E yu tou hei sha xing

• Hongkong 鱷魚頭黑煞星 (více)

V Hongkongu je zcizen vzácný diamant. Pojišťovací společnost vyšle bývalého agenta CIA (Jim Kelly) do Hongkongu, aby jej našel. Mezitím jeden ze zlodějů (Tan Tao Liang) mění pomalu názor na celou akci, protože jeho přítelkyně chce opustit zločineckou organizaci. (Epistemolog)

Flipnic

O snaze USA v 70. letech "usadit" a zviditelnit nějakou martial arts hvězdu, která by nahradila zesnulého Bruce Leeho jsem již psal několikát. Jim kelly měl být jedním z těchto "masérů", ale bohužel hrál v příšerných fraškách, neuměl hrát, neuměl se pohybovat a jeho bojové umění bylo dosti netradiční ... neříkám že špatné, ale soustředil se spíše na útoky a obranu rukama, zvednout nohu pro něj bylo na pohled dosti obtížné ... Každopádně mě osobně jako milovníkovi grindhousů byl Kelly sympatický - největší černošský frajer s obrovským afro-účesem na hlavě, ve zvonáčích, který sbalí každou holku, na konci filmu se vždy svlíkne do půl těla a vyklepne nějakou tu desítku nepřátel v šíleně natočeném, zahraném a sestříhaném filmu .... :-) Proti gustu žádný dišputát, jak se říká. Jinak co se týče tohoto filmu, tak ten se vyznačuje téměř úplně nulovým dějem - mafoši ukradnou diamanty, Kelly je vybojuje zpět, Kelly se ve filmu skoro neobjevuje, vystoupí asi ve dvou scénách a pak v závěrečné řežbě na lodi, kerá je naprosto výborná a trvá fakt dlouho, ta závěrečná řežba film hodně zvedá nahoru ... Pak zde běhá pořád záporácký Bolo Yeung se svými kumpány, ale moc muskulatury ani extra koukatelných soubojů nepředvede, je zde hodně koziček a nahatých slečen, docela dobrá choreografie soubojů, násilí na bezbranných slabších atd ... No a pak je zde takový ten čínský hubený týpeček, který si hraje na druhého Bruce Lee, musím uznat, že opravdu umí, tím co předvádí mnohonásobně převyšuje vše ostatní zúčastněné, a ze záporné strany se na konci přidá ke Kellymu a vyklepnou spolu téměř neporazitelného bosse - čínského mistra kung-fu. V podstatě zábavné, oddechovké, úsměvné ... ale nad 3* prostě nejde zásadně jít ... Více jsem o Kellym napsal u komentáře na jeho klasiku Black Belt John (1974) ()