Rakshasa Street

safiyuki

Podle stejnojmenné manhuy a vyšlo i anime. Ale ani jedno není dokončené, takže konec je otevřený. Příběh je o dívce Xia Ling, která jako jediná přežije nehodu autobusu. Po nehodě se ji stávají další nepříjemnosti až dospěje k pocitu, že je snad prokletá. Neznámá osoba je poradí, ať navštíví Rakshasa street, a tam vyhledá dům s "pagoda tree".( Pagod tree se říká Jerlímu Japonskému, ale jelikož ve filmu byl pouze v podobě uschlého stromu, tak těžko říct, jestli je to myšleno jako druh nebo se mu jen tak říká). Tam ji čeká nemilé překvapení v podobě dvou strážců Rakhshasa street a tlupy démonů. Film se vloženě nedrží předlohy, základ tam je, ale příběh je lehce zaměněn. Což ale není na škodu. Jak anime tak filmová verze se mi líbila. Hudba v anime se mi líbila víc, ve filmu mi přišla nezáživná až pomalá. Efekty byly velmi podařené. Herecky dobře obsazené a na to že to je fantasy žánr tak si myslím, že se s tím porvali dobře. Hlavní postava Cao yan Bing byla zahraná s velkou vervou :D vyloženě herci tahle postav sedla. Chvílemi se mi scény zdály nedokončené, nebo málo vysvětlené. Ale zas takovej problém to nebyl, dalo se to přežít. ()

Časové pásmo bylo změněno