Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

choze

Obrněný vůz s plutoniem skákající skrz jedoucí vlak, bitka v porodnici s rozhazováním granátů, rafinovaný útěk z utajeného ostrova skrz laserové paprsky pod mořskou hladinou, střelba při skoku na nafukovací lehátko v bazéně, kyber-mniši, boj s tygrem v podminovaném Colosseu... Hongkongsky ujetá, nápaditá a zběsilá kinobéčková akční buddy jízda s Harkovýma šikmýma očima, van Dammeovýma pružnýma končetinama a Rodmanovým zeleným hárem a piercingama. Na basketbalovou kariéru posledního jmenovaného je tu řada narážek a navíc z filmu vytěžil ještě pitomoučký spin off Simon Sez. ()

Gilmour93

Belgie to jsou pralinky, sídlo EU, bruselský čůrající chlapeček a chlapeček, co umí karate. S hraním už je to horší, ale když on tak kolem sebe hezky kope.. Nehorázná pitomost, kde se Rourke i bez asistence maskéra nebezpečně přiblížil Marvovi a po které měl Dennis sebekriticky uznat, že doskakování pod koši mu jde líp. Tetsuo, já k tobě, co se hodnocení týče, tak vzhlížím a ty dáš tomuto čtyři hvězdy? Je za tím částečné zatmění vkusu nebo snad podepsaný dres Chicago Bulls s číslem 91 visící na zdi..? ()

Aluska88

Na tento film jsem se dívala hlavně kvůli Mickeymu Rourkovi. Očekávala jsem však, že jeho působení zde bude častější. Tak jsem alespoň s požitkem sledovala všechny scény s ním. A především těch pár závěrečných minutek, s Mickeym do pasu svlečeným, potěšilo mé smysly nejvíce. První film vůbec, který jsem s Van Dammem zhlédla, a utvrdil mě v tom, že k jeho osobě i nadále zaujímám zcela chladný postoj. ()

genetique

Opäť jeden z filmov, pri ktorom mi chýba polhiezdička navyše, pretože plné štyri to niesú. Ale úprimne ma prekvapilo či už herecké spojenie Rodman-Van Damme, s Rourkeom to tiež nebolo najhoršie, v kondičke sa ešte stále držal, alebo akcia. Aj keď pri pár scénach mi s nej zastával rozum, inak prekvapivo dobrá, čo sa však o scenári v pár prípadoch povedať nedá. Najdokonalejšie na filme boli však Rodmanove hlášky a neprehliadnuteľné vlasové výstrelky, ktoré zmenil asi tak desaťkrát. 75%. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom agentovi, ktorý sa po rokoch odpočinku vráti ešte na poslednú misiu zneškodniť veľmi nebezpečného teroristu Stavrosa, čo sa ale skončí neúspechom a agent skončí na ostrove pre agentov, z ktorého niet úniku, ale keď zistí, že Stavros má jeho ženu, urobí všetko preto, aby z ostrova unikol a ženu zachránil. So spracovaním som nadmieru spokojný, film je dobre dynamický, nemá vôbec žiadne hluché miesto, stále sa niečo deje, pričom dej je aj celý čas zaujímavý, často sa striedajú lokality, čo ešte vylepší rozmanitosť. Síce príchodom do Ríma sa zaujímavosť filmu o niečo zníži, ale si to plne vynahradí nástupom zábavného obchodníka so zbraňami, ktorý práve v tejto časti dostane viac priestoru. Akcie je tu dosť a je výborná. Je skvelo natočená a veľmi rozmanitá s množstvom skvelých nápadov a situácií. Samotných súbojov tu až tak moc nie je, nájde sa tu len jeden dlhší a aj to len proti jednému protivníkovi, zvyčajne je to len o pár kopoch alebo úderoch, skôr sa tu strieľa vo veľmi nápaditých prestrelkách a potešia aj niektoré vydarené scény s automobilmi, prípadne výborné výbuchy. Najviac sa mi páči akcia v lunaparku pokračujúca v nemocnici, celá situácia pri bazéne, súboj v hoteli alebo aj zaujímavý útek z ostrova. Herecké obsadenie je perfektné, Van Damme v skvelej forme, zábavný Dennis Rodman so skvelými hláškami, hlavný záporák Mickey Rourke v podľa mňa vo svojej najlepšej úlohe a okrem nich tu už nikto nemá viac priestoru. Réžia je vynikajúca, tu sa nedá nič vytknúť a technická stránka je až na ten nevydarený záverečný výbuch na tom rovnako. Double Team je mimoriadne zábavný a dynamický akčný film, na ktorý sa dá pozerať stále, ale plné hodnotenie dať nemôžem, keďže mi viac sedia drsnejšie akčné filmy, prípadne s väčším dôrazom na bojové umenia. Ale v rámci svojej kategórie patrí Double Team jednoznačne medzi to najlepšie. 81% ()

ScreamJay

Já nejsem epileptik, já sem skeptik, hlásil sem hrdě jako odpověď na otázku, jak vidím kariéru „vzdušného fotbalisty“ Van Damma po dozvuku béčkový éry do poloviny 90tých let. Ovšem po první třetině kariéry přišla druhá, v rukou asijských režisérů (Maximální riziko, Kontraband). Opadla i ta srdečná éra VHSek a tak se tyhle kousky dostávaly do podvědomí pomaleji. A Double Team?? Kupodivu slušně našláplá a řemeslně dobře zvládnutá podívaná, s jednoduchým a téměř tuctovým dějem, slušným hudebním doprovodem, divně ostříhaným Jeanem, kterému ale chladný výraz a sem tam nějaký to chmíří sedí víc než mnohdy křečovitý vtipkování a v neposlední řadě s Dennisem Rodmanem, kterej mění barevném přeliv tak často, jako prostatik grimasy při návštěvě bidetu. A Mickey Rourke jako ten ksindl na druhý straně mince? Ale tak proč ne, vždyť jeho kariéra měla stejný ráz, jako akcie Harvarských fondů, když to vzal do ruky strejda Viktor. Pokud pominu ten efektový úlet na závěr a ty prefosilní sokolský tepláky (který, a to pro rány Kristovy má Jean vytažený hrdě až pod bradou!!!), natočil Tsui Hark svěží, kompaktní akčák, novodobé béčko s hodně nesourodou hlavní dvojicí, které se jen sem tam (viz. protahovací cviky s upomínkou na původní mlátičky z konce 80tých let) ohlíží zpět a naopak s ohledem (a výhledem) na další vývoj belgičanovo kariéry je rozhodně jedním z jeho nejlepších kousků. “Posledního co mi na ně (vlasy) zkusil šáhnout bolí prdel ještě dneska!“ „Já se neptal na tvůj sexuální život!“ Pro tu prdel u mě za [7/10] ()

kitano

Ako vandamovka vinikajúce, ako Harkov film už menej. Vobec celá spolupráca Van Damma a ázijských režisérov je veľmi zvláštna. Pre Van Damma boli aziati darom z nebies, on pre nich zasa prekážkov. Kto vie, ako by Harkove, Wooove, či Lamove filmy vyzerali, keby mali pri natáčaní v amerike viac voľnosti, kto vie, ako by Van Dammova Kariéra dopadla bez nich. Kto vie. Tak či tak, Double Team je vydarený film. Klasicky slabý scénar vyvažuje kvalitná akcia, v tomto prípade aj vydarené herecké obsadenie obsadenie. (7/10) ()

Kaka

Je to sice naprosto stupidní záležitost, ale Van Damme má tendenci tvářit se ve všech svých akčňácích smrtelně vážně. Těžko říci, zda ho zde k opaku dokopali scénaristé, či samotný režisér, ale funkční to kupodivu je. V kombinaci s naprosto protipólovým Mickey Rourkem, jehož charakter mám v jeho filmografii skoro nejraději, nelze jinak než průměr. Akci jsem už viděl lepší i ve filmografii Belgičana a technické serepetičky až zase tak nenadchnou. ()

Tyler

Asi nejlepší Van Dammeův film.Je otázka,kdo na tom má největší podíl,jestli scénárista nebo režisér Tsui Hark.Osobně si myslím,že oba dva.Navíc účast Mickey Rourkea jakožto Stavrose povyšuje tenhle snímek o třídu výš. ()

castor

Belgické svaly bojují na souši, ve vzduchu, pod vodou i třeba na koni. Sekunduje mu v tom basketbalový pošuk Dennis Rodman, který má talent tak akorát na obarvení hlavy. Proti je charakterní záporák Mickey Rourke. Van Damme ve druhé polovině devadesátých let nezažíval zrovna šťastné období. Jeho poslední akční kousky představovaly několikrát převařený odvar snímků z osmdesátých let (Inferno, Legionář, Náhlá smrt, pokračování Univerzálního vojáka), začalo se hovořit o jeho trably s drogami, a pokud si neplácl s nějakým asijským tvůrcem (Maximální riziko, Kontraband), bylo zle. Naštěstí mnohokrát prověřený Tsui Hark udržuje snímek v rychlém tempu, belgický gymnasta mu vesměs stačí a akční sekvence si drží slušnou úroveň. Děj moc neřeším, namísto nervózního hryzání nehtů bude spíš divák řešit lehce umělé scénáristické kličky, ale berme to tak, že mohlo být hůř. ()

