Rent-a-Girl

William Rose

Scénář:

William Rose

John Damon

Mučení rozžhaveným železem, bičování hned v titulcích otevírá tento příběh. Karen Anderson (Barbara Wood) vypráví jak se zamilovala do Kennetha R. Hardinga (John Damon), odešla z domova a odstěhovala se do nového bytu, kde poznala nové sousedy. Sourozenecký pár Frank (Frank Spencer) a Barbara (Inge Christopher) jí dohodil výhodnou možnost nafotit dámské prádlo, pak fotky bez prádla, a postupně ji zatáhl do pronajímání čerstvého masa starším dobře situovaným pánům. Malování na nahé tělo, opět bičování a další formy zábavy ukazují, jaké nebezpečí se pro mladé dívky skrývá ve velkém městě jako je New York. Když na jedné párty ale našla Karen zakrvácenou dívku ve vaně, zavolala policii. „Děkujeme vám Karen za upřímnost, to je vše, co potřebujeme vědět. Ale pro vás by to mohlo znamenat nový začátek.“ Klasická dobová exploitation movie s trochou nahoty a morálním varováním pro americkou mládež. (Peabody)

Peabody odpad!

Význam to má asi už jen historicko sociální, tváří se to jako snaha varovat mládež před strašnými riziky nezřízeného života v Nre Yorku, nebo jiném velkém městě. Ve skutečnosti šlo asi jen o prachy, jak namíchat trochu nahoty (normální holky, žádné super modelky) do morality a tím projít cenzurou a přitáhnout na jakoby šťavnaté téma do kina žádostivé pány. Za pár let už bylo všechno jinak a dnes kdy je porno na dva kliky všude tyhle věci vymizely asi jako peep show a specializovaná pornokina.  Pochybuji, že to mělo jinou motivaci. ()

• Význam filmu spočívá v tom, že v soudní při o zákazu v Chicagu soudce dospěl k tomu, že je chicagská cenzurní vyhláška protiústavní. (Zetwenka)