The Curse of Professor Zardonicus

Podivínský Darren (Alec White) si najme filmového studenta Grega (Gabriel Theis), který mu má pomoci dokázat existenci studentské legendy jménem profesor Zardonicus. (Matros)

gazogazo

Konečně zase found footage s nápadem, skvělým hercem a "zajímavým" námětem. Není to na pění chvály a ani to není nijak přelomové, ale vidět snímek kde se za vriskotu nebeha po lese a i přes to, nebo pro to má atmosféru je super ()

silentname

"The Curse Of Professor Zardonicus" je fiktívnym dokumentárnym filmom, spracovaný dvoma mladými študentami, ktorí majú potvrdiť existenciu strašidelného tvora. Ide o bývalého univerzitného profesora chémie Zardonicusa, ktorý pred veľa rokmi bol výsledkom nevydareného fóru upálený v učebni a od tej doby straší na univerzite a loví študentov. Aspoň taká je verzia, s ktorou prichádza mladý Darren Mitchell, ktorého vraj profesor napadol, ale podarilo sa mu utiecť. A jeho cieľom je hľadanie pravdy. To sú informácie, ktoré dostávame na začiatku filmu, no možno sa neskôr ukáže, že je všetko úplne inak. Osobne som pri sledovaní mal pocit, že film akosi nemá nejakú reálnu pointu. No k tej sme sa dopracovali úplne na záver a musím uznať, že je to celkom inteligentné a nepôsobí to ako lacný trik na oklamanie divákov. Pretože to v jadre príbehu celé dáva zmysel. A miestami sú tu vtipné momentky, keď vidíme ako sa Darren snaží presvedčiť všetkých okolo seba o svojej vlastnej pravde a hľadať pravdu, no všetci sú z neho len unavení a otrávení. A nakoniec z neho bude rovnako frustrovaný aj kameraman a autor filmu Greg v podaní Gabriela Theisa. A myslím si, že výkony našich protagonistov sú veľmi dobré. Očividne dávali do toho veľa svojej vlastnej energie a v rámci toho film funguje. Ak by boli ich výkony nepresvedčivé a pôsobilo to ako fake dokument, tak by film skutočne padol na pusu. No mal som úprimne pocit, že Darren svojim predstavám verí a urobí všetko preto, aby ich dokázal. Napriek všetkému. Nemôžem povedať, že film stojí za to vidieť, ale ako nenápadný malý film, ktorý ma celkom príjemne prekvapiil môžem povedať, že výsledne je hodnotenie "okey" Hodnotenie: C+ ()

Marze

Cerna inteligentni dokumentarni komedie a charakterova studie s obcasnymi komedialnimi vlozkami o dokazovani existence mestske legendy. Ma to mikroskopicky rozpocet a zajimave postavy. Obcas je to zajimave, casem neoriginalni jako filmy tohoto typu. Kdo ma rad tento subzanr, film si uzije.k ()