Reklama

Reklama

Útok z hlubin 3

  • USA Deep Blue Sea 3 (více)
Trailer 1

Mosambický průliv je domovem mořského života a každoročně se sem připlouvají pářit a rodit mláďata velkých bílých žraloků. Na vše dohlíží mořská bioložka Dr. Emma Collinsová a její tým environmentalistů, kteří jsou odhodláni pokračovat v odkazu jejího zesnulého otce. Tato idylka však náhle skončí, když Emmin bývalý přítel Richard přichází na lov tří žraloků býčích, kteří měli připravit o život půl tuctu lidí. Jejich matka Bella byla geneticky upravena tak, aby byla chytřejší a mnohem krvelačnější. Jak počet mrtvých těl stoupá, je jasné, že Bellino potomstvo zdědilo její vylepšení, a bude-li se moci pářit, bude to znamenat obrovský boj, nejkrvavějšího návratu do hlubin modrého oceánu. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (40)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jednička která patří k tomu lepšímu v žánru a k tomu poslednímu slušnému co natočil kdysi slušný rutinér Harlin se poměrně dlouho držela sama samotinká, aniž by ji kdokoliv prznil debilním pokračováním, pokud byste samozřejmě nevzali za vděk aby si na starý kolena Thomas Jane oprášil neoprén a se slušným režisérem a dostačujícím rozpočtem vytáhli znovu do boje proti geneticky upraveným mlýnkům na maso. To se bohužel nestalo a Deep Blue Sea postihnul stejný osud jako jiné slavné filmy, vezmeme ty nejhorší herce, uděláme ty nepříšernější digitální efekty, vezmeme stupidní scénář který na jedničku nijak nenavazuje a pojmenujeme to Deep Blue Sea 2 a on si to někdo pustí. Dvojka byla šílená píčovina která se vezla jen na názvu a trojka byla už jen otázkou času, jak prolomíte ticho a začnete sypat pokračování kultovek proud už nejde zastavit, do roka čekám z fleku čtyřku. Třetí díl respektive třetí název protože to opět s prvním dílem nijak nesouvisí není tak ubohá sračka jako dvojka, ale je to opět laciné céčko s příšerným castingem i mizernými efekty. Ujdou asi tři smrti a dva nápady, jinak se to těch 100 minut samozřejmě vydržet nedá a pokud si dobře vzpomínám, vypil jsem u toho tři Heinekeny a myší ve stopáži klikal zběsileji než u Wofka. Druhá * je prakticky jen za Taniu Raymonde, která by na svoje mokrý tělo s napůl staženým neoprénem měla mít zbrojní průkaz. Kundička naprosto fenomenální a pak tam byli ještě nějací digitální žraloci nebo co a vybuchla tam nějaká loď myslím ještě, ale vím, že tam byla mrdna v bikinách, to vím určitě.30%. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Třetí díl série která víc dílů než jeden mít neměla pokračuje v nastaveném trendu. Takže nijak zvlášť mě to nebavilo, ale zase musím uznat, že některé sekvence v tomhle filmu vypadaly na béčko podobnýho ražení celkem profesionálně, ale já bych se víc bavil u poctivýho levnýho trashe. Takže celkově slabá dvojka.25% ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Dvojku jsem nějak obeplul, ale vida teď její hodnocení, možná do ní ještě půjdu v rámci nějakého guilty pleasure večeru. Trojka kupodivu bavila hned od začátku, žraločí filmy já rád už od dob co Spielberg naučil lidi se těchto krásných tvorů opravdu bát. Herci byli docela fajn, Tanie to v plavečkách s bombou na zádech (vím, neříká se bomba) slušelo a žraloci chvilkami skoro ani nevypadali digitálně. Celkem udivovala jen čistota vody kolem ostrůvku a přitom v laguně si člověk neviděl na špičku plotuve... Jak se ve filmu objevila výzkumná žraločí loď, šlo to se zábavou z kopce. Vždycky nejvíc nechápu, když záporák co má nabitou má bouchačku, potřebuje zlikvidovat protivníky a rozhodne se ji po chlapsku zahodit a jít si to rozdat s největším samcem