Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Susan Applegate má už dosť života v New Yorku a rozhodne sa vrátiť domov do Iowy. Keďže však nemá dosť peňazí na cestu, prezlečie sa za malé dievča, aby mohla dostať polovičný lístok.
Vo vlaku stretne majora Kirbyho, ktorý ju prichýli na pár dni vo svojej akadémii, kde získa veľkú pozornosť chlapcov a každý sa snaží ju dostať. (sid90)

(více)

Recenze (33)

Matty 

všechny recenze uživatele

Remarriage komedie s nezvykle nápadným korofilním podtextem. Nádherně proměnlivá Ginger Rogers musí tentokrát namísto stepování přepínat mezi různými rolemi podle toho, co si žádá situace a muž (nejdříve průvodčí, poté kadeti, průběžně Ray Milland). Úvodní příslib emancipované zábavy o ženě, která odmítne přisouzený úděl, bere rychle za své. Pomineme-li nezáměrnou zvrácenost ústřední situace (a intertextuální vtípek s Veronikou Lake), příběh neopouští neutrální území nepodvratného vtipkování. Vzhledem k početně zastoupeným rizikům sklouznutí k primitivní převlekové frašce jde ale stále o nesmírně vkusný způsob, jak poukázat na mnohost rolí, jež musely americké ženy v meziválečném období ztvárňovat. V jiné době, kdy společnost dámy – neotesaně napsáno – tolik nepotřebovala, by zřejmě takto uctivý a – se skřípěním zubů – „ženský“ film nevzniknul. 75% ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Celá ta zápletka je samozřejmě strašně naivní, ale divák (nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo) na ni rád přistoupí. Protože když to udělá, čeká ho nanejvýš příjemná a zábavná komedie (Wilder znovu boduje). Nestojí sice na hláškách, ale za to může nabídnout výborné herce, hlavně Ginger Rogers (která je prostě okouzlující, odzbrojující a k popukání zároveň) a spoustu úsměvných situací. A trik na balení se Sedanem je prostě super! Podobně vtipné bylo i vysvětlování „jak to chodí“ se světlem a moly či hrátky na ústředně. A vzhledem k roku vzniku tu je také zřejmě nutný válečný apel (ne že by nějak vadil). Jen mě docela mrzí, že jsem v daném momentě nepobral narážku na herečku Veronicu Lake (což mi jen připomnělo jaké mám ohledně starého Hollywoodu obrovské mezery, které, doufám, někdy alespoň trochu zaplním). Zuzance přiklepávám solidní 4*. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Správne by som preložil názov filmu, ako : „Major a neplnoletá” , a prosím vás pekne, to druhé slovíčko, berte s nadsádzkou, v úvodzovkách, veď kto by tomu v skutočnosti aj reálne uveril ? Možno práve preto som neudelil úplne hodnotenie, i keď nie tentokrát typická blondína Ginger Rogers, ma 100 % uchvátila, ako taktiež všetkých ostatných, od takmer tristo nadržaných kadetov, až po spomínaného Majora Kirbyho, ktorý stretol šarmantné, dvanásť ročné decko vo vlaku, a odvtedy sa ich spoločné cesty na 3 dni spojili. Pomerne dávno som naposledy sledoval film velikána WILDERA, ktorý sa najprv preslávil, ako renomovaný scenárista, a ako svoj filmový DEBUT, si zvolil presne to, čím bude v budúcnosti povestný, pričom je to všetko ešte len v zárodku, a z filmu na film, sa to bude radikálne zlepšovať, nastáva vzostupná tendencia !!! Ray Milland sa onedlho totálne preslávi, ako náruživý, chronický alkoholik Don Birnam, taktiež vo Wilderovej vízii, nebezpečného snímku : Stratený víkend, no musím dôkladne uvážiť, že mu úloha Majora, zrovna dva krát nesadla !!! Slabota. Naopak, komu perfektne sadla rola, ako uliata, je GINGER, ktorá je extrémne krásna, až by som chcel byť jedným z kadetov, či skôr samotným povolaným účastníkom. Summa Summarum : Nadštandardná spokojnosť ! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Den předtím jsem viděla dokument V síti…. Zuzanka v nesnázích je sice taky hra dospělé na dvanáctiletou dívku, ale z jiných důvodů a v jiném prostředí. I když i tady tvůrci počítali se sexuálním pnutím, tak je hodně nevinné a naivní. Snímek nenabízí žádné výrazné komediální situace ani dialogy. Je jen lehce úsměvný, trochu už přežilý. Zajímavý možná tím, jak se válečné motivy – vzhledem k době vzniku – dostaly i do romantického filmu. Zaujala mě ještě scéna, nikoliv však pozitivně, kdy se stepuje za přepážkou, takže divák nevidí nohy tanečníků. Nezvyklé, a doufám, že už nikdy neopakované pojetí. ____ Ginger by nikdo nevěřil, že jí je dvanáct, ale to se ve stařičké komedii snese. SHRNUTÍ: Když se Billy Wilder teprve rozehříval. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Nečekaná bomba. Po přečtení komentářů jsem čekal něco primitivnějšího, ale je to plnohodnotná wilderovská komedie. Po filmech Stage Door a Monkey Business v mých očích definitivně potvrzuje Ginger Rogers jako skvělou komediální herečku s nečekaně širokým rejstříkem. Tentokrát hraje ženu, která nemá na zaplacení zdražené vlakové jízdenky a díky kadeřnickým schopnostem se přestrojí za dvanáctiletou holčičku a koupí si poloviční jízdenku. Nastalé okolnosti ji pak nutí v této roli setrvat déle, než by chtěla, a čelit dvoření třech stovek pubertálních kadetů vojenské školy. Ginger naprosto zahanbuje Věru Ferbasovou, která hrála analogickou roli v hrozném filmu Uličnice, a překvapivě příjemný je i Ray Milland jako hlavní objekt jejího zájmu. Kdybych měl ten film k něčemu přirovnat, řekl bych, že spojuje půdorys screwballů s převlekovými komediemi typu Tootsie. Člověka logicky napadne i Wilderův pozdější příspěvek k žánru Někdo to rád horké, ale Zuzanka je IMHO o hvězdičku zábavnější. 100% ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Když je Susu (Ginger Rogers) požádána 2 průvodčími, aby dokázala svůj švédský původ tím, že řekne něco švédsky, odpoví: "I want to be alone," čímž cituje slavnou větu Grety Garbo, která ze Švédska pochází, z filmu Grand Hotel (1932), kterou ona sama paroduje také ve filmu Ninotchka (1939), ke kterému napsal scénář Billy Wilder. (PogoJoe)

Reklama

Reklama