Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiální text distributora)

Una111

Prastarý konflikt mezi vnějším a vnitřním v člověku, mezi ušlechtilostí a odpudivým zjevem (Quasimodo). Žádné zrušení kouzla se zde ovšem nekoná, do pohádky Kráska a netvor má příběh Rockyho hodně daleko. Herecký výkon Erica Stoltze (Rocky) i Cher (matka), její nevšední krása, psychologicky propracované, věrohodné charaktery postav, dokonalá maska hlavního hrdiny i písně Bruce Springsteena dostávají film vysoko do nadprůměru. Čtyři hvězdičky a snad ještě i malounko víc. (Ráda bych ještě upozornila na skvělý komentář od uživatele ScreamJay https://www.csfd.cz/uzivatel/2723-screamjay/) ()

Anderton

Jeden z najkrajších filmov mojej mladosti. Ja som to od tej polovice 90tych rokov už nevidel, ale dodnes si pamätám niektoré scény, niektoré dialógy a to krásne a úprimné humanistické posolstvo, ktoré film prináša. Ak je to podľa niekoho hollywoodsky kalkul, asi bude ťažký cynik a brať mu to nebudem. Bude mi ho ale trochu ľúto. Na tento film tvorcovia 1001 filmov museli zabudnúť iba nešťastnou náhodou. Možno sa stala chyba v tlačiarni. ()

RomanHyde

Dneska budu trošku mírnější a přidám hvězdu. Maska mne oslovila, protože to není za každou cenu ždímačka na city. Film sleduje příběh "postiženého" chlapce z odstupu. Momenty, které by jiní tvůrci rozpitvávali a protahovali, zde Bognanovich jednoduše přeskočí nebo natočí tak, že se to prostě stalo. Zbytečně nebrnká na strunu sentimentu, ale zachází s nim úsporně, ale tak akorát.. Velmi mne překvapila i Cher, které role matky závislé na drogách krásně sedla a která dokáže zahrát pouze očima. Maska je příjemný film, u kterého možná uroníte slzu, který ve vás i chvíli zůstane a který vás možná donutí zapřemýšlet nad štěstím, které nás potkalo hned ze začátku života, když jsem se prostě narodili zdrávi. ()

ripo

Názov filmu trochu zavádza a niekto si ho môže pomýliť so šaškárňou Jima Careyho. Tento je z iného súdku. Tvár mladého chlapca znetvorená chorobou a jeho hľadanie miesta v spoločnosti. Má chápavú "bandu" - skupinu motorkárov, kde mu nik nedá najavo jeho postihnutie. Ale aj tento chlapec chce zažiť lásku. Takú pravú, nie od matky. A tak hľadá. Nájde ju, ale .... ()

juta

Spoiler! Maska je trochu jiná, než jak byste ji očekávali. Hodně se řeší vztahy a také matčina závislost na drogách, nebo kamarádi motorkáři a z malé části pak Rockyho vada. Tam by se mohlo jít více do hloubky a větší měrou se zakousnout do jeho vztahu s dívkou (chyběl mi zde třeba jejich první koitus), aby na konci jeho smrt zasáhla daleko víc a aby si mohl klučina říct, že alespoň před smrtí něčeho dosáhnul. ()

• Skutečná Florance „Rusty“ Dennis (Cher) prodala filmová práva na Rockyho (Eric Stoltz) příběh za 15 000 amerických dolarů. Většina peněz šla na léčbu Rockyho bratra Joshuy (1955–1987), který se v polovině 80. let nakazil virem HIV a v prosinci 1987 podlehl nemoci AIDS. (kenny.h)
  • Rusty Dennis (Cher) měla 14. října 2006 nehodu na motocyklu, na jejíž následky zemřela po měsíční hospitalizaci ve věku 70 let. Fakt, že přežila oba své potomky, vždy komentovala slovy: „Moje děti si užívaly každý den života. Každý okamžik!“ (kenny.h)
  • Oblíbeným zpěvákem Rockyho Dennise (Eric Stoltz) byl Bruce Springsteen. Peter Bogdanovich jeho písně původně ve filmu použil, ale kvůli právním problémům mezi distributorem filmu Universal Pictures a Columbia Records, firmou zastupující Springsteena, byly nahrazeny skladbami Boba Segera. Rusty Dennis (Cher) to komentovala: „Myslím, že Rocky ani nevěděl, kdo je Bob Seger“ a Bogdanovich zažaloval Universal o 19 milionů amerických dolarů kvůli porušení práva posledního střihu. Springsteenovy písně byly ve filmu použity při vydání režisérské verze na DVD v roce 2004. (kenny.h)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich