silentname

"Dedalus" bol ďalším filmom, ktorý už nejaký čas odpočíval v mojej filmovej knižnici a čakal kedy si ho konečne pozriem. A ten deň dnes konečne prišiel. A úprimne som zhodnotil, že som to reálne asi nikdy ani pozerať nemusel. Neviem ani čo mám reálne povedať k príbehu, pretože úprimne ani neviem čo som vlastne videl. Mám pocit, že vízia Johana Greensteina bolo viac robiť expresívne umenie a podať svoj film vysoko poeticky. O mužských homosexuáloch. A nie. Nie som homofób. Lenže tento film pôsobí menej ako príbeh a viac ako pokus šokovať a snažiť sa na seba nejako upútať pozornosť. Kým filmy ako "Moonlight" alebo "Call Me By Your Name" majú reálny príbeh, ktorý dokážem chápať, dokážem sledovať a vnútorne vnímať našich hrdinov, v tomto prípade mi absolútne nie je jasné, čo bolo cieľom tohto filmu. Mal niečo povedať? Nemal niečo povedať? Je to metafora? Je to len zle napísaný film? Asi najpravdepodobnejšie. Vyzerá to natočené schopne, má to niekoľko dobrých momentiek, no s výnimkou artovej vízie to nemá asi absolútne nič. Takže čo teraz? Myslím si, že ak chcete vidieť gay sex medzi päťdesiatnikmi a dvadsiatnikmi, tak si radšej nájdite gay porno. Má to určite menej príbehu, ktorý je okrem toho ešte vysoko kostrbatý. Hodnotenie: D+ ()