Čejka, orel, bramborníček

(TV film)
  • Německo Braunkehlchen, Kiebitz & Kaiseradler - wie retten wir Österreichs Vogelwelt? (více)
Německo / Rakousko, 2020, 52 min

S ochránci přírody se vydáme do všech koutů Rakouska. Zjistíme více o životě místních ptáků, co je ohrožuje a které druhy jsou na pokraji vyhynutí... Ztráta přirozeného životního prostředí a lov představují hlavní hrozby pro ptactvo na území celého Rakouska. Pomoci se snaží mnoho větších i menších organizací na ochranu přírody. Jakými způsoby a jestli jsou úspěšné, prozrazuje tento nový přírodovědný dokumentární film. Seznamte se s ohroženými druhy ptactva v Rakousku a sledujte je v jejich přirozeném prostředí od vysokých Alp přes zelené louky až po divoké břehy jezer. Přitom se dozvíte, že existuje mnoho způsobů, jak ochránit biodiverzitu nejen rakouské přírody a že aspoň trochu může pomoc každý z nás. (TV Prima)

Marze

Polovina ptaku hnizdicich v zemi potrebuje v Rakousku pomoc. Brambornicek ohrozeny vyhynutim ma tu smulu,ze sidli na loukach v udoli, ktere vyuziva homo economicus. Cejkam u nas pomaha kamarad dohodou s traktoristy oznacovanim hnizd. ()