These Streets We Haunt

silentname

"These Streets We Haunt" nakoniec nebolo vôbec zlé. Prial by som si, aby som mohol film vyzdvihnúť ešte o niečo vyššie, no sú tu určité problémy, ktoré si ale rozoberieme trošku neskôr. V prvom rade plusy filmu. Zaujímavý fantasy koncept. Možno nie najoriginálnejší, no rozhodne stoí za pozornosť. Úvodná časť, kde sa rozohráva šachová partia je pre mňa jedna z najlepších častí filmu. Má v sebe skvelý adrenalín, napätie a bol som zvedavý kam sa to celé vyvinie a ako to dopadne. A dúfal som, že sa nič zlé nestane. Takže scénka bola efektná. Musím filmu uznať. Postavy sú spracované celkom dobre, napriek tomu, že predstavujú síce určité typy stereotypov. Pokiaľ nie sú spracované vyslovene otravne (čo sa tu nestalo) tak s tým nemám problém. Skvelá scénka vo filme je aj keď Mia ide Markusovi reálne ukázať, čo vlastne robí tajne po nociach. A skvelé je tam aj to úvodné napätie aj finálne rozuzlenie. A Mia s Markusom podľa mňa spolu pôsobili celkom prirodzene. Film však má aj iné momentky. Ako napríklad Markusovu prácu a jeho šéfa. Kto vymyslel túto postavu? Má nás rozosmiať svojimi akciami a nápadmi a faktom, že nevie vyhodiť zamestnancov sám, tak nechá to urobiť ich kolegov? Všetky tieto časti sú nezaujímavé a moc filmu podľa mňa nepridávajú. Okrem toho je pravda, že časti keď sa Mia nasťahuje k Marcusovi a on sa snaží vypátrať čo vlastne reálne robí sú celkom nudné. Mal som pocit, že film v úvode vytiahol svoj najväčší tromf a už sa nič zaujímavé nedozvieme. Našťastie som sa mýlil a potom vytiahne film silnejšie karty. No minimálne 30 - 40 minút medzitým sú pre mňa nie veľmi zaujímavé. Celkovo však film zdvihne svoje tempo, urobí postavy zaujímavejšie, odhalí svoje nápady a začne to byť lepšie. Takže za jedno pozretie som rád. Hodnotenie: B- ()