Reklama

Reklama

Tento film vám přináší příběh odvahy, lásky a touhy po nezávislosti a pomstě z doby dávno minulé. Z kmene žijících v lesích zůstane po barbarském nájezdu pouze krásná Hundra - žena, která žije životem válečnice. Jejím cílem je pomsta, ale proti ní nestojí pouze nepřátelé. Brzy zjistí, že přes všechno zůstala ženou se všemi přednostmi a slabostmi. (Flash Home Video)

(více)

Recenze (31)

salahadin 

všechny recenze uživatele

A tenhle vtip znáte? => Ženská máchá mečem a z rohatých válečníků odsekává plátky na večerní grilovačku. Conan s kozama má navíc tak udržované vlasy, že to vypadá, jakoby v lese Křemílek s Vochomůrkou provozovali profi kadeřnictví a samozřejmě fitness centrum pro Amazonky. Souboje jsou pak jeden velký žalostný amatérismus. Snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tak okatě nacvičené pohyby, Hundra mužské válečníky rozseká jednou dvěma ranami, ačkoli ti je mohli krásně vykrýt. Totální paskvil. Herci jeden do jednoho jakoby ani nevěděli, co mají dělat. Velkou neznámou mi zůstává účast Ennia Morriconeho, který složil vcelku dobrou hudbu, ne nepodobnou jinému filmovému "klenotu" žánru - Rudé Sonje. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ač se to na první pohled nezdá, Hundra je muž. Ženu z něj udělají až ve městě, kde je chrám zasvěcený býkovi. Pod pojmem žena si ale tamější muži představují kurvu. Ano, conanovský úvod s vykydlením vesnice je úplně nejlepší - hudba, masakr, uťatá hlava, krvavé zásuny mečů, oštěpů, dýk a záseky sekyr....v perfektním vizuálním zpracování s plazící se mlhou a temným lesem coby kulisou. Pak to trochu drhne, přerod Hundry v ženu a zpět v muže je dosti zdlouhavý a její pobyt ve městě chvílemi připomíná ztřeštěné historické komedie z Francie. Ale je fakt, že mrtvých je dost a závěr v chrámu je výživný. Dokonce i pes s přiléhavým jménem Hňup se pochlapí. Fantasy to není, páč chybí magie, ale nabízela se. Škoda, nějaký temný čaroděj a pár monster by potěšilo. Ocenit je třeba Landonové fyzičku, a když se namalovala, tak jí to slušelo. Pěkné jsou i zvolené exteriéry. Přidaná hodnota - strašný dabing, co pobaví. ()

Reklama

helljahve 

všechny recenze uživatele

Kua,jak ja som sa na to tešil. Čakal som nejaké výpravné historické béčko, nakoniec to bola len nudná feministická somarina o amazonke ktorá hladá chlapa čo by ju oplodnil. Dakedy to bol asi fakt problém. Najlepšia bola hudba od majstra Morriconeho, inak nuda so strašnými dialógmi. Odporúčam pozerať s titulkami, dabing je strašný. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale pro feministické variace na hrdiny mužského pokolení mám docela slabost. Fantasy snímky ovšem trpí těžkou schizofrenií, jelikož se buďto berou tak vážně, až působí komicky (Barbar Conan, Excalibur), nebo jsou nedůstojně infantilní (Pán šelem, Ničitel Conan, Rudá Sonja). Hundra spadá ovšem do trochu jiné sorty, protože ač disponuje solidní akcí, velmi dobrou kamerou a hudbou, nikdy se nebere příliš vážně. Kupodivu ani nebudí dojem laciného béčka a obsahuje nádherné scenérie a povedené kostýmy (nejsou jenom podobné těm z Conana, jsou to ty SAMÉ). V titulní roli se objevuje blonďatá vychrtlina Laurene Landon a celé mužské pokolení (včetně Hundřina čokla) je prezentováno coby banda krkajících, vykořisťovatelských zbabělců, vyznávajících jakýsi zvrhlý kult Býka (nebo snad Vola?), jenž ženy degraduje na poddajné sexuální otroky svých pánů. Studem jsem v noci nezamhouřil oka. Škoda, že ke konci začne film trochu tlumit tempo, ale jinak je to prvotřídní ukázka toho, pro co se vžil termín "guilty pleasure". Bohužel jsem měl možnost vidět film pouze ve španělštině bez titulků, ale jestli je v něm víc takových hlášek jako "No man will ever penetrate my body, with sword or himself", pátá hvězdička Hundru nemine ;-) DOJMY Z 12.8.2011: Jelikož jsem při překládání titulků objevil řadu dalších vypečených hlášek, musím splnit slib a dát pětku. A to jsem při tom všem zapomněl prvně řádně vyzdvihnout Morriconeho výbornou hudbu a perfektní prolog filmu. Tenhle pseudofeministický úlet je skutečně skvostná Bejkárna. A je mnohem lepší a vtipnější než celá "Rudá Sonja", která ostatně vznikla o dva roky později. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,ŽIADEN MUŽ MI NIKDY NEVSTÚPI DO TELA ANI MEČOM, ANI OSOBNE." __ Ženský Conan, uvádza popiska. Týmto označením by som viac počastoval mladšiu ,,Červenú Sonju" (Hundra je určite bola v mnohom vzorom), no vplyv slávneho Conana je samozrejme citeľný. Tým najlepším na celom filme je úvodná 20 minútovka a je dokonca taká dobrá, že má u mňa bez váhania 5*. Brutalita dohnaná do maxima, znásilnenie malého dievčaťa, takmer bez dialógov, len rôzne vrešťanie a iné pazvuky. Dívať sa ako banda hrdlorezov efektne masakruje ženské zase neponúka každý film. Takto sa nepopýšil ani Conan! Až som si začal vravieť, že ak taký dobrý bude aj ostatok filmu na pomerne vysokom hodnotení (71%) naozaj niečo bude. Ach. Keď však Hundra vhupne do ,,civilizácie" je to strašná bieda. Nie, že by sa nič nedialo, ale už to proste tak neberie. Síce behom nasledujúcej hodiny dostane zopár chlapov pekne do zubov ... vlastne tam nižšie, z čoraz väčšej nudy však ,,Conanku" nevyseká ani jej nablýskaný mečík. Záver je už len zábleskom skvelého začiatku, až sa zdá akoby bol počas nakrúcania zmenený režisér. Okrem toho žvásty otravnej starej rozprávačky, po vzore Maka v Conanovi, mi časom neskutočne liezli na nervy. K výraznej pozeratelnosti zvyšku najviac dopomáha Morriconeho hudba, na ktorej sa síce príliš nenadrel, no čo je u tohto skladateľa priemer, to je u jeho iných kolegov vrchol kariéry. Ústredný motív Morricone neskôr de facto prepracoval do ,,Kalidorovho motívu" v ,,Červenej Sonji", ktorá je celá značne ovplyvnená Hundrou. Spomeniem ešte famózny chorál sprevádzajúci (dve) bojové scény, pri ktorom sa mi neviem prečo zakaždým vynorí Prokofievov ,,Alexander Nevský" . (18. hodnotenie, 6. komentár k filmu) ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama