Pojídač hříchů

• USA The Order (více)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)

Jayem

Nevidím na tomto filme nič čo by stálo za zmienku. Je tu iba ak ťahaví scenár, ktorý skončí presne tak ako každy film podobného žánru a nie bohvieaké herecké výkony. ()

Santino7

Co vlastně chceš, Alexi? Táto veta zaznela zhruba niekde uprostred filmu (v jednom z mnohých dôležito sa tváriacich dialógov) a čo sa týka mňa, presne vystihla moje rozpačité dojmy, ktoré som z toho mal, sklamanie. No skrátka hlúposť, pri ktorej sa mi ťažko udržiavala pozornosť. A je to škoda, pretože na prvý pohľad to vyzeralo sľubne a určité kvality to rozhodne malo. Najmä (či skôr jedine) teda po vizuálnej stránke, kde sa objavilo hneď niekoľko kvalitne spracovaných záberov, za ktoré by sa nemusel hanbiť takmer žiaden filmár. Avšak čo z toho, keď to celé stroskotalo na stupídnom scenári, ktorý to za pár minút prakticky celé pochoval. Maximálna nezáživnosť, úplná absencia napätia, zlé spracovanie sľubných tajomných a religióznych prvkov (na ktorých by sa slušný mysteriózny thriller postaviť zaručene dal), tie akože veľmi inteligentné dialógy a tak podobne - myslím si že už len tento stručný súhrn znamená, že Helgeland si týmto kúskom renomé asi príliš nezlepšil, žiaden majsterštyk to nie je, to ani zďaleka. Veď ešte aj tí herci vyzerali tak nejak rozpačito, že nevedia, čo vlastne majú hrať Heath Ledger mi pripadal byť úplne stratený... Jedinou záhadou po zhliadnutí filmu pre mňa teda zostáva, ako je možné to, že naň dostal tak pomerne vysoký rozpočet? Škoda, na tento film som sa totižto celkom tešil, hoci očakávania som od toho pre istotu nemal takmer žiadne, čo sa v konečnom dôsledku aj vyplatilo. No a myslím si, že tie dve hviezdičky sú ešte veľmi optimistické, možno by stačila aj jedna. 2/5 ()

pend

POMO to vystihl, film pro úzkou skupinu diváků, kteří rádi mysteriózní thrillery se satanskou tematikou a křesťanskými symboly. ()

FilmWave

Trochu jsem si rozpomenul na c-éčkovou "Nirvanu" s Lambertem. I "Hříchojed" je blbůstka do televize, ale má své kouzlo. Akci, ani horor nečekejte, toto je spíš konverzačka při svíčkách. Dá se vydržet i díky solidním hercům. ()

Heroine odpad!

Ideově pořádný vejcuc! Pojídání hříchů, které vypadají jako průsvitné chobotnice... Nevím, ale myslím si, že ani sebelepší zpracování by nepomohlo, aby se z těchhle žvástů dal natočit seriózní film. ()

chernobyl

Ano, udělal sem za život spoustu špatných věcí, z kterých mám těžké spaní. Doufám tedy, že ten těžký trest, kterým sledování tohoto filmu bezesporu bylo, ze mne pár hříchů sejmulo. Pokud opravdu ano, tak tento snímek svému názvu dostál vrchovatě. ()

AloeB

Sin eater si sice na rozdíl od Death eaterů skutečně dává hříchy k obědu, co do kvality ale nemá moc co nabídnout. Děj je generický, šablonovitý, scénář fádní a bez nápadu, nemohu ale říct že jsem to nečekal a k jisté spokojenosti mi stačila mysteriózní tématika a Heath Ledger jehož role je zde na rozdíl třeba od Zkrocené hory poměrně koukatelná. Tudíž ačkoliv je to prázdné jako hříchu prázdná duše dítěte a filmařsky nečisté jako vatikánský kněz, musím přiznat, že se zde našlo pár věcí, které mě učarovaly a přeci jenom se to způsobem nijak neliší od jiných současných blockbusterů. ()

lokol

tento film ma dejovo absolutne nezaujal...v tejto oblasti som totalne mimo co sa tyka krizov a celkovo cirkvi...ale aspon som cakal nieco viac od tak znameho filmu pre mna...dopadlo to ako to dopadlo...jedna hviezdicka za, ako nizsie povedal bebacek: korunovany totalny odpad heatha ledgera... ()

E lan

Neskutečná zmatenost bez jakéhokoli nápadu s ubohým scénářem, průměrným hereckými výkony a nezáživným prostředím. Tomuto filmu se zdaleka vyhnout!!! ()

Puerdraco

Pohádka pro dospělé, která se snaží ukonejšit svědomí těch, jenž ještě stále pociťují vinu za systematickou genocídu původního obyvatelstva amerického kontinentu. Je to jako hrubá čára za starými časy ... a jede se dál. Ovšem je to povedené dílko, které vystupuje z řadu. ()

xenopus

Tudy cesta nepovede k úspěchu nepovede... Mysteriozní je to málo, akční ještě méně a horor jen náznaky. Ledger se snaží, výprava a exteriéry jsou výborné, ale podle mě stejně nejvíc film doplácí na slabou předlohu umocněnou bídným scénářem. Jak říkám pořád, z hovna bič neupleteš. Nejhorší je, že se film tváří hrozně seriózně - jen si všimněte důležitých a odvěkých problémů spojených s náboženstvím (potažmo vírou) či hledání smyslu života a poslání. Jo a hříchojed (český dabing) je taky krásné slovo :-). Slabé 2*. ()

snake

Ano, film takzvaně dost odsejpá a proto jsem se asi přiklonil k hodnocení lepšímu, ovšem dialogy mi někdy přišli mírně odfláklé.Jinak skvělá kamera i atmosféra. ()

Hydr0gen

Občas skutečně impresivní atmosféra mysteriózna, ale scénář byl podle mého takový nekompaktní - prostě nic moc. Celkově 5/10. ()

Pitryx odpad!

98% mluvení, 1% akce, 1% efektů a to ještě stěží. Naprosto hluboce podprůměrný film, i když s novým nápadem. Prima0411079332/9751 -- Trik na konci. Mezitím se pouze hodně kecá a filosofuje. Vlastně je celý film v podstatě jedno hluché místo. Postrádá švih, akci i napětí. Pokud mělo jít o horor, tak velmi hluboce podprůměrný. Odpad. Prima3107099342/9800 ()

zly.dvojce

Velice specifický, ale taktéž velice povedený filmový počin, kdy se nejedná o horor, jako spíše o příkladným tempem vyprávěné existencionální drama. ()