od nepřítele na férovku pěstičkama. No a pak se nechá zabít. Jestli budu někdy tuhle potřebu mít, tak ode mně ať nikdo nečeká, že zahodím gun, nechám si dát nakládačku a pak potupně zhynu rukou hrdiny. Ale nebylo to jen toto, i děj začal být debilní a žraloci čím dál digitálnější. Nudu prakticky zachraňoval jen odhad, kdo bude další sladkokrevnou jednohubkou vytuněných mořských predátorů. V závěru mně dorazila scéna se skříňkou, chyběl tam pak užjen západ slunce v němž by z moře vyskočil ladným obloukem žralok. A za to dávám o hvězdu míň, takže dnes to bude jen za dva žraločí mozečky k preparování. * * ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Geneticky modifikované paryby jsou poměrně osvědčené téma, které přichází na přetřes i ve třetím dějství hororových dobrodružství z vodní říše. Tentokrát se divák  ocitá v malé vesničce v Mozambickém zálivu, kde svůj  vědecký výzkum provádí vnadná bio(sou)ložka se svým týmem, když jejich klid naruší žraloci  bělaví  a jejich nestandardní chování. A jejich hrozivé ploutve nad hladinou vysledoval vyslaný tým pověřený je dostat pod kontrolu. John Pogue dostal do svého filmu všechno, co je důležité pro správný spektákl, který operuje s jednoduchou zápletkou. Žraloci si postupně k snědku dávají člověčinu, do toho snahu o přežití  komplikuje psychopat Bren Foster a bioložka Tania Raymonde potěší pánské oko. Asi nejhorší je film, když  se pokouší předkládat vědecké teze. Naopak nejlépe mu svědčí,  když se do práce pustí žraloci a jejich zuby, což se projevuje nápaditými úmrtími. Jednoduchý  snímek  s béčkovými proporcemi  se také snaží zaujmout   atraktivními záběry pod hladinou oceánu a nad hladinou se mu daří zachovat si důstojnost. 7/10 ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Původní Útok z hlubin řadím mezi svých TOP 5 nejlepších filmů se žraločí tematikou, které jsem dosud viděl, přestože si o něm myslím, že je jen lepším průměrem. Dvojka byla dle mého naprosto zbytečným pokračováním a tenhle díl je sice o malý fous lepší, ale i bez něj bych se klidně obešel. Takže je vám asi jasné, že já určitě nebudu patřit mezi fanoušky tohoto filmu. Není to sice vyložená žraločí kravina, ale poslední dobou mě už unavují filmy, které se snaží těžit jen ze známého a úspěšného jména svého předchůdce. Tady hrál velký prim podmořský svět. Podvodní záběry byli nádherné – úchvatné a já si je neskutečně užíval. Bohužel hlavní náplní bylo něco jiného. Je zde jistá spojitost se dvojkou a to jmenovitě alfa samice Bella. Tady se však objeví jen v jednom záběru a následně se přesuneme k samotným potomkům. Žraločích útoků je tu poskrovnu, nicméně na rozdíl od digitálních prcků (mláďat) z dvojky, se tu dočkáme i nějakých těch slušných gore scén, ale i nevábných speciálních efektů a počítačových dodělávek (na první pohled patrných). Aby toho nebylo málo, čeká na nás i celá řada dialogů, slovních i pěstních šarvátek mezi vědci a Lucasem a jeho bandou, které už tak dobré nebyly. Jako bonus tu máme docela pěknou hlavní hrdinku, která se po většinu času producíruje před kamerou v plavkách, nebo rozepnuté potápěčské kombinéze. Budeme řešit její vztah s bývalým i její lásku k žralokům, otázku lidskosti a samozřejmě nesmí chybět ani akční souboje a výbuchy. Ten malý ostrůvek byl na první pohled docela útulné místo ke krátké dovolené a potápění, ale v době destrukce a útoku žraloků, doslova pekelným vězením. Deep Blue Sea 3 má tak svou celkovou kvalitou blíže spíše k podprůměrné dvojce, než původnímu originálu.40% ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Jihoafrické republice – Kapské Město. (ČSFD)

Reklama

Reklama