xxmartinxx

Víceméně ten samý film, jen bez vystříhaných dialogů (takže ho jde trochu chápat), plus se Snyderovi podařilo udělat vraždícího maniaka ještě z Wonder Woman. Chápu, že tohle je víc komunitní event než film a já jsem tu vetřelec, ta čtyřhodinová délka je vlastně fér filtr - když je někdo ochotný věnovat čas čtyřhodinové předělávce špatného filmu vedené Zackem Snyderem, asi má předpoklady jeho volby ocenit. Rozhodně je to lepší film než kinoverze (což bylo prakticky nevyhnutelné), ale v žádné z mnoha realit to není dobrý film. Přeju ale fanboyům pocit vítězství. Dneska je těžké se pro něco nadchnout a umím si představit, že ta euforie z "výhry" nad "zlým studiem" a "světem" musí být velká. ()

HAL

Tak se to Synderovi povedlo, natočil lepší film než Whedon. O trochu. Jestli za všechen ten humbuk okolo a neskutečné prachy nasypané do rozpočtu stálo že se film z úrovně Thora 2 posunul na úroveň Iron Mana 2... to trochu pochybuju. Pořád je to utahaný, průměrný a hodně hloupý film, jen s pár docela fajn scénami co se v té stopáži snadno ztrácí. Ze začátku Snyder probouzí PTSD vzpomínkou na Batman v Superman, ale to naštěstí rychle přejde, BvS se dál ignoruje. Stejně mám pocit jako by od něj uběhlo několik dalších filmů o kterých mi nikdo neřekl, protože třeba místní Quicksilver nemá vůbec žádnou představovačku, netuším odkud přišel a proč dokáže i cestovat zpět v čase, a ani proč je to takový kretén. Možná je to ale dobře, protože Cyborg tu svou origin story bohužel má - a je to ta nejstupidnější představovačka ve filmové historii. Fakt nedík, faily těchhle dvou postav začaly už u mizerného castingu, a pokračovaly v každém dalším kroku po cestě až na plátno - ve Whedonově verzi z nich moc nezbylo, a je to jen dobře, měli být vystřiženi úplně a filmu by to prospělo nejvíc. Další postavy telegraficky - Momoa je cool a většinu filmu zbytečný - Wonderka je trochu méně cool a nejsou tu žádné zpomalovačky na její zadek - Batman je unavený stařec a povahově svůj opak z předchozího filmu - a Superman tu není Nejsou tu ani Amazonky a ani Atlantiďané, nikdo neví proč, prostě je asi baví sedět na zadku a čekat na konec světa. Lobotomie je v tom světě zjevně silně nakažlivá nemoc, jako idioti se tu chovají všichni - díkybohu tu už nic není takový šokující cringe jako Marta z BvS, tady je hloupost postav prostě jen únavná, zjevných pitomostí které tu dělají je víc než se dá spočítat. Začne to už s prvními minutami filmu kde nějací teroristi chtějí vrátit svět do středověku tím že vyhodí do vzduchu středověkou katedrálu, a pokračuje to až do konce. Ne že by na tom záleželo, ten příběh je debilní a plný nesmyslů už od základu, další Strážci vesmíru s lepšími triky. Co mě ale překvapuje je jeho silná podobnost s Infinity War - a trochu tuším že by pokračovala i v potenciálním pokračování, které by bylo příběhově docela podobné jako Endgame, minimálně ty věštecké vize Batmana to naznačují. Docela by mě zajímalo kdo od koho tu kopíroval, předpokládám že ta podobnost vychází už z komiksových předloh Marvelu a DC, a je to hodně zvláštní. No a nebo ta podobnost nevychází z ničeho a jen jsou scénáristi epic blockbusterů prostě neschopné lemry co nedokáží napsat příběh bez intenzivního spoléhání se na McGuffiny (Infinity Stones, Allspark, Mother Boxes) a na Mary Sue které nakonec přijdou a skoro všechno zachrání (Captain Marvel, Optimus Prime, Superman). Je to pořád to samé dokola a vůbec mě to nebaví. Moc mě nebaví ani to jak Justice League vypadá - triky jsou povedené, ale k čemu je to dobré, když je zabije úplně stejně laciný color grading jako u předchozích filmů Snydera. Nechápu ho proč si ty filmy takhle przní, obvykle toto používají filmaři a fotografové co nedokáží pořádně nasvítit scénu, a tak to zkouší zakrýt "cool" filtrem, ale on by sakra aspoň to řemeslo měl mít v malíku, ne? No a tady speciálně stejně všechno ještě dorazí retardovaný "retro" ořez obrazu, absolutně se nehodící na malé televizní obrazovky (malé je pro něj cokoli co s ním nevyplní celé zorné pole, kde ty okraje navíc zůstanou jen v periferním vidění). Jsou tu věci které mě naopak bavily dost, a těm se tu věnuje pozornost o to menší - typický příklad je třeba Bat-krab, to je hodně efektní vozítko tady ukázané. Místo něj ale Batman půlku filmu řeší že mu nechce létat jeho letadlo, vůbec nedává smysl proč, když je to prostě jen letadlo... ale ok, asi to má sloužit k nahnání stopáže filmu, aby se Snyder dostal na ty své epické čtyři hodiny. Stejnému účelu asi slouží i neustálé rozbíjení tempa filmu poháněného pár povedenými akčními scénami úplně zbytečnými dialogy o ničem, a aby toho nebylo málo, tak nastoupilo zpomalování úplně random scén, jako třeba že si Lois kupuje kafe, hraje se fotbal, Clark stojí na poli a tak podobně. A aby to pořád nebylo příliš krátké, tak Snyder i přitočil další scény které tu neslouží žádnému jinému účelu, než cliffhangerovat na pokračování. Což mě fakt dostalo, na to co k filmu přidal jsem byl opravdu zvědavý, čekal jsem že se rozhodne ten příběh pořádně uzavřít, pokusí se s dotáčkami o silnější katarzi... a on ji místo toho ještě víc rozbije teasováním hypotetického pokračování. V sérii která už dávno zemřela a to pokračování nikdy nemůže vzniknout. Tohle Snydera definitivně cementuje jako egoistického debila, který si jen chce hrát s fanatickými fanoušky na internetu, a filmy a jejich příběhy ho vlastně jinak moc nezajímají. Jinak by ostatně ani takhle zbytečně film neprotahoval a nechal ho zapůsobit akcí při rozumnější délce (finální honička v bulharském městě je mnohem lepší než od Whedona, ale stejně jsem při ní chtěl ať už to konečně skončí), a nebo ho pustil ven jako původně plánovaný seriál, když rozdělení na kapitoly mu tu stejně zůstalo. 6/10 () (méně) (více)