Davies182

Sice jsem neviděl všechny jeho filmy, ale tohle je nejpíše nejlepší film slavného belgického baleťáka. Má to spád, velmi slušný stříh, zábavnou a svižnou akci a hlavně cool nádech, čemuž hodně napomohl Dennis Rodman. Myslím ukázkový akční film, který zapadá přesně do škatulky. ()

Xmilden

Smolaře ze Sony smůla evidentně provázela i v devadesátkách, protože do svých spárů se jim dostala kdysi zářící a v 97 už notně pohaslá akční stár JCVD. V dřívějších dobách jsem viděl Double Team pohledem, že po hodně špatném období přichází poslední pecka a snímek, kterým se dostal Jean-Claude opět do mého zorného pole. Tohle platilo zhruba v době vzniku snímku, nyní zjišťuji že se mě styl, kterým je Double Team natočen vůbec nelíbí. Claude nosí divné háro, Rodman zralý tak na přesdržku, Rourke takovej neutrální padouch co ničemu neprospěje ale ani vyloženě nic nepokazí. Možná jeden dva souboje se mě líbily, plus pasáž přípravy na útěk z ostrova. Zbytek nestojí za zlámanou grešli. Snímek si evidentně nedělá z ničeho moc hlavu a tak nepřekvapí porodní interiéry, tajní mniši nebo fakt, že vám Coca Cola automaty můžou snadno zachránit život. Nevím čím to je, ale mě tyhle výlety čínských režisérů (je zajímavé že Hark Tsui společně s Ringo Lamem natočili povedenou Chanovku Dračí dvojčata) do Hollywoodu nikdy moc nechutnaly. 40% ()

sepp

Asi jsem moc narocnej, ale tohle je opravdu prvotridni blbina. Zapletka ale nikdy nebyla silnou strankou Van Dammeho, takze s primhourenim oka jde o docela oddechovou akcni podivanou s dobre nacvicenymi souboji a moc pekne odbarvenou hlavou Rodmana. ()

Divočák

Jedna z lepších Van Dammovek, kterou ale drží nad vodou především herecké obsazení (Rodman a Rourke jsou vedle Van Damma opravdu Cool) a scéna, kdy si Jaean-Claude uřeže kůži z prstu. Uááááááá!!! ()

lesumir

Docela seriozni dilko, ve kterem hlavne vynika Rodman, ktery jako herec uplne neobstal, ale tahle role mu dost sedla. Film jsem videl nekolikrat a stale se nemuzu zbavit dojmu, ze Van Damme umi i hrat. ()

cheyene

Double team hodnotím velmi nízko, ovšem ono to není zas až tak špatné. Hlavní příčinou oné jediné hvězdičky tedy je, že jsem se neskutečně nudil. ()

LiVentura

Je to jistě to lepší z Jean-Claudeovi tvorby, leč stejně strašná blbost s vyjímkou dobře zahraného záporáka.. :-) ()

Fiftis

Ďalší z radov Jean-Claude Van Dammeových filmov, ktorý ma vôbec nezaujal. Nijak zvlášť dobrý film, skôr slabší. Dennis Rodman je vysoký cool černoch, ktorý film veľmi spestril ale netvrdím, že hral dobre. Vo filme je prehnaná akcia, ktorá vás donúti sa zamyslieť ako niekto môže takúto hlúposť natočiť. Už začiatok ukazuje, že film bude nič moc. Pôvodne som chcel dať tomuto akčnému snímku iba dva body, ale keďže sa v ňom vyskytlo pár pomerne vtipných situácií, bod pridávam. Ale inak žiadnu hodnotu nemá. ()

Boogeyman

Van Dammova hvězda v té době už dávno pohasla, on však natočil jeden ze svých nejlepších filmů. Film se nebere vážně, je zběsilý a plný bizarních postav. Přesně to, co většině „vandammovek“ vždy žalostně chybělo! ()