Zloději

• Hongkong Zong heng si hai (více)

Trojice špičkových zlodějů Joe (CHOW YUN-FAT), Jim a Sherry se živí krádežemi vzácných uměleckých děl. Užívají si luxusu, ale jen do chvíle, kdy dostanou za úkol ukrást z dokonale střežený vzácný obraz od Modiglianiho. Situace se jim vymkne z rukou a během riskantní akce je Joe smrtelně zraněn. Svou smrt však přežije a vrací se s myšlenkou na loupež století a ďábelskou pomstu v jednom. Režisér John Woo ve své akční komedii dokazuje, že dobře střílet se dá i z invalidního vozíku, s výbušninou můžete hrát kopanou a míčem zabíjet lidi! (oficiální text distributora)

Ravi

Určitě jeden z horších Woofilmů staršího data výroby, ale příjemná zábava, která neurazí. Režisér si opět neodpustil několik zbytečných hovadin (za vše mluví úplný závěr) a jako vždy se mu povedlo několik geniálních kousků, kterými to jakž takž vyvažuje. No, zasloužených, ale slabých 60% = 3/5 ode mě ()

sedm.1

Rozhodujícím faktorem pro, či proti přijetí tohoto snímku je v tomto případě obliba, respektive tolerantnost potencionálního diváka vůči stylu asijského humoru. Pokud mu totiž nevadí, ba co víc, či ho snad dokonce až baví, tak věřím, že si Zloděje může užít od začátku až do konce s úsměvem od ucha k uchu. Jenže pro mě je strop maximálně ještě tak tajtrdlíkování Jackieho Chana a i to mám na hranici snesitelnosti, což znamená, že jsem u tohoto střeštěného krimi trpěl jako pes a opravdu celou tu podívanou nemohu označit jinak, než jako naprosto nestravitelný filmový zážitek, který mě znechucoval snad každou scénou, kde postavy dělají a kde se chovají jako totální, extrémně afektovaní imbecilové, a že je tu tich scén více než moc. Tohle fakt nemá s jakoukoliv regulérní podívanou vůbec nic společného, postavy se tak ztrapňují jak při dramatických scénách, tak i těch akčních, což ovšem pro mě pak znamenalo jen další hřebíček do hlavy, jelikož kvůli tomu veškeré přítomné souboje a přestřelky působí šíleně nesoudně a též úplně debilně, bez jakékoliv tvůrčí hranice soudnosti, prostě odporný. Samotné zápletce jinak toho příliš vyčítat nechci, je sice taková tuctová a nevýrazná, ale bez všech těch pitomin by fungovala nejspíš docela důstojně a svižně, a co se týče obsazení, Chow Yun-Fata mám velmi rád a i ostatní tu působí poměrně sympaticky, ale znovu musím jen zopakovat, kvůli tomu jejich non-stop kašparování je to prd platné a tak i v tomto ohledu nemohu film označit pozitivně. Za mě prostě Zloději představují přesně ten typ filmu, který já nejsem bohužel naprosto vůbec schopný jakkoliv přijmout v dobrém a je to celé prostě úplně mimo mou hranici stravitelnosti ()

Fordzy

Skvělá, bláznivá komedie ve "Wooském" akčním stylu s šíleně vtipným Chow Yun-Fatem v hlavní roli. 76% ()

bila.tecka

Ti šikmoocí ďáblové mě nikdy nepřestanou překvapovat. Od Johna Woo bych čekal inovativní mega blow-up a ne sentimentální akční komedii v tom nejhorším možném komerčním duchu. Chow Yun-Fat je tisíckrát lepší jako cynický zabiják něž komediální hvězda s pistolkou v ruce. Jednu hvězdičku navíc si zasloužila závěrečná vyřazovačka, kde se projevil nepopiratelný režisérův talent. ()

blazir1

Jak tu kdosi vtipně poznamenal: hybrid. Hybrid kde nefunguje nic. Romantická linka - nefunguje, krimi - nefunguje, komedie - kde? Triky? Průšvih. Děj zmatený a totálně nelogický. Jindy výborný Yun-Fat se tu celou dobu jen pitvoří a nablble usmívá. Děs, tak za 1,5 *,  vzhledem k neodpovídajicimu vysokému hodnocení příklon směrem k jedné *. Čekal jsem starou dobrou ujetou krimi komedii plnou kaskadérskych vylomenin ala Bláznivé mise/hongkongské krimikomedie 90. let a dopadlo to takhle. ()

Hapretor

Moc vtipné to nebylo ... jak dojde na střílení je to ok a zasmál jsem se ... jak se jen mluví, je to hrůza a trapný ... ()

Likan7

Akční komedie z ranku Johna Woo? Jsem jediný, komu tahle rovnice nikdy nemůže vyjít? Na komedii to je moc akční a vlažný, na akčňák zase moc komediální, až parodující. Yun-Fat Chow je dobrý ve vážných rolích ale tady mi to pitvoření (a že ho ke konci byla fakt halda) bylo za něj trochu stydno. Být to trochu vážný akční film, byl bych určitě spokojenější, ale takhle mě ty "vtipný" momenty vysloveně rušily. ()

sup

Jako euroameričané nezvládají nenatočit vznešené věci nepateticky, tak asiaté nezvládají natočit parodie nebláznivě. A cokoliv bláznivého není v tomto směru můj šálek čaje. ()

LukeSharp

Další typický akční nářez tentokrát však hozen do komediálního hábitu.No a není to špatné.Hard Boiled nebo Killera to sice nepřekoná,ale bavil jsem se velmi dobře.Chow Yun-Fat opět skvělý a jeho drsný žvýkající ksicht mu jde stejně jako ksichty retardované(do filmu se ale skvěle hodí).John Woo paroduje vlastně sám sebe a jde mu to.85% ()

JosefTomas

Pro ty, kteří jsou zvyklí na Killera, Lepší zítřek a Hard Boiled, to je krok zpět. Akce je určitě opět skvělá, ale příběhově to je trochu slabší, než jak bývá u Johna Woo zvykem. Naštěstí se daží držet tempo po celou dobu a délka také není nijak smrtelná. Jen je to jiný Woo, je tam více vtipu a méně krve, jinak ale v podstatě to pravé ořechové. ()

karnifex

Žánr komedie se zde prakticky nevyskytuje, což mě mrzelo, protože ten u asijských filmů oceňuji nejvíce. A tento snímek bohužel nejen, že není vtipný, ale není ani příliš zábavný (je maximálně ztřeštěný). Ocenit lze snad jen demoliční automobilové honičky - ty jsou zběsilé! ()

Luke55

Ajbell

Wau, tak tento film má veľmi milo prekvapil. Bol pozitívny, do toho skvelá hudba, zvraty a nepredvídateľnosť, ale aj emócie. Samozrejme, boli tam aj horšie, či nudnejšie časti, ale film podobnej kvality som už dávno nevidel. ()