Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do Francie přijíždí turecký velvyslanec Baskine, který má podepsat důležitou obchodní smlouvu. Hned po svém příletu se stane terčem atentátníků, načež je mu k osobní ochraně přidělen francouzský tajný agent Rapière, známý pod přezdívkou Tygr. Vzápětí je unesena velvyslancova dcera Mehlica. Tygr zjišťuje, že nepřítel je ve vlastních řadách, jde o velvyslancova tajemníka...
Film LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE (Tygr má rád syrové maso) je překvapivým vybočením z tvůrčí linie slavného režiséra Claude Chabrola, jeho vznik ale má svou logiku. Claude Chabrol se koncem padesátých let etabloval jako inovační filmař francouzské nové vlny, počátkem následující dekády ale trpěl nepřízní diváků a kvůli finanční ztrátovosti svých filmů ztratil důvěru producentů. Společnost Gaumont, inspirovaná celosvětovým úspěchem Jamese Bonda, pověřila Chabrola natočením podobného francouzského filmu s tajným agentem. Do hlavní role byl obsazen Roger Hanin, který byl také autorem scénáře. Přestože je dnes tento snímek celkem právem přehlížen, ve své době měl úspěch a Chabrol se pak znovu mohl vrátit k natáčení filmů podle vlastních představ. Film LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE vznikl ve francouzsko-italské koprodukci a natáčel se mimo jiné v Egyptě. Zajímavostí je, že Chabrolova manželka Stéphane Audran, která od něj dostávala převážně hlavní role, se zde mihla jen v epizodě operní zpěvačky. Ve Francii měl film premiéru 18. listopadu 1964. (argenson)

(více)

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Claude Chabrol tuna trochu odstupil zo svojej cesty, ktoru si vytycil v 50. rokoch - v tychto rokoch si urobil meno ako progresivny inovativny filmar. Tu uz su ale roky 60. a preto Chabrol musel skusat nove pristupy a postupy. jedna sa o spionazny film, pan reziser riesi tureckeho velvyslanca, unos dcery a francuzskeho tajneho agenta. Uz som si zvykol u Chabrola na kvalitnu reziu, ta je aj tu, potom este atmosfera bola na urovni, kvalitne dialogy, ktore som uz dlho vo filmoch nepocul. No a ono je to uz trochu aj euro -spy film, reziser sa sice inspiroval 007 -kou, vlozil tu ale i to svoje - wrestling ring, ci boxovaci ring ci co to bolo, zaplaveny luxusny hotel ...... proste spokojnost, Chabrol ako reziser mi plne vyhovuje : 89 % ()

Isard 

všechny recenze uživatele

Pohledem nadšence do špionských filmů (a zvláště eurospy). První Tygrův příběh ještě navazuje na černobílou tradici agentů s původem v detektivkách a noiru. Zápletka, ochrana tureckého ministra, není nijak epická a docela by se hodila do vážného realistického dramatu. Dalším plusem je, že dostáváme celý tým agentů, kteří se věnují nejen akci, ale i sledování a pohybují se kdesi v pozadí. A rozhodně by mě film bavil mnohem více, kdyby zůstal u tohoto. Naneštěstí tady máme taky naprosto otřesné akční scény. Pokud by šlo o parodii tak v takovém případě…jsou pořád otřesné. A jako by to nestačilo, příběh je občas (zbytečně) zpomalován, některé postavy jsou úplně nanic, a to v situaci, kdy se Daniela Bianchi nedočká pořádně kloudné věty, natožpak nějakého smysluplného činu. Film pro mě rozhodně nebyl zklamáním, jen mohl být lepší. ()

Reklama

Reklama