Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

Indiana

No, matně si vzpomínám, že tam Mickey Rourke měl nějaké růžové päpuče na nohou, když se razil s Van Dammem a ten se por změnu ocitl v nějakém nebi. ()

Stegr

70% - Zlaté maliny 1997 - 3x - Nejhorší herec VR (Dennis Rodman), Nejhorší herecký pár (Jean-Claude van Damme a Dennis Rodman), Nejhorší nová hvězda (Dennis Rodman)... ()

HAL

Já mám tyhle lobotomicky praštěné zápletky béčkových akčňáků vlastně docela rád - a Double Team je praštěný právě tak akorát s nadhledem a dravou svižností, jak se na správné akční béčko sluší. V první třetině to kvůli té zběsilé rychlosti sice vůbec nedává smysl (producenti evidentně stříhali jak o život, častý to úděl hollywoodských filmů režisérů z hong Kongu), ale i tak je zábavné se na to dívat. Obzvlášť když se ústřední dvojka "nasraný a ujetý" v poslední třetině permanentně přetahuje o to kdo bude větší bouchač (je to zvláštní, ale kratší konec provazu ke konci tahá překvapivě spíš JCVD) a Mickey Rourke se snaží tvářit jako cool badass se zálibou v obkládání novorozeňat výbušninami. 7/10 ()

Idaho

Považuje se za fandu dvou Van Dammeho filmů, tohle je druhý z nich a také poslední slušný co kdy natočil. Naprosto skvělá choreografie akčních scén dává tušit, že za filmem nestojí Amíci, ale legenda Tsui Hark. Jsem přesvědčen, že kdyby tento film vznikl v HK a nehrál by tam JCvD, všichni by se z něj posadili na zadek. Takhle to je to pro většinu jen další průměrná „vandammovka“. ()

mzss1

Film je velice zvláštní a přijde mi i jako parodie a to fakt ne. Jednak parodie nemám rád, ve filmu skládal hudbu Gary Chang. Fajn, ale proč byla hudba v některých scénách stejná jako ve filmu Přepadení v pacifiku ? Jinač se tu pár soubojů a přestřelek najde. Nechci hodnotit moc negativně, ale tohle mi zdaleka tak nesedlo. 40% = ** ()

kingik

Ve dvou se to lépe táhne. Usoudil zřejmě Van Damme a tak vznikl Double team. Potenciál se až tak naplnit nepodařilo a obsadit netalentovaného Dennise Rodmana vedle bijce Van Damma se neukázalo jako nějaký extra dobrý tah a Mickey Rourke v roli záporáka mě nebavil tak, jak měl. Na akční film jsem postrádal větší drive v akčních scénách, které jsou tak hekticky sestříhané, že kolikrát není zřejmé, co se právě děje. Nápady se najdou. Třeba Van Dammeho útěk z přísně střeženého vězení nemá chybu i styl, ale stejně to na mě působilo mírně unaveně a je to asi tím, že Van Dammeho hvězda zvolna pohasínala. 60% ()

Legas

Jednoznačně nejlepší film s Van Dammem. Hark Tsui občas umí, námět není taky k zahození a Dennis Rodman je povedený parťák. ()

InJo

Jedna velká porce (většinou) dobré zábavy - Tsui Hark je prostě ďábel! Bezpochyby jedna z nejlepších "Van Dammovek". Ve vedlejších rolích pak potěší Mickey Rourke coby chladnokrevný zabiják a hlavně Dennis Rodman, který si svou roli překupníka zbraní ohromně užívá a působí zde ještě excentričtěji než při svých basketbalových zápasech. A nejlepší scéna? Souboj s plešatým Asiatem v černém obleku (pokud se nepletu, tak je to choreograf akčních scén celého filmu). 70 - 80 % ()

Kudly4

Ani jsem nevěděl, že Mickey Rourke si zahrál s Žánem, zase jsem o něco chytřejší. Jinak průměrný akčňák, na zabití času fájn. ()

LION-MR.T

Na akční film docela slabší,ale každá akce se povedla natočit a závěr v kolesu byl dobrý. Odehrává se na příjemných místech,souboje jsou na Vandamovské úrovni,kopy nic než kopy a příběh je také dobře zvládnutý. ()

Anderton

Zaujímalo by ma, ako by dnes ohodnotil tento film, a najmä svoje outfity, Dennis Rodman. Priemerný scenár je bohužiaľ nakrútený akoby príliš nasilu, Hark Tsui chápe, že je tu na to, aby nechal obe hlavné hviezdy predovšetkým machrovať (Rourke je naopak celkom umiernený). Akcia za veľa nestojí, atmosféru to nemá skoro žiadnu a ak niekde vybuchne mína, tak roztrhá celú budovu na franforce. Už vo svojej dobe to muselo byť out, v osemdesiatkách by to filmu a jeho hviezdam slušalo viac. ()

Campbell

Je pravdaže filmy s Van Dammem mám rád ale nikdy na ně moc nepospíchám, a to je chyba protože mě ty filmy pak naprosto sejmou. Van Dammeho mám asi z těch béčkařů 80 let mám nejraději. Je to prostě bouchač. tahle akce patří zase k tomu dobrému, Rodman i když mi občas vadil tak hláškuje, Rourke je zatracenej sympaťák i když hraje hajzla. No já byl spokojene choreografie bojů skvělá. Jedinou tou nevíhodou je ten Rodman a trochu pomalejší rozjezd, ale to vynahradí prostředek filmu který je skvělý a velkolepé finále je dokonalé. ()

klerik

Nakladačka, kde sa Van Damme mláti s Rourkeom a do toho hláškuje Rodman, čo viac si priať. Aby sa Hark toľko nepchal američanom do... a viac sa držal svojho štýlu. Ale režisérske nápady mu stále idú... ()

Chrustyn

Ještě před "Kontrabandem" spojili Van Damme a Tsui Hark síly a natočili velice kvalitní akční podívanou. Svižná a rychlá akce v hongkongském stylu s docela dobře hrajícím Van Dammem. Ale "Kontraband" mám trochu radši. ()

SeBig

Tentokrát Rourke vs. Damme. Film o pomstě velice napínavé i basketbalista Rodman skvěle zapracoval na své roli jeho barva vlasů mě vždy překvapila :-D. Tady zjistíte že Jean si porádí i s tygrem! Je to rváč! ()

korbitch22

Slabší scénář,ale solidní souboje a herecké výkony,což sem od Rodmana opravdu nečekal.Poslední áčkové béčko s Van Dammem a můj velice oblíbený film. ()

Dr.film

Ve Van Dammově filmové sinusoidě, která se povětšinou plazí kde si dole, je Double Team oním výstřelkem, směrem vzhůru, který na kratinkou chvilku naruší rovnou linii filmové podprůměrnosti. Takže si určitě nenechte ujít tento skvělí akční nářez, nebot Van Damme musí pravidelně natočit alespoň pět propadáků, než-li se dostane na lehčí filmový nadprůměr. ()

sharky

Hrozná blbost, scénář je jedna nekončící logická díra, ale ostrov superšpionů a útěk z něj je zatraceně cool. Navcí Tsui Hark dodal Double teamu švih a vzhled moderního akčňáku asijskýho stylu, že člověk spostu věcí odpustí. 70% ()