečně neztrácí čas a námětem se drží vcelku při zemi. To poslední zní paradoxně, ale kdo viděl horor o zmutované tarantuli velké jako hangár, nebo o prehistorické létající potvoře velké jako Boeing, tak mi dá za pravdu. Děj se nevyhne klasickým klišé a při logickém rozboru se rozpadne jako domeček z karet. Pochopitelně to vůbec nevadí. Důležité jsou akční scény a atmosféra. Obojí je parádní, obzvlášť v kolorované verzi. ()

DeLaMorte

Totální nářez!Země VS létající talíř je takřka klasikou americké sci-fi kinematografie!U filmu jsem se tedy hodně nasmál,ale umím si předtsavit jak lidé v 56tém seděli v kinech a měli v očích hrůzu... :-) ()

Danoboss

Nie nie, rozhodne nie. Oproti The Giant Claw, ktoré bolo aspoň svojou tuposťou zábavné je Earth vs. the Flying Saucers už iba "vážne" a nudne tupé. Hugh Marlowe je ako hlavný hrdina nesympatický, nemá to heroické kúzlo hercov tej doby. Že režisér používa tie isté zábery (napríklad padajúca budova) aj v The Giant Claw aj v tomto filme mi tiež na dôvere v jeho schopnosti nepridalo. Hold celuloid bol asi drahý. Pohyb mimozemštanov je podobný pohybu postáv v Pláne 9 a ich masky v tvare gigantických žaľudov sú asi jediná zábavná stránka filmu. Celé to nezachraňuje ani koniec, ktorý je typicky tupý ako konce všetkých takýchto filmov - tridsať sekúnd po zabití príšery/mimozemštana/netvora/ naskočia titulky a tých tridsať sekúnd vyplní hrdinný hlas amerického patriota s duchaplnou vetou typu "Dnes sme netvora porazili,ale čo zajtra?!". ()

vitekpe

Na Day the Earth Stood Still to sice nema, ale je to roztomila zalezitost. Navic jsem se seznamil s pohlednou "zanrovkou" Joan Taylor. Takove lepsi B... vzpomel jsem si pri tom (ani nevim proc) na mou oblibenou Alix Talton... :-) P.S.: + paradni mimozemstani. Takhle maji dle meho v padesatkach presne vypadat...a posledni scena na plazi to dotahla do dokonalosti. :-))) ()

Han22

Mimozemšťani opět útočí, ale na rozdíl od Války světů tomu chybí zajímavější příběh, spád, herci, zkrátka cokoliv co by strhlo. Navíc je to černobílý, což třeba u starého hororu nevadí, ale u sci-fi docela ano. Ovšem samotné talíře od maestra Harryhausena jsou udělány skvěle a závěrečná bitva na Washingtonem je absolutně bombastická a pětihvězdičková. ()

Adramelech

Tyhle staré sci-fi filmy mají svůj půvab. Příběh začíná tím, že se UFO těsně přiblíží k jedoucímu automobilu. Ufoni zřejmě chtějí omrknout pěknou pozemšťanku, která auto řídí. Následuje kočkování americké armády s ufony. Američané vystřelují jednu průzkumnou raketu za druhou a ufoni jim je obratem sestřelují. Lidská technika padesátých let musela být ufonům k smíchu ještě víc než ta současná. UFO přistane u americké letecké základny, jeden ufon z něj vyleze a Američané ho co? No přece hned zastřelí, místo aby se třeba zeptali: „Z které psí prdele jste přiletěli a čím ten váš kulatý krám poháníte?“ Inu, je období studené války. Ufoni se naštvou, udělají jim tam z toho kůlničku na dříví a unesou jednoho amerického generála. I další děj se rozvíjí dramaticky. Mimozemšťané mají dobyvačné cíle, Američané však, pokud jde o válčení, taky nejsou žádná ořezávátka. Je to sci-fi z doby, která za moc nestála, ale pořád byla lepší, než je ta naše, sci-fi, které člověka pohladí po duši něžněji než vetřelcovo chapadlo. ()

TERRORDROME

Dokonalé sci-fi z 50-tych rokov o lietajúcich tanieroch. Dej nie je stupídny, detaily ohľadom emzáckych technológií nepôsobia smiešne ale štýlovo a hlavne... tie taniere sú parádne. Tentoraz žiadne papundekle na šnúrkach ale stop-motion animácia od samotného Harryhausena. Zábery na rakety a výbuchy lietadiel sú zrejme nasekané z rôznych dokumentov ale ich skĺbenie s poletujúcimi taniermi je perfektné. Skvelé je aj to silové pole čo ich chráni keď sú na zemi. Na zasmiatie sú tu akurát samotný mimozemšťania ktorý vyzerajú ako pochodujúce čokoládové nanuky. ()

Joski

Priznám sa, že nebyť veľkoplošnej projekcie na stenu, v malom televíznom obraze by sa celá atmosféra filmu určite stratila! Trošku naivný a toporný dej ďaleko presahujú a jednoznačne vylepšujú vizuálne triky. Najviac ma potesila a príjemne prekvapila hudba od Bernarda Hermana, ktorý dokázal svoju klasicizujúcu skladateľskú techniku (Psycho, Marnie...) prispôsobiť sci-fi žánru:-) Vďaka hudbe i efektom ide o kultovku a B-éčkový nadštandard! Bohužiaľ T.Burtonovská reminiscencia na žáner i názov filmu " MARS ÚTOČÍ!" sa absolútne nevydarila! Rozhodne je to klasická cinefilská lahôdka ...75% ()