Chris Korda: Overshoot

Hudba:

Chris Korda

Chris Korda

whack

Chris Korda a tá jeho netradičná, monotónna algoritmická elektro hudba je taká zvláštna, že si na ňu človek aj zvykne. Nie, že by som to počúval doma, ale na koncerte by to mohol byť celkom chill. Fanúšikov určite má, inak by takúto hudbu nerobil tak dlho, veď ju robí už asi 30 rokov. Každopádne ju asi považuje za súčasť svojej kontroverznej environmentálnej propagandy, o čom svedčí aj text tohto songu. ()

Radko

Chris Korda predstavuje svojim životom a filozofiou v komplexe asi všetko, čo môže pri zoznámení sa s jeho dielom, výzorom a filozofiou pohnúť žlčou rodoľubným/prdoľubným katolíkom a bojovníkom za rodinu až tak, že v momente všetci títo tradične rodinní prasknú. Ich potlačované pudy a vášne sa tak môžu rozliať na vlasteneckú kolomaž vo farbe slovenskej trikolóry. Reverend Chris Korda je transrodový čelný predstaviteľ Cirkvi eutanázie, ktorej najznámejším heslom je: "Spáchajte samovraždu, zachránite Zem." Je vegán, zástanca nerodenia detí a veľký antinatalistický aktivista. Svojho času rozbehol kampaň, podporujúcu anarchistu a teroristu Unabombera za prezidenta USA, v duchu jeho manifestu. Je tiež hudobníkom elektro muziky a softvérovým inovátorom (veľmi hlboký zoom s nekonečne psychedelickým účinkom). V aktuálnej piesni rozvíja teórie o neradostnej budúcnosti ľudstva. Video i pieseň sú inovatívne radikálnym príspevkom k monotónne rovnakým a obsahovo nesmierne nudným (lebo frázovito všeobecným, no tváriacim sa prevelice konkrétne) príspevkom tzv. klimatoaktivistov. ()