Miracle on Christmas

silentname

Vianočná kresťanská rodinná dráma prichádza v podobe filmu "Miracle On Christmas". Asi si musím viac všímať slovíčkarenie na filmy, aby som potom nebol prekvapený, čo sa vlastne počas filmu celkovo rieši. Na druhú stranu ale by som mohol povedať, že tento film ma nejako vysoko neotrávil, a ani nebije ľudí vysoko kladivom po hlave,.. aj keď zase moja manželka mala pocit, že film nejakým spôsobom odsudzuje ateistov alebo ľudí, ktorí odpadnú od viery. Ja som také nejaké pocity nemal, ale dokážem pochopiť pokiaľ sa tam niektoré vety môžu niekoho dotknúť. Pretože film to očividne trošku dokázal. Ale v jadre si nemyslím, že film by adresoval niečo zlé, nemá nejaké momentky, ktoré by pôsobili ako nepríjemná kázeň alebo niečo podobné. A jeho emocionálny dopad je miestami celkom efektívny. A za to môže hlavne Brett Varvel, ktorý má rolu Harryho. A ten berie svoju rolu tak vysoko seriózne a je v nej tak dobrý, že vie to pobaviť, no súčasne je v tom aj ohromná dávka skutočného šarmu. A aj na mňa by asi dokázal urobiť dojem. Nemôžem povedať, že by ma film otrávil, alebo, že by sa snažil nejako ľudí silno presviedčať, no tie dramatické momentky pôsobia uveriteľne a reakcie postáv fungujú. A takisto to vysiela dobrý odkaz. Takže vo výsledku si myslím, že kresťanskí diváci toto totálne zožerú a príde im to ako prijemná vianočná klasika. Pre nekresťanov, možno úplne nie, ale film ako sám o sebe podľa mňa celkom funguje. Pozrite sa na to a zhodnoťte sami. Hodnotenie: C+ ()