Les Etats-Unis, les sacrifiés de la santé

(TV film)
  • angličtina Healthcare System: An American Sickness? (více)
všechny plakáty
Francie, 2020, 71 min (Alternativní 55 min)

Investigatívny dokument sa zaoberá problematikou amerického zdravotného systému. Jeho nefunkčnosťou i princípmi. Tento systém je principiálne určený ekonomickými a politickými pohľadmi a záujmami. V USA nie je zaručené zdravotné poistenie pre každého. Nie je totiž povinné. Navštívte svet amerického zdravotného systému - ktorého dôsledkom je aj pokles výšky priemerného veku občanov. (RTVS)

Autogram

Na americké nemocnice a ich interiér s doktorom Houseom je vo filmoch pekný pohľad, ale zo systému ich financovania si príklad určite brať nebudeme. Oni nám zase závidia náš európsky systém zdravotného poistenia, ktorý viacmenej dobre funguje pre všetkých. A tak aj pri tom všetkom slovenskom hundraní na doktorov a nemocnice nikto nemusí čakať pred provizórnou poľnou nemocnicou na ošetrenie zubov alebo premeranie dioptrií, ako musia chudobnejší Američania. O diagnózach ako cukrovka radšej ani nepísať, tá je len pre tých bohatších. Dokument to berie trochu formou senzácií a to mi na ňom trochu vadilo. ()