novoten

V situaci, kdy jsem čekal všechno nebo nic, končím zase u průměru. A rozčiluje mě podivný instantní trend dělat z Josse Whedona neschopného břídila, který přece ani na těch Avengers nemá žádnou zásluhu. Nedávný král geeků je najednou za patlala, což je názor krátkozraký a v důsledku i zbabělý. Josstice League sice nebyla žádná výstavní paráda, ale přijít k cizímu projektu a v šibeničním termínu ho poslepovat z rozkývaného polotovaru do zcela jiného výsledku? To, že ze z filmu vyklubal poslabší blockbuster, je vlastně docela zázrak. A tím spíš mi to tak přijde teď. Zack Snyder totiž oproti tomu v jiných časových podmínkách a podporovaný davem svého toxického kultu sestrojil kolos, který už kvůli zařazení původně neplánovaných postav není tím, čím před lety být měl a - a to je asi nejzásadnější rána - nedává v důsledku výrazně jiný dojem než verze z roku 2017. Opravdu, pokud někdo sestřih pro kina považuje za nesledovatelný odpad a tady mluví o zážitku roku, tak si nevidí do pusy nebo měl o výsledku jasno už dávno před zhlédnutím. Pořád je tu totiž každou druhou replikou "motherbox", opět jsou Wonder Woman a Aquaman jen nevyužitými taháky, opět většinu zachraňuje Flash a opět pointa vítězství začíná a končí u Supermana. V jeho scénách vidím pokrok, ne snad kvůli reskinu, ale kvůli scénám, které mu jdou i beze slov trochu pod kůži a alespoň z malé části ospravedlňují přestřelenou délku. Takhle v novém je alespoň vidět, že nápad s "řadovou slovanskou rodinou" byl minule bláhovým omylem, ale co dostáváme místo toho? Po zvěstech o tom, že Cyborg je opravdovým srdcem filmu, musím ve výsledku jen kroutit hlavou, protože i tentokrát je zoufale navíc, což je s větším počtem jeho scén o to zřetelnější. Naopak víc Supermana je vždycky dobře, ale dohromady jsou to pokaždé jen generické minuty toho samého, žádný soudržný celek. Pár epizod seriálu spojených v jednoho macka. A jakkoli nechci nikoho urazit, protože to nemyslím zle, musím říct jednu věc. Zack Snyder se zbláznil. Nevím, jestli za to může jeho osobní tragédie nebo sociálními médii cementovaná domnělá moc jeho tvorby, ale všechna jeho režisérská rozhodnutí jsou buď podivná nebo rovnou nesmyslná. Čtyři hodiny, když spousta scén jen opakuje nebo variuje již viděné? Imax formát, když víme, že se jde na stream a ne do kina? Černobílá verze, ve které se dá lidským okem rozeznat snad jen oheň? A nakonec průšvih největší - snový epilog. Trikově nepřesvědčivý, dějově zcela nepasující a vzhledem k účasti opětovně hrozného Jokera extra rušivý. Právě tady se ambice tvůrců rozletěly do nejvyšších dálek, aby nejhlasitěji narazily. A to není o osobních preferencích, ale o na první pohled viditelných skutečnostech. Netrvám na tom, aby se jen napodoboval model Marvel, ale u DC v tomto případě dělali přesně to a jejich čtyřnásobná halabala rychlost nikdy nebyla vidět víc. V celkovém obrazu je to to samé, jako kdyby u sousedů přišli s Infinity War a s Endgame ve chvíli, kdy by v minulých letech vyslali do kin jen prvního Iron Mana, první Strážce galaxie a Capovu Občanskou válku. A přesně z toho důvodu jsem byl u Avengers opakovaně napjatý a dojatý a tady emoce zazvoní právě jen u Flashe (a to hlavně proto, jak přesně na tělo je Millerovi napsaný) a (to všechna čest) opakovaně i u Supermana, nejen díky tomu, že je Cavill sošným Kal-Elem víc než kdy předtím. Zbytek drží vší silou herci nebo opulentní akce, ale srdce tu vážně není. Jen oblíbené postavy, smutně často odsouzené k tomu být jen akčními figurkami. () (méně) (více)

Hellboy

Kdyby mi bylo 16, tak bych musel být naprosto nadšený. Je to skutečně rozpohybovaný komiks, kde i všudypřítomný digibordel má své opodstatnění. Ale z hlediska jakýchkoliv filmařských kvalit je to nudný, nenápaditý snímek. Je naprosto fascinující, co s tím materiálem Zack Snyder provedl, což je dobře vidět právě na detailním srovnání s předchozím filmem. Které části filmu vystřihl, kterým dal prostor. Takže - vystřihl hodně mluvení, díky nimž jednotlivé scény lépe plynou, přidal naopak zpomalené záběry plné epického pózování. Fakt mě dokonale irituje ta jeho režie v kombinaci se střihem, takže výsledkem je dílo, které nestaví na příběhu, ale na jednotlivých epických "scénách", vlastně ne scénách, ale jednotlivých záběrech. Ano, chápu, mnoho z těchto záběrů by se dokonale vyjímalo jako jednotlivá políčka v komiksu a zřejmě to byl záměr, natočit rozpohybovaný komiks, jen říkám, že je to otravné. Tohle není komiks, ale film! Jenže tak jako třeba Dan Brown končí každou dvoustránkovou kapitolu nějakým cliffhangerem či punchlinem, což strašně narušuje plynutí příběhu, tak i Zack Snyder má tendenci ukončovat každou scénu nějakou hláškou a ustavující záběr používá vždy až právě na konci scény, takže místo jednolitého děje je tu shluk kratičkých epizod, ve kterých herci nemají co hrát, protože než se nadějí, tak je konec scény, všichni musí hrdinsky zapózovat, a už jsme zase někde jinde. Ugh, to se fakt nedá. Přitom tímhle strašným neduhem "Whedonova" verze netrpí, jednotlivé scény vnitřně mnohem lépe plynou, nejsou tak prvoplánově stavěné na (vizuální) efekt), takže víme stoprocentně, že tohle je čistě Snyderova "zásluha". No tak gratuluju. _______ Přesto je tento film pozoruhodný, a to právě ve svém srovnání s "původní" Ligou spravedlnosti z roku 2017. Kdy jindy má divák možnost tak skvěle nahlédnout pod pokličku fungování hollywoodské mašinérie a zhlédnout dva docela fundamentálně odlišné filmy, které ovšem oba vznikly z jednoho zdrojového materiálu? Všechna čest střihačům, co dokážou za kouzla. ()

Toren

7/10. Je to tam. Zlepšení po všech stránkách. Postavy (hlavně Cyborg a Flash) mají potřebné základy a prokreslenost, na kterých lze stavět i v macaté 4-hodinové stopáži, která překvapivě není tak přepálená, jak by se mohlo zdát. Pořád tu máme digi-maglajz (i když v prostřední a finálové potyčce imo přehlednější) a pořád jde o tentýž příběh, který ale díky bohu dává smysl - je tu kýžená výstavba, kontext a prostě to daleko lépe zaklapne ke konci do sebe. Rozhodně se tu najde hromada problémů (stále tu jsou některé WTF scény, zbyteční zpomalovačky, dlouhá úvodní expozice, prachobyčejná základní linie či zmíněné triky) ALE co je důležité - nerozpadá se to pod nátlakem několika vizí. Je to Snyder ve své nejryzejší podobě. A fakt, že se pokusil o něco odlišného a pro mě z velké části i funkčního... je pro mě velké plus. To srdíčko tam prostě má. ()

• Původně se zamýšlelo, že „Snyder Cut“ bude čtyřdílná minisérie. (JORDY)
  • Se stopáží 4 hodiny se jedná o nejdelší komiksový film všech dob. (Kukelnik)
  • Když Bruce Wayne (Ben Affleck) a Barry Allen (Ezra Miller) odjíždí z Barryho úkrytu, lze na budově vidět billboard Americké nadace pro prevenci sebevražd (AFSP) s nápisem: „You are not alone.“ Zack Snyder tuto nadaci podporuje od smrti dcery Autumn a jeho fanoušci pro ni v rámci kampaně #ReleaseTheSnyderCut vybrali přes 500 tisíc amerických dolarů. (TwoFace)